UEFA Europa League 2015-2016

UEFA Europa League 2015-2016
Konkurranse UEFA Europa League
Sport Fotball
Utgave 45ª
sjef UEFA
Hos dere fra 30. juni 2015
til 18. mai 2016
Deltakere 56 (191 i kvalifiseringen)
Nasjoner 54
Endelig hovedkvarter St. Jakob-Park
( Basel )
Resultater
Vinner Sevilla
(5. tittel)
Finalist Liverpool
Semifinalister Šachtar
Villarreal
Statistikk
Beste målscorer Aritz Aduriz (10)
Kamper avholdt 472
Mål scoret 1 224 (2,59 per kamp)
Offentlig 4 487 160
(9 507 per kamp)
St. Jakob-Park i Basel teater av finalen
Tidslinje for konkurransen
Venstre pil.svg 2014-2015 2016-2017 Høyre pil.svg

UEFA Europa League 2015-2016 var den 45. utgaven (den 7. under gjeldende formel) av UEFA Europa League (tidligere UEFA Cup ), organisert av UEFA . Turneringen ble vunnet av Sevilla som 18. mai 2016 beseiret Liverpool 3-1 i Basel , og dermed vant Europa League for tredje gang på rad (en rekord som ingen lag hadde oppnådd så langt), den femte UEFA-cupen / UEFA Europa Liga i elleve sesonger (fra 2005-2006 til 2015-2016), som gir retten til å delta i 2016-2017 -utgaven av UEFA Champions League og muligheten til å vise det flere vinnermerket for denne konkurransen på deres trøyer (første europeiske klubben for å få dette emblemet).

Fra denne utgaven trer en ny logo for konkurransen i kraft, og i tillegg til dette, for første gang i historien, som vanlig i Champions League, siden gruppespillet vises kun sponsingene til turneringen, først i statisk form ( gruppespill og sekstende) og deretter i elektronisk form via LED (fra åttedelene og utover). [1]

Lag

Fra denne utgaven har alle nasjoner tre kvalifiserte lag, med unntak av Liechtenstein og Gibraltar , som kun har ett representativt lag, og Andorra og San Marino , som har to lag, og Spania , som har en ekstra plass i Champions League . Det er som vanlig tre ekstra posisjoner for fair play .

Legende

Forkortelsene i parentes viser hvordan lagene kvalifiserte seg [2] :

Knockout-stadium
Sevilla ( UCL FG ) Manchester Utd ( UCL FG ) Galatasaray ( UCL FG ) Shakhtar Donetsk ( UCL FG )
Valencia ( UCL FG ) Bayer Leverkusen ( UCL FG ) Porto ( UCL FG ) Olympiakos ( UCL FG )
Gruppespill
Villarreal ( 6. ) Braga ( 4. ) Asteras Tripolis ( 3. ) Lazio ( UCL SP )
Tottenham ( 5. ) Marseille ( 4. ) Sion ( CV ) Club Brugge ( UCL SP )
Liverpool ( 6. ) Lokomotiv Moskva ( CV ) APOEL ( UCL SP ) Sporting CP ( UCL SP )
Augusta ( 5. ) Groningen ( CV ) Skënderbeu ( UCL SP ) Rapid Vienna ( UCL SP )
Schalke 04 ( 6. ) Dnipro ( 3. ) Celtic ( UCL SP ) Monaco ( UCL SP )
Fiorentina ( 4. ) Anderlecht ( 3. ) Basel ( UCL SP )
Napoli ( 5. ) Besiktaş ( 3. ) Partizan ( UCL SP )
Sluttspill
Lech Poznań ( UCL Q3 ) Steaua Bucharest ( UCL Q3 ) Videoton ( UCL Q3 ) Sparta Praha ( UCL Q3 )
Milsami Orhei ( UCL Q3 ) Midtjylland ( UCL Q3 ) Salzburg ( UCL Q3 ) Ajax ( UCL Q3 )
HJK ( UCL Q3 ) Viktoria Plzeň ( UCL Q3 ) Panathinaïkos ( UCL Q3 ) Fenerbahçe ( UCL Q3 )
Qarabağ ( UCL Q3 ) Molde ( UCL Q3 ) Young Boys ( UCL Q3 )
Tredje innledende runde
Athletic Bilbao ( 7. ) Bordeaux ( 6. ) Standard Liège ( 4. ) Jablonec ( 3. )
Southampton ( 7. ) Krasnodar ( 3. ) İstanbul Başakşehir ( 4. ) Târgu Mureș ( 2. )
Borussia Dortmund ( 7. ) Rubin Kazan ' ( 5. ) [3] Atromitos ( 4. ) Ironi Kiryat Shmona ( 2. )
Sampdoria ( 7. ) [4] AZ Alkmaar ( 3. ) Zürich ( 3. ) AEK Larnaca ( 2. )
Vitória Guimarães ( 5. ) Vitesse ( PV ) Altach ( 3. )
Belenenses ( 6. ) Zorja ( 4. ) Sturm Graz ( 4. )
Saint-Étienne ( 5. ) Vorskla ( 5. ) Slovan Liberec ( CV )
Andre innledende runde
Charleroi ( PV ) Wolfsberger ( 5. ) København ( CV ) Inverness ( CV )
Trabzonspor ( 5. ) Mladá Boleslav ( 4. ) Rijeka ( 2. ) IFK Gøteborg ( CV )
PAOK Thessaloniki ( 5. ) Astra Giurgiu ( 4. ) [5] Legia Warszawa ( CV ) Černo More Varna ( CV )
Thun ( 4. ) Hapoel Be'er Sheva ( 3. ) Dinamo Minsk ( 2. )
Første innledende runde
Botoșani ( 8. ) [5] Debrecen ( 4. ) FH Hafnarfjörður ( ) Vaduz ( CV )
Beitar Jerusalem ( 4. ) Koper ( CV ) Víkingur ( CV ) Glentoran ( CV )
Apollōn Limassol ( 3. ) Celje ( 2. ) Jelgava ( CV ) Linfield ( 2. )
Omonia ( 4. ) Domžale ( 3. ) Skonto ( 2. ) Glenavon ( 3. )
Brøndby ( 3. ) Žilina ( 2. ) Spartaks ( 6. ) [6] Bala Town ( 2. )
Randers ( 4. ) Slovan Bratislava ( 3. ) Mladost Podgorica ( CV ) Airbus UK Broughton ( 3. )
Hajduk Split ( 3. ) Spartak Trnava ( 4. ) Sutjeska Nikšić ( 2. ) Newtown ( CP )
Lokomotiva Zagreb ( 4. ) Sheriff Tiraspol ( CV ) Budućnost ( 3. ) Ulysses ( 2. )
Jagiellonia ( 3. ) Dacia Chișinău ( 2. ) Laçi ( CV ) Širak ( 3. )
Śląsk Wrocław ( 4. ) Saxan Gagauz Yeri ( 3. ) [7] Kukësi ( 2. ) Alaškert ( 4. )
Šachcër Salihorsk ( 3. ) İnter Baku ( 2. ) Partizani Tirana ( 3. ) Kalju Nõmme ( CV )
Torpedo Zhodino ( 4. ) Qəbələ ( 3. ) Kruoja ( 2. ) Kalev Sillamäe ( 2. )
Aberdeen ( 2. ) Neftçi Baku ( 4. ) Atlantas ( 3. ) Flora Tallinn ( 3. )
St. Johnstone ( 4. ) Dynamo Tbilisi ( CV ) Trakai ( 4. ) Víkingur Gøta ( CV )
AIK ( 3. ) Dinamo Batumi ( 2. ) Rabotnički ( CV ) HB Tórshavn ( 2. )
Elfsborg ( 4. ) Tskhinvali ( 4. ) Škendija ( 3. ) NSÍ Runavík ( 4. )
Beroe ( 2. ) Qaýrat ( CV ) Renova ( 4. ) Ungdom / Toll ( 2. )
Liteks Loveč ( 4. ) [8] Aqtöbe ( 2. ) St Patrick's ( CV ) La Fiorita ( 3. )
Rosenborg ( 2. ) Ordabası ( 4. ) Cork City ( 2. ) Sant Julià ( CV )
Odd ( 3. ) Olimpik Sarajevo ( CV ) Shamrock Rovers ( 4. ) Lusitans ( 2. )
Strømsgodset ( 4. ) Željezničar ( 2. ) Differdange 03 ( CV ) Europa FC ( 2. )
Čukarički Stankom ( CV ) Zrinjski Mostar ( 3. ) F91 Dudelange ( 3. ) Go Ahead Eagles ( FP ) [9]
Rød stjerne ( 2. ) SJK ( 2. ) Progrès Niedercorn ( 4. ) West Ham ( FP ) [9]
Vojvodina ( 4. ) Lahti ( 3. ) Birkirkara ( CV ) UCD ( FP ) [9]
Ferencváros ( CV ) VPS ( 4. ) Valletta ( 2. )
MTK Budapest ( 3. ) KR Reykjavík ( CV ) Balzan ( 3. )

