UEFA Europa League 2011-2012

UEFA Europa League 2011-2012
Konkurranse UEFA Europa League
Sport Fotball
Utgave 41ª
sjef UEFA
Hos dere fra 30. juni 2011
til 9. mai 2012
Deltakere 56 (194 ved kvalifiseringen)
Nasjoner 53
Endelig hovedkvarter Arena Națională
( Bucuresti )
Resultater
Vinner Atlético Madrid
(2. tittel)
Finalist Athletic Bilbao
Semifinalister Valencia
Sporting Lisboa
Statistikk
Beste målscorer Radamel Falcao (12)
Kamper avholdt 531
Mål scoret 1 381 (2,6 per kamp)
Finalen mellom Atlético Madrid og Athletic BilbaoArena Națională i Bucuresti
Tidslinje for konkurransen
Venstre pil.svg 2010-2011 2012-2013 Høyre pil.svg

UEFA Europa League 2011-2012 var den 41. utgaven (den tredje under gjeldende formel) av UEFA Europa League (tidligere UEFA Cup ), organisert av UEFA . Den helspanske finalen mellom Atlético Madrid og Athletic Bilbao ble spilt på Arena Națională i Bucuresti , Romania , et anlegg bygget for Romania og Bulgarias felles kandidatur for å være vertskap for europamesterskapet i 2020 : det var første gang finalen i en stor europeisk fotballturnering ble spilt her i landet. Atlético Madrid vant trofeet for andre gang i historien.

Kvalifiseringssystem (i henhold til UEFA-koeffisienten for nasjonen)

Totalt 194 lag fra 53 forskjellige fotballforbund deltar i 2011-2012-utgaven av UEFA Europa League . Kvalifikasjonssystemet i henhold til UEFA-koeffisienten er sammensatt som følger:

Ettersom Porto , innehaveren av trofeet, kvalifiserte seg til UEFA Champions League 2011-2012 via sin egen liga :

Forklaring

Forkortelsene i parentes viser hvordan lagene kvalifiserte seg.

Innledende

Første kvalifiseringsrunde: (50 lag) Andre kvalifiseringsrunde: (80 lag)
  • 25 klubbvinnere av den første kvalifiseringsrunden
  • 24 nasjonale cupholdklubber (rang 30-53)
  • 16 andre klubber (rangering 19-34)
  • 6 tredje klubber (ranger 16-21)
  • 6 quarters klubber (rangene 10-15)
  • 3 femte klubber (rang 7-9)
Tredje kvalifiseringsrunde: (70 lag)
  • 40 vinnerklubber i andre kvalifiseringsrunde
  • 12 nasjonale cupholdklubber (rang 18-29)
  • 3 andre klubber (rangering 16-18)
  • 6 tredje klubber (ranger 10-15)
  • 3 quarters klubber (ranger 7-9)
  • 3 femte klubber (rang 4-6)
  • 3 sjette klubber (rangering 1-3)
Sluttspillrunde: (76 lag)
  • 35 klubbvinnere av den tredje kvalifiseringsrunden
  • 17 nasjonale cupvinnende klubber (rangering 1-17)
  • 3 tredjepartsklubber (ranger 7-9)
  • 3 quarters klubber (ranger 4-6)
  • 3 femte klubber (rangering 1-3)
  • 15 klubber eliminert i 2011-2012 UEFA Champions League tredje kvalifiseringsrunde (10 fra tredje runde - Champions og 5 fra tredje runde - Achievements)

Gruppespill: (48 lag)

Utslagsstadiet: (32 lag)

Datoer

Fase Skifte Tegne Borte Komme tilbake
Kvalifikasjoner 1. runde 20. juni 2011
( Nyon )
30. juni 2011 7. juli 2011
2. runde 14. juli 2011 21. juli 2011
3. runde 15. juli 2011
( Nyon )
26.–28. juli 2011 4. august 2011
Sluttspill 5. august 2011
( Nyon )
18. august 2011 25. august 2011
Gruppespill 1. dag 26. august 2011
( München )
15. september 2011
2. dag 29. september 2011
3. dag 20. oktober 2011
4. dag 3. november 2011
5. dag 30. november – 1. desember 2011
6. dag 14.–15. desember 2011
Knockout-stadium 16. runde 16. desember 2011
( Nyon )
14.–16. februar 2012 22.–23. februar 2012
16. runde 8. mars 2012 15. mars 2012
Kvartfinale 16. mars 2012
( Nyon )
29. mars 2012 5. april 2012
Semifinaler 19. april 2012 26. april 2012
Finalen 9. mai 2012
( Stadionul Național , Bucuresti )