Datoer

Fase

Skifte Tegne Borte Komme tilbake
Kvalifikasjoner 1. runde 22. juni 2015
( Nyon )
2. juli 2015 9. juli 2015
2. runde 16. juli 2015 23. juli 2015
3. runde 17. juli 2015
( Nyon )
30. juli 2015 6. august 2015
Sluttspill 7. august 2015
( Nyon )
20. august 2015 27. august 2015
Gruppespill 1. dag 28. august 2015
( Montecarlo )
17. september 2015
2. dag 1. oktober 2015
3. dag 22. oktober 2015
4. dag 5. november 2015
5. dag 26. november 2015
6. dag 10. desember 2015
Knockout-stadium 16. runde 14. desember 2015
( Nyon )
18. februar 2016 25. februar 2016
16. runde 26. februar 2016
( Nyon )
10. mars 2016 17. mars 2016
Kvartfinale 18. mars 2016
( Nyon )
7. april 2016 14. april 2016
Semifinaler 15. april 2016
( Nyon )
28. april 2016 5. mai 2016
Finalen 18. mai 2016

Innledende runder

Første runde

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Víkingur Reykjavik 2 - 3 Koper 0 - 1 2 - 2
lensmann Tiraspol 0 - 3 Merkelig 0 - 3 0 - 0
Kukësi 2 - 0 Torpedo Zhodino 2 - 0 0 - 0
Alaškert 2-2 ( gfc ) St. Johnstone 1 - 0 1 - 2
Jelgava 3-3 ( gfc ) Liteks Lovech 1 - 1 2 - 2
Ny by 4 - 2 Valletta 2 - 1 2 - 1
Dynamo Tbilisi 2 - 3 Qəbələ 2 - 1 0 - 2
Renova 1 - 5 Dacia Chișinău 0 - 1 1 - 4
Olimpik Sarajevo 1-1 ( gfc ) Spartak Trnava 1 - 1 0 - 0
West Ham 4 - 0 Lusitanos 3 - 0 1 - 0
Glenavon 1 - 5 Shakhtyor Soligorsk 1 - 2 0 - 3
Differdange 03 4 - 3 Bala by 3 - 1 1 - 2
Škendija 1-1 ( gfc ) Aberdeen 1 - 1 0 - 0
Víkingur Gøta 0 - 2 Rosenborg 0 - 2 0 - 0
SJK 0 - 2 FH Hafnarfjörður 0 - 1 0 - 1
Linfield 5 - 4 NSÍ Runavík 2 - 0 3 - 4
Brøndby 11 - 0 Ungdom / Tollvesenet 9 - 0 2 - 0
MTK Budapest 1. 3 Vojvodina 0 - 0 1. 3
Skonto 4 - 1 St Patrick's 2 - 1 2 - 0
Lahti 2 - 7 Elfsborg 2 - 2 0 - 5
Atlantas 1 - 5 Beroe 0 - 2 1. 3
Debrecen 3 - 2 Sutjeska Nikšić 3 - 0 0 - 2
Ordabası 1 - 2 Beitar Jerusalem 0 - 0 1 - 2
Balzan 0 - 3 Željezničar 0 - 2 0 - 1
Kalev Sillamäe 3 - 7 Hajduk Split 1 - 1 2 - 6
Budućnost 1. 3 Spartaks 1. 3 0 - 0
rød stjerne 1 - 4 Qayrat 0 - 2 1 - 2
Flora Tallinn 1 - 2 Rabotnički 1 - 0 0 - 2
Sant Julià 0 - 4 Randers 0 - 1 0 - 3
saksisk 0 - 4 Apollōn Limassol 0 - 2 0 - 2
Progrès Niedercorn 0 - 3 Shamrock Rovers 0 - 0 0 - 3
Aqtöbe 0 - 1 Kalju Nõmme 0 - 1 0 - 0
Dynamo Batumi 1 - 2 Omonia 1 - 0 0 - 2
Kruoja 0 - 9 Jagiellonia 0 - 1 0 - 8
Širak 3 - 2 Zrinjski Mostar 2 - 0 1 - 2
Cork City 2 - 3 KR Reykjavik 1 - 1 1-2 ( dts )
Go Ahead Eagles 2 - 5 Ferencváros 1 - 1 1 - 4
Trakai 7 - 1 HB Tórshavn 3 - 0 4 - 1
C 1-1 ( gfc ) Inter Baku 1 - 1 0 - 0
VPS 2 - 6 AIK 2 - 2 0 - 4
UCD 2-2 ( gfc ) Dudelange 1 - 0 1 - 2
Domžale 0 - 1 Čukarički 0 - 1 0 - 0
Glentoran 1 - 7 Žilina 1 - 4 0 - 3
Strømsgodset 4 - 1 Partizani Tirana 3 - 1 1 - 0
Neftçi Baku 3-3 ( gfc ) Mladost Podgorica 2 - 2 1 - 1
Celje 1 - 4 Śląsk Wrocław 0 - 1 1. 3
La Fiorita 1 - 10 Vaduz 0 - 5 1 - 5
Birkirkara 3 - 1 Ulysses 0 - 0 3 - 1
Airbus UK Broughton 3 - 5 Lokomotiva Zagreb 1. 3 2 - 2
Botoșani 4 - 2 Tskhinvali 1 - 1 3 - 1
Europa FC 0 - 9 Slovan Bratislava 0 - 6 0 - 3

Andre runde

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Kukësi 4 - 3 Mladost Podgorica 0 - 1 4 - 2
Lokomotiva Zagreb 2 - 7 PAOK 2 - 1 0 - 6
Slovan Bratislava 6 - 1 UCD 1 - 0 5 - 1
Ferencváros 0 - 3 Željezničar 0 - 1 0 - 2
Vaduz 5 - 1 Kalju Nõmme 3 - 1 2 - 0
Beroe 0 - 1 Brøndby 0 - 1 0 - 0
KR Reykjavik 0 - 4 Rosenborg 0 - 1 0 - 3
AIK 4 - 0 Širak 2 - 0 2 - 0
Legia Warszawa 4 - 0 Botoșani 1 - 0 3 - 0
Dacia Chișinău 3 - 6 Žilina 1 - 2 2 - 4
Shamrock Rovers 1 - 4 Merkelig 0 - 2 1 - 2
Hapoel Be'er Sheva 2 - 3 Thun 1 - 1 1 - 2
Qayrat 4 - 2 Alaškert 3 - 0 1 - 2
Vojvodina 4 - 1 Spartaks 3 - 0 1 - 1
Jagiellonia 0 - 1 Omonia 0 - 0 0 - 1
Jelgava 1 - 2 Rabotnički 1 - 0 0 - 2
Čukarički 1 - 2 Qəbələ 1 - 0 0 - 2
Shakhtyor Soligorsk 0 - 3 Wolfsberger 0 - 1 0 - 2
Trabzonspor 3 - 1 Differdange 03 1 - 0 2 - 1
Charleroi nittito Beitar Jerusalem 5 - 1 4 - 1
Randers 0 - 1 Elfsborg 0 - 0 0-1 ( dts )
Mladá Boleslav 2-2 ( gfc ) Strømsgodset 1 - 2 1 - 0
Černo More Varna 1 - 5 Dinamo Minsk 1 - 1 0 - 4
Rijeka 2 - 5 Aberdeen 0 - 3 2 - 2
West Ham 1 - 1 (5-3 dtr ) Birkirkara 1 - 0 0-1 ( dts )
Apollōn Limassol 4 - 0 Trakai 4 - 0 0 - 0
Koper 4 - 6 Hajduk Split 3 - 2 1 - 4
FH Hafnarfjörður 3 - 4 Inter Baku 1 - 2 2-2 ( dts )
Inverness 0 - 1 Astra Giurgiu 0 - 1 0 - 0
Spartak Trnava 5 - 2 Linfield 2 - 1 3 - 1
København 5 - 1 Ny by 2 - 0 3 - 1
Śląsk Wrocław 0 - 2 IFK Gøteborg 0 - 0 0 - 2
Skonto 4 - 11 Debrecen 2 - 2 2 - 9

Tredje runde

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Zürich 1 - 2 Dinamo Minsk 0 - 1 1-1 ( dts )
Qayrat 3 - 2 Aberdeen 2 - 1 1 - 1
Žilina 3-3 ( gfc ) Vorskla 2 - 0 1–3 ( dts )
AZ Alkmaar 4 - 1 İstanbul Başakşehir 2 - 0 2 - 1
Bordeaux 4 - 0 AEK Larnaka 3 - 0 1 - 0
PAOK 2 - 1 Spartak Trnava 1 - 0 1 - 1
Târgu Mureș 2 - 4 Saint-Étienne 0 - 3 2 - 1
Debrecen 3 - 6 Rosenborg 2 - 3 1. 3
Jablonec 3-3 ( gfc ) København 0 - 1 3 - 2
Thun 2-2 ( gfc ) Vaduz 0 - 0 2 - 2
Belenenses 2 - 1 IFK Gøteborg 2 - 1 0 - 0
Sampdoria 2 - 4 Vojvodina 0 - 4 2 - 0
Kukësi 0 - 4 Legia Warszawa 0 - 3 (tabell) [10] 0 - 1
Charleroi 0 - 5 Zorja 0 - 2 0 - 3
Sturm Graz 3 - 4 Rubin Kazan ' 2 - 3 1 - 1
Elfsborg 2 - 3 Merkelig 2 - 1 0 - 2
Southampton 5 - 0 Vitesse 3 - 0 2 - 0
Slovan Liberec 5 - 1 Ironi K. Shmona 2 - 1 3 - 0
Apollōn Limassol 1 - 2 Qəbələ 1 - 1 0 - 1
Wolfsberger 0 - 6 Borussia Dortmund 0 - 1 0 - 5
AIK 1 - 4 Atromitos 1. 3 0 - 1
Standard Liege 3 - 1 Željezničar 2 - 1 1 - 0
West Ham 3 - 4 Astra Giurgiu 2 - 2 1 - 2
Athletic Bilbao 2 - 0 Inter Baku 2 - 0 0 - 0
Rabotnički 2 - 1 Trabzonspor 1 - 0 1-1 ( dts )
Brøndby 2-2 ( gfc ) Omonia 0 - 0 2 - 2
Altach 6 - 2 Vitória Guimarães 2 - 1 4 - 1
Hajduk Split 4 - 0 Strømsgodset 2 - 0 2 - 0
Krasnodar 5 - 3 Slovan Bratislava 2 - 0 3 - 3

Sluttspill

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Altach 0 - 1 Belenenses 0 - 1 0 - 0
Steaua Bucuresti 1. 3 Rosenborg 0 - 3 1 - 0
Viktoria Plzeň 5 - 0 Vojvodina 3 - 0 2 - 0
Ajax 1 - 0 Jablonec 1 - 0 0 - 0
Molde 3-3 ( gfc ) Standard Liege 2 - 0 1. 3
Žilina 3-3 ( gfc ) Athletic Bilbao 3 - 2 0 - 1
Zorja 2 - 4 Legia Warszawa 0 - 1 2 - 3
Milsami Orhei 1 - 2 Saint-Étienne 1 - 1 0 - 1
Unge gutter 0 - 4 Qarabağ 0 - 1 0 - 3
PAOK 6 - 1 Brøndby 5 - 0 1 - 1
Bordeaux 2-2 ( gfc ) Qayrat 1 - 0 1 - 2
Dinamo Minsk 2 - 2 (3-2 dtr ) RB Salzburg 2 - 0 0-2 ( dts )
Slovan Liberec 2 - 0 Hajduk Split 1 - 0 1 - 0
Qəbələ 2-2 ( gfc ) Panathīnaïkos 0 - 0 2 - 2
Astra Giurgiu 3 - 4 AZ Alkmaar 3 - 2 0 - 2
Krasnodar 5 - 1 HJK 5 - 1 0 - 0
Lech Poznań 4 - 0 Videoton 3 - 0 1 - 0
Rabotnički 1 - 2 Rubin Kazan ' 1 - 1 0 - 1
Atromitos 0 - 4 Fenerbahçe 0 - 1 0 - 3
Southampton 1 - 2 Midtylland 1 - 1 0 - 1
Merkelig 5 - 11 Borussia Dortmund 3 - 4 2 - 7
Sparta Praha 6 - 4 Thun 3 - 1 3 - 3

Gruppespill

48 lag deltar i gruppespillet:

De 48 lagene ble delt inn i tolv grupper på fire lag, med den begrensningen at lag fra samme forbund ikke kunne trekkes fra hverandre. For trekningen ble lagene delt inn i 4 valgurner basert på UEFA-koeffisientene for 2015 .

Trekningen av gruppespillet ble holdt i Monaco 28. august 2015 .

I hver gruppe spiller lagene mot hverandre, både hjemme og borte, med det italienske gruppeformatet . Hvis to eller flere lag fra samme gruppe scorer like mange poeng i løpet av de 6 kampdagene i gruppespillet, brukes følgende kriterier for å etablere deres rangeringer: [1]

  1. høyere antall poeng oppnådd i kamper som bare spilles mellom disse klubbene;
  2. høyere målforskjell beregnet kun på kamper spilt mellom disse klubbene;
  3. høyere antall mål scoret i kampene spilt mellom disse klubbene;
  4. høyere antall mål scoret på bortebane i kamper spilt mellom disse klubbene;
  5. hvis det, etter å ha brukt kriteriene 1–4, fortsatt er lag med samme poengsum, brukes kriteriene 1–4 på nytt med tanke på bare disse lagene. Dersom denne prosedyren ikke fører til vedtak, anvendes kriteriene 6-12;
  6. høyere målforskjell i alle gruppekamper;
  7. høyere antall mål scoret i alle gruppekamper;
  8. høyere antall mål scoret på bortebane i alle gruppekamper;
  9. høyere antall seire i alle gruppekamper;
  10. høyere antall borteseire i alle gruppekamper;
  11. lavere total "disiplinær poengsum" basert kun på gule og røde kort mottatt i alle gruppekamper (rødt kort = 3 poeng, gult kort = 1 poeng, utvisning for summen av gule kort i en enkelt kamp = 3 poeng);
  12. høyere UEFA-klubbkoeffisient.

De to beste fra hver gruppe går videre til knockout-fasen, sammen med de åtte tredjeplasserte fra UEFA Champions League-gruppespillet 2015-2016. Kampene spilles 17. september, 1. oktober, 22. oktober, 5. november, 26. november og 10. desember 2015.

Gruppe 1. band 2. band 3. band 4. band
TIL Ajax Keltisk Fenerbahçe Molde
B. Gni inn Liverpool Bordeaux Sion
C. Borussia Dortmund PAOK Krasnodar Qəbələ
D. Napoli Club Brugge Legia Warszawa Midtjylland
Og Villarreal Viktoria Plzeň Rapid Wien Dinamo Minsk
F. Olympique Marseille Braga Slovan Liberec Groningen
G. Dnipro Lazio Saint-Étienne Rosenborg
H. Sportslig Lisboa Besiktaş Lokomotiv Moskva Skënderbeu
DE Basel Fiorentina Lech Poznań Belenenses
J Tottenham Anderlecht Munk Qarabağ
K. Schalke 04 APOEL Sparta Praha Asteras Tripolīs
L Athletic Bilbao AZ Alkmaar Augusta Partisan

Gruppe A

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Molde 11 6 3 2 1 10 7 +3
Fenerbahçe 9 6 2 3 1 7 6 +1
Ajax 7 6 1 4 1 6 6 0
Keltisk 3 6 0 3 3 8 12 -4
1. dag
Fenerbahçe 1–3 Molde
Ajax 2–2 Keltisk
2. dag
Keltisk 2–2 Fenerbahçe
Molde 1–1 Ajax
3. dag
Molde 3–1 Keltisk
Fenerbahçe 1–0 Ajax
4. dag
Keltisk 1–2 Molde
Ajax 0–0 Fenerbahçe
5. dag
Molde 0–2 Fenerbahçe
Keltisk 1–2 Ajax
6. dag
Fenerbahçe 1–1 Keltisk
Ajax 1–1 Molde

Gruppe B

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Liverpool 10 6 2 4 0 6 4 +2
Sion 9 6 2 3 1 5 5 0
Gni inn 6 6 1 3 2 6 6 0
Bordeaux 4 6 0 4 2 5 7 -2
1. dag
Bordeaux 1–1 Liverpool
Sion 2–1 Gni inn
2. dag
Liverpool 1–1 Sion
Gni inn 0–0 Bordeaux
3. dag
Bordeaux 0–1 Sion
Liverpool 1–1 Gni inn
4. dag
Sion 1–1 Bordeaux
Gni inn 0–1 Liverpool
5. dag
Liverpool 2–1 Bordeaux
Gni inn 2–0 Sion
6. dag
Bordeaux 2–2 Gni inn
Sion 0–0 Liverpool

Gruppe C

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Krasnodar 1. 3 6 4 1 1 9 4 +5
Borussia Dortmund 10 6 3 1 2 10 5 +5
PAOK 7 6 1 4 1 3 3 0
Qəbələ 2 6 0 2 4 2 12 -10
1. dag
Borussia Dortmund 2–1 Krasnodar
Qəbələ 0–0 PAOK
2. dag
Krasnodar 2–1 Qəbələ
PAOK 1–1 Borussia Dortmund
3. dag
Qəbələ 1–3 Borussia Dortmund
PAOK 0–0 Krasnodar
4. dag
Borussia Dortmund 4–0 Qəbələ
Krasnodar 2–1 PAOK
5. dag
Krasnodar 1–0 Borussia Dortmund
PAOK 0–0 Qəbələ
6. dag
Borussia Dortmund 0–1 PAOK
Qəbələ 0–3 Krasnodar

Gruppe D

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Napoli 18 6 6 0 0 22 3 +19
Midtjylland 7 6 2 1 3 6 12 -6
Club Brugge 5 6 1 2 3 4 11 -7
Legia Warszawa 4 6 1 1 4 4 10 -6
1. dag
Midtjylland 1–0 Legia Warszawa
Napoli 5–0 Club Brugge
2. dag
Club Brugge 1–3 Midtjylland
Legia Warszawa 0–2 Napoli
3. dag
Legia Warszawa 1–1 Club Brugge
Midtjylland 1–4 Napoli
4. dag
Club Brugge 1–0 Legia Warszawa
Napoli 5–0 Midtjylland
5. dag
Club Brugge 0–1 Napoli
Legia Warszawa 1–0 Midtjylland
6. dag
Midtjylland 1–1 Club Brugge
Napoli 5–2 Legia Warszawa

Gruppe E

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Rapid Wien 15 6 5 0 1 10 6 +4
Villarreal 1. 3 6 4 1 1 12 6 +6
Viktoria Plzeň 4 6 1 1 4 8 10 -2
Dinamo Minsk 3 6 1 0 5 3 11 -8
1. dag
Rapid Wien 2–1 Villarreal
Viktoria Plzeň 2–0 Dinamo Minsk
2. dag
Dinamo Minsk 0–1 Rapid Wien
Villarreal 1–0 Viktoria Plzeň
3. dag
Rapid Wien 3–2 Viktoria Plzeň
Villarreal 4–0 Dinamo Minsk
4. dag
Viktoria Plzeň 1–2 Rapid Wien
Dinamo Minsk 1–2 Villarreal
5. dag
Dinamo Minsk 1–0 Viktoria Plzeň
Villarreal 1–0 Rapid Wien
6. dag
Rapid Wien 2–1 Dinamo Minsk
Viktoria Plzeň 3–3 Villarreal

Gruppe F

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Braga 1. 3 6 4 1 1 7 4 +3
Olympique Marseille 12 6 4 0 2 12 7 +5
Slovan Liberec 7 6 2 1 3 6 8 -2
Groningen 2 6 0 2 4 2 8 -6
1. dag
Slovan Liberec 0–1 Braga
Groningen 0–3 Olympique Marseille
2. dag
Olympique Marseille 0–1 Slovan Liberec
Braga 1–0 Groningen
3. dag
Braga 3–2 Olympique Marseille
Slovan Liberec 1–1 Groningen
4. dag
Olympique Marseille 1–0 Braga
Groningen 0–1 Slovan Liberec
5. dag
Braga 2–1 Slovan Liberec
Olympique Marseille 2–1 Groningen
6. dag
Slovan Liberec 2–4 Olympique Marseille
Groningen 0–0 Braga

Gruppe G

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Lazio 14 6 4 2 0 1. 3 6 +7
Saint-Étienne 9 6 2 3 1 10 7 +3
Dnipro 7 6 2 1 3 6 8 -2
Rosenborg 2 6 0 2 4 4 9 -8
1. dag
Dnipro 1–1 Lazio
Saint-Étienne 2–2 Rosenborg
2. dag
Rosenborg 0–1 Dnipro
Lazio 3–2 Saint-Étienne
3. dag
Lazio 3–1 Rosenborg
Dnipro 0–1 Saint-Étienne
4. dag
Rosenborg 0–2 Lazio
Saint-Étienne 3–0 Dnipro
5. dag
Lazio 3–1 Dnipro
Rosenborg 1–1 Saint-Étienne
6. dag
Dnipro 3–0 Rosenborg
Saint-Étienne 1–1 Lazio

Gruppe H

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Lokomotiv Moskva 11 6 3 2 1 12 7 +5
Sportslig Lisboa 10 6 3 1 2 14 11 +3
Besiktaş 9 6 2 3 1 7 6 +1
Skënderbeu 3 6 1 0 5 4 1. 3 -9
1. dag
Sportslig Lisboa 1–3 Lokomotiv Moskva
Skënderbeu 0–1 Besiktaş
2. dag
Besiktaş 1–1 Sportslig Lisboa
Lokomotiv Moskva 2–0 Skënderbeu
3. dag
Lokomotiv Moskva 1–1 Besiktaş
Sportslig Lisboa 5–1 Skënderbeu
4. dag
Besiktaş 1–1 Lokomotiv Moskva
Skënderbeu 3–0 Sportslig Lisboa
5. dag
Lokomotiv Moskva 2–4 Sportslig Lisboa
Besiktaş 2–0 Skënderbeu
6. dag
Sportslig Lisboa 3–1 Besiktaş
Skënderbeu 0–3 Lokomotiv Moskva

Gruppe I

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Basel 1. 3 6 4 1 1 10 5 +5
Fiorentina 10 6 3 1 2 11 6 +5
Lech Poznań 5 6 1 2 3 2 6 -4
Belenenses 5 6 1 2 3 2 8 -6
1. dag
Fiorentina 1–2 Basel
Lech Poznań 0–0 Belenenses
2. dag
Belenenses 0–4 Fiorentina
Basel 2–0 Lech Poznań
3. dag
Basel 1–2 Belenenses
Fiorentina 1–2 Lech Poznań
4. dag
Belenenses 0–2 Basel
Lech Poznań 0–2 Fiorentina
5. dag
Basel 2–2 Fiorentina
Belenenses 0–0 Lech Poznań
6. dag
Fiorentina 1–0 Belenenses
Lech Poznań 0–1 Basel

Gruppe J

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Tottenham 1. 3 6 4 1 1 12 6 +6
Anderlecht 10 6 3 1 2 8 6 +2
Munk 6 6 1 3 2 5 9 -4
Qarabağ 4 6 1 1 4 4 8 -4
1. dag
Anderlecht 1–1 Munk
Tottenham 3–1 Qarabağ
2. dag
Qarabağ 1–0 Anderlecht
Munk 1–1 Tottenham
3. dag
Munk 1–0 Qarabağ
Anderlecht 2–1 Tottenham
4. dag
Qarabağ 1–1 Munk
Tottenham 2–1 Anderlecht
5. dag
Munk 0–2 Anderlecht
Qarabağ 0–1 Tottenham
6. dag
Anderlecht 2–1 Qarabağ
Tottenham 4–1 Munk

Gruppe K

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Schalke 04 14 6 4 2 0 15 3 +12
Sparta Praha 12 6 3 3 0 10 5 +5
Asteras Tripolīs 4 6 1 1 4 4 12 -8
APOEL 3 6 1 0 5 3 12 -9
1. dag
APOEL 0–3 Schalke 04
Asteras Tripolīs 1–1 Sparta Praha
2. dag
Sparta Praha 2–0 APOEL
Schalke 04 4–0 Asteras Tripolīs
3. dag
Schalke 04 2–2 Sparta Praha
APOEL 2–1 Asteras Tripolīs
4. dag
Sparta Praha 1–1 Schalke 04
Asteras Tripolīs 2–0 APOEL
5. dag
Schalke 04 1–0 APOEL
Sparta Praha 1–0 Asteras Tripolīs
6. dag
APOEL 1–3 Sparta Praha
Asteras Tripolīs 0–4 Schalke 04

Gruppe L

Troppen P.ti G. V. P. S. GF GS DG
Athletic Bilbao 1. 3 6 4 1 1 16 8 +8
Augusta 9 6 3 0 3 12 11 +1
Partisan 9 6 3 0 3 10 14 -4
AZ Alkmaar 4 6 1 1 4 7 12 -5
1. dag
Partisan 3–2 AZ Alkmaar
Athletic Bilbao 3–1 Augusta
2. dag
Augusta 1–3 Partisan
AZ Alkmaar 2–1 Athletic Bilbao
3. dag
AZ Alkmaar 0–1 Augusta
Partisan 0–2 Athletic Bilbao
4. dag
Augusta 4–1 AZ Alkmaar
Athletic Bilbao 5–1 Partisan
5. dag
AZ Alkmaar 1–2 Partisan
Augusta 2–3 Athletic Bilbao
6. dag
Partisan 1–3 Augusta
Athletic Bilbao 2–2 AZ Alkmaar

Knockout-stadiet

Resultattavle

16. runde 16. runde Kvartfinale Semifinaler Finalen
Villarreal 1 1 2
Napoli 0 1 1 Villarreal 2 0 2
Sportslig Lisboa 0 1 1 Bayer Leverkusen 0 0 0
Bayer Leverkusen 1 3 4 Villarreal 2 4 6
Sparta Praha 1 3 4 Sparta Praha 1 2 3
Krasnodar 0 0 0 Sparta Praha 1 3 4
Galatasaray 1 1 2 Lazio 1 0 1
Lazio 1 3 4 Villarreal 1 0 1
Borussia Dortmund 2 1 3 Liverpool 0 3 3
Havn 0 0 0 Borussia Dortmund 3 2 5
Fiorentina 1 0 1 Tottenham 0 1 1
Tottenham 1 3 4 Borussia Dortmund 1 3 4
Augusta 0 0 0 Liverpool 1 4 5
Liverpool 0 1 1 Liverpool 2 1 3
Midtjylland 2 1 3 Manchester Utd 0 1 1
Manchester Utd 1 5 6 Liverpool 1
Fenerbahçe 2 1 3 Sevilla 3
Lokomotiv Moskva 0 1 1 Fenerbahçe 1 1 2
Sion 1 2 3 Braga 0 4 4
Braga 2 2 4 Braga 1 0 1
Šachtar 0 3 3 Šachtar 2 4 6
Schalke 04 0 0 0 Šachtar 3 1 4
Anderlecht ( dts ) 1 2 3 Anderlecht 1 0 1
Olympiakos 0 1 1 Šachtar 2 1 3
Olympique Marseille 0 1 1 Sevilla 2 3 5
Athletic Bilbao 1 1 2 Athletic Bilbao ( gfc ) 1 1 2
Valencia 6 4 10 Valencia 0 2 2
Rapid Wien 0 0 0 Athletic Bilbao 1 2 3 (4)
Saint-Étienne 3 1 4 Sevilla ( dtr ) 2 1 3 (5)
Basel ( gfc ) 2 2 4 Basel 0 0 0
Sevilla 3 0 3 Sevilla 0 3 3
Molde 0 1 1

32. runde

De to beste lagene fra hver kvalifiseringsrunde går videre til knockout-stadiet, sammen med de 8 lagene som havner på tredjeplass i UEFA Champions League-gruppene 2015-2016 . I forbindelse med trekningen er de aktuelle lagene delt inn i "seedde" (inkludert de 12 vinnerlagene i UEFA Europa League -gruppene og de fire beste tredjeplasserte lagene fra UEFA Champions League- gruppene ) og "ikke-seedede lag . -serien "(denne potten inneholder de 12 lagene som ble nummer to i UEFA Europa League- gruppene og de resterende fire lagene fra UEFA Champions League- gruppene ). Lag fra samme gruppe eller fra samme nasjon kan ikke trekkes sammen. Lag fra Ukraina og Russland kan ikke trekkes sammen av politiske årsaker.

Tegn

Trekningen av 32-delsfinalen fant sted 14. desember 2015 , i Nyon .

Gruppe Seeded Ikke seedet
TIL Molde Fenerbahçe
B. Liverpool Sion
C. Krasnodar Borussia Dortmund
D. Napoli Midtjylland
Og Rapid Wien Villarreal
F. Braga Olympique Marseille
G. Lazio Saint-Étienne
H. Lokomotiv Moskva Sportslig Lisboa
DE Basel Fiorentina
J Tottenham Anderlecht
K. Schalke 04 Sparta Praha
L Athletic Bilbao Augusta
Tredjeplasserte lag UEFA Champions League 2015-2016
Seeded Ikke seedet
Havn Sevilla
Olympiakos Valencia
Manchester Utd Galatasaray
Bayer Leverkusen Šachtar
Sammendragstabell
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Valencia 10 - 0 Rapid Wien 6 - 0 4 - 0
Fiorentina 1 - 4 Tottenham 1 - 1 0 - 3
Borussia Dortmund 3 - 0 Havn 2 - 0 1 - 0
Fenerbahçe 3 - 1 Lokomotiv Moskva 2 - 0 1 - 1
Anderlecht 3 - 1 Olympiakos 1 - 0 2-1 ( dts )
Midtjylland 3 - 6 Manchester Utd 2 - 1 1 - 5
Augusta 0 - 1 Liverpool 0 - 0 0 - 1
Sparta Praha 4 - 0 Krasnodar 1 - 0 3 - 0
Galatasaray 2 - 4 Lazio 1 - 1 1. 3
Sion 3 - 4 Braga 1 - 2 2 - 2
Shakhtar Donetsk 3 - 0 Schalke 04 0 - 0 3 - 0
O. Marseille 1 - 2 Athletic Bilbao 0 - 1 1 - 1
Sevilla 3 - 1 Molde 3 - 0 0 - 1
Sportslig CP 1 - 4 Bayer Leverkusen 0 - 1 1. 3
Villarreal 2 - 1 Napoli 1 - 0 1 - 1
Saint-Étienne 4–4 ( gfc ) Basel 3 - 2 1 - 2

16. runde

Tegn
Lag
Valencia Tottenham
Borussia Dortmund Fenerbahçe
Anderlecht Manchester Utd
Liverpool Sparta Praha
Lazio Braga
Šachtar Athletic Bilbao
Sevilla Bayer Leverkusen
Villarreal Basel
Sammendragstabell
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Shakhtar Donetsk 4 - 1 Anderlecht 3 - 1 1 - 0
Basel 0 - 3 Sevilla 0 - 0 0 - 3
Villarreal 2 - 0 Bayer Leverkusen 2 - 0 0 - 0
Athletic Bilbao 2-2 ( gfc ) Valencia 1 - 0 1 - 2
Liverpool 3 - 1 Manchester United 2 - 0 1 - 1
Sparta Praha 4 - 1 Lazio 1 - 1 3 - 0
Borussia Dortmund 5 - 1 Tottenham 3 - 0 2 - 1
Fenerbahçe 2 - 4 Braga 1 - 0 1 - 4

Kvartfinale

Tegn

Trekningen fant sted 18. mars i Nyon kl. 13:00 ( CET ).

Lag
Athletic Bilbao
Borussia Dortmund
Braga
Liverpool
Šachtar
Sevilla
Sparta Praha
Villarreal
Sammendragstabell
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Braga 1 - 6 Shakhtar Donetsk 1 - 2 0 - 4
Villarreal 6 - 3 Sparta Praha 2 - 1 4 - 2
Athletic Bilbao 3 - 3 (4-5 dtr ) Sevilla 1 - 2 2-1 ( dts )
Borussia Dortmund 4 - 5 Liverpool 1 - 1 3 - 4

Semifinaler

Tegn

Trekningen fant sted 15. april i Nyon kl 13:00 ( CEST ). Av administrative årsaker har en ytterligere trekning fastslått hvilken vinner av de to semifinalene som skal spille hjemme finalen i Basel .

Lag
Liverpool
Šachtar
Sevilla
Villarreal
Sammendragstabell
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Shakhtar Donetsk 3 - 5 Sevilla 2 - 2 1. 3
Villarreal 1. 3 Liverpool 1 - 0 0 - 3

Endelig

Basel
18. mai 2016, 20.45 CEST
Liverpool1 - 3
rapport
SevillaSt. Jakob-Park  (34 429 spekt.)
Dommer:  Jonas Eriksson
Liverpool Sevilla
GK 22 Simon Mignolet
RB 2 Nathaniel Clyne Gult kort på 90 + 4 '90 + 4 '
CB 6 Dejan Lovren Gult kort på 30'30 '
CB 4 Kolo Touré Avslutt ved 82'82 '
LB 18 Alberto Moreno
CM 7 James Milner ( C )
CM 23 Emre Can
RW 20 Adam Lallana Avslutt ved 73'73 '
ER 11 Roberto Firmino Avslutt ved 69'69 '
LW 10 Philippe Coutinho
CF 15 Daniel Sturridge
Erstattere:
GK 52 Danny Ward
DF 37 Martin Škrtel
MF 14 Jordan Henderson
MF 21 Lucas
MF 24 Joe Allen Inngang til 73'73 '
FW 9 Christian Benteke Inngang til 82'82 '
FW 27 Divock Origi Gult kort på 72'72 ' Inngang til 69'69 '
Sjef:
Jürgen Klopp
GK 31 David Soria
RB 25 Mariano Gult kort i det 84. minutt84 '
CB 3 Adil Rami Gult kort på 77'77 ' Avslutt ved 78'78 '
CB 6 Daniel Carriço
LB 18 Sergio Escudero
CM 4 Grzegorz Krychowiak
CM 15 Steven N'Zonzi
RW 23 Cola ( C )
ER 19 Éver Banega Gult kort på 57'57 ' Avslutt ved 90 + 3 '90 + 3 '
LW 20 Vitolo Gult kort på 56'56 '
CF 9 Kevin Gameiro Avslutt ved 89'89 '
Erstattere:
GK 1 Sergio Rico
DF 5 Timothée Kolodziejczak Inngang til 78'78 '
DF 21 Nicolás Pareja
MF 8 Vicente Iborra Inngang til 89'89 '
MF 14 Sebastián Cristóforo Inngang til 90 + 3 '90 + 3 '
MF 22 Yevhen Konoplyanka
FW 24 Fernando Llorente
Sjef:
Unai Emery

Statistikk

Kampene i de innledende rundene er ekskludert. [11]

Toppscorere

Mål Minutter spilt Spiller Troppen
10 907 ' Aritz Aduriz Athletic Bilbao
9 942 ' Cédric Bakambu Villareal
8 772 ' Pierre-Emerick Aubameyang Borussia Dortmund
7 585 ' Kevin Gameiro Sevilla
6 412 ' Raúl Bobadilla Augsburg
6 572 ' Erik Lamela Tottenham
5 331 ' Aboubakar Oumarou Partizan Beograd
5 417 ' Dries Mertens Napoli
5 448 ' José María Callejón Napoli
5 451 ' Franco Di Santo Schalke 04
5 558 ' David Lafata Sparta Praha
5 720 ' Aleksandr Samedov Lokomotiv Moskva
5 742 ' Marco Reus Borussia Dortmund
4 310' Kris Commons Keltisk
4 334 ' Fernandão Fenerbahçe
4 367 ' Manolo Gabbiadini Napoli
4 441 ' Andrija Živković Partizan Beograd
4 470 ' Federico Bernardeschi Fiorentina
4 480 ' Pione Sisto Midtjylland
4 516 ' Georges-Kévin N'Koudou O. Marseille
4 529 ' Baye Oumar Niasse Lokomotiv Moskva
4 554 ' Michy Batshuayi O. Marseille
4 558 ' Frank Acheampong Anderlecht

Assist rangeringer

Assistere Minutter spilt Spiller Troppen
6 876 ' Denis Suárez Villareal
5 1029 ' Bořek Dočkal Sparta Praha
4 504 ' Sønnen Heung-Min Tottenham
4 538 ' Nolan Roux Saint-Étienne
4 733 ' Beñat Athletic Bilbao
4 902 ' Henrix Mxit'aryan Borussia Dortmund
4 1070 ' Rafa Silva Braga
3 180 ' Hellige Mina Valencia
3 359 ' Fredy Montero Sportslig
3 378 ' Omar El Kaddouri Napoli
3 445 ' Taison Shakhtar Donetsk
3 448 ' José María Callejón Napoli
3 529 ' Baye Oumar Niasse Lokomotiv Moskva
3 745 ' James Milner Liverpool
3 1029 ' Martin Frýdek Sparta Praha
3 895 ' Roberto Soldado Villareal

Sesongens lag [12]

Rolle Nat. Spiller Troppen
P. David Soria Sevilla
P. David de Gea Manchester Utd
D. Toby Alderweireld Tottenham
D. Mats Hummels Borussia Dortmund
D. Adil Rami Sevilla
D. Mariano Sevilla
D. Darijo Srna Šachtar
C. Emre Can Liverpool
C. Gonzalo Castro Borussia Dortmund
C. Philippe Coutinho Liverpool
C. Éver Banega Sevilla
C. Grzegorz Krychowiak Sevilla
C. Steven N'Zonzi Sevilla
C. Marlos Šachtar
TIL Aritz Aduriz Athletic Bilbao
TIL Pierre-Emerick Aubameyang Borussia Dortmund
TIL Cédric Bakambu Villarreal
TIL Kevin Gameiro Sevilla

Merknader

  1. ^ a b [1]
  2. ^ 2015/16 UEFA Europa League-liste over deltakere , på it.uefa.com , UEFA.com. Hentet 10. august 2015 .
  3. ^ Dinamo Moskva , rangert som nummer 4 i Russlands Prem'er -Liga , har blitt utestengt fra UEFA for brudd på økonomisk fair play . Rubin Kazan ' tok hans plass , og endte på 5. plass på stillingen.
  4. ^ Genoa , rangert 6. i den italienske Serie A , har ikke fått UEFA-lisensen. Sampdoria , 7. plass på plass, tok hans plass .
  5. ^ a b Cluj , som endte på andreplass i den rumenske Liga I , har blitt ekskludert fra UEFA på grunn av ubetalt finansiell gjeld. Astra Giurgiu tok hans plass , og endte på 4. plass i stillingen og kvalifiserte seg tidligere til første runde; sistnevnte plass ble gitt til Botoșani , som endte på 8. plass på stillingen, på grunn av ekskluderingen av Petrolul Ploiești , CSU Craiova og Dinamo Bucharest , som nådde henholdsvis 5., 6. og 7. plass på grunn av manglende UEFA-lisens.
  6. ^ Liepāja , rangert 4. i den latviske Virslīga 2014 , har ikke oppnådd UEFA-lisensen da de har vært tilknyttet LFF i mindre enn tre år (etter konkursen til Metalurgs Liepāja ). Spartaks , som endte på 6. plass på stillingen, tok hans plass , da Daugava Daugavpils , 5. plass, ikke oppnådde UEFA-lisensen.
  7. ^ Tiraspol , som endte på fjerde plass i den moldoviske Divizia Națională , ble oppløst på slutten av sesongen. Saxan Gagauz Yeri tok hans plass , og endte på 5. plass på stillingen.
  8. ^ Lokomotiv Sofia , som endte på tredjeplass i den bulgarske A PFG , fikk ikke UEFA-lisensen. Liteks Loveč tok hans plass , og endte på 4. plass på stillingen.
  9. ^ a b c Nederland, England og Irland vinner Fair Play-bonus , på it.uefa.com , UEFA.com, 8. mai 2015. Hentet 10. august 2015 .
  10. ^ Kampen ble avbrutt i det 52. minutt etter resultatet 1-2: Kukës-Legia, avgjørelsen , på it.uefa.com , uefa.com, 31. juli 2015. Hentet 6. august 2015 .
  11. ^ Spillerstatistikk fra it.uefa.com , it.uefa.com , uefa.com. Hentet 14. april 2016 .
  12. ^ Sesongens lag i UEFA Europa League , på it.uefa.com , UEFA , 20. mai 2016. Hentet 20. mai 2016 .

Relaterte elementer

Andre prosjekter