Kvalifikasjoner

Første runde

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
ÍF Fuglafjørður 2 - 8 KR Reykjavík 1. 3 1 - 5
Daugava Daugavpils 1 - 7 Tromsø 0 - 5 1 - 2
Elfsborg 5 - 1 Fola Esch 4 - 0 1 - 1
De nye hellige 2 - 1 Cliftonville 1 - 1 1 - 0
Honka 2 - 0 Kalju Nõmme 0 - 0 2 - 0
Fulham 3 - 0 NSÍ Runavík 3 - 0 0 - 0
ÍBV Vestmanneyja 1 - 2 St Patrick's 1 - 0 0 - 2
Käerjéng ​​97 2 - 6 Häcken 1 - 1 1 - 5
Ålesund 6 - 1 Neath Athletic 4 - 1 2 - 0
Renova 3 - 3 (2-3 fm ) Glentoran 2 - 1 1-2 ( dts )
Koper 2 - 3 Şaxter 1 - 1 1 - 2
Banga 0 - 7 Qarabağ 0 - 4 0 - 3
UE Santa Coloma 0 - 5 Paks 0 - 1 0 - 4
Trans Narva 1 - 7 Rabotnički 1 - 4 0 - 3
Rad Beograd 9 - 1 Tre penner 6 - 0 3 - 1
Budućnost 3 - 4 Flamurtari Valona 1. 3 2 - 1
Ferencváros 5 - 0 Ulysses 3 - 0 2 - 0
Jagiellonia 1 - 2 Ertis 1 - 0 0 - 2
AZAL Baku 2 - 3 Minsk 1 - 1 1 - 2
Dynamo Tbilisi 5 - 1 Milsami Orehi 2 - 0 3 - 1
Varaždin 6 - 1 Lusitans 5 - 1 1 - 0
Bananc ' 1 - 2 Olimpi Rustavi 0 - 1 1 - 1
Birkirkara 1 - 2 Vllaznia 0 - 1 1 - 1
Široki Brijeg 0 - 3 Olympia Ljubljana 0 - 0 0 - 3
Spartak Trnava 4 - 2 Zeta Golubovci 3 - 0 1 - 2

Andre runde

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Olimpi Rustavi 3 - 1 Ertis 1 - 1 2 - 0
Sūduva 1 - 4 Elfsborg 1 - 1 0 - 3
Metalurg Skopje 2 - 3 Lokomotiv Sofia 0 - 0 2 - 3
Sant Julià 0 - 4 Bnei Yehuda 0 - 2 0 - 2
Željezničar 1 - 0 lensmann Tiraspol 1 - 0 0 - 0
KuPS 1 - 2 Gaz Metan 1 - 0 0 - 2
Minsk 2 - 5 Gaziantepspor 1 - 1 1 - 4
Iskra-Stal 2 - 4 Varaždin 1 - 1 1. 3
Tauras 2 - 5 ADO Den Haag 2 - 3 0 - 2
Glentoran 0 - 5 Vorskla 0 - 2 0 - 3
Ungdom / Tollvesenet 0 - 4 Rabotnički 0 - 1 0 - 3
Örebro 0 - 2 Sarajevo 0 - 0 0 - 2
Korsfarere 1 - 7 Fulham 1. 3 0 - 4
Llanelli 2 - 6 Dynamo Tbilisi 2 - 1 0 - 5
Floriana 0 - 9 AEK Larnaka 0 - 8 0 - 1
Šachcër Salihorsk 2 - 4 Ventspils 0 - 1 2 - 3
Flamurtari Valona 1 - 7 Jablonec 0 - 2 1 - 5
KR Reykjavík 3 - 2 Žilina 3 - 0 0 - 2
Vålerenga 2 - 0 Mika Jerevan 1 - 0 1 - 0
Olympia Ljubljana 3 - 1 Bohemsk 2 - 0 1 - 1
Domžale 2 - 5 RNK Splitt 1 - 2 1. 3
Differdange 03 1 - 0 Levadia Tallinn 0 - 0 1 - 0
KF Tirana 1. 3 Spartak Trnava 0 - 0 1. 3
Ferencváros 3 - 4 Ålesund 2 - 1 1–3 ( dts )
Metalurgs Liepāja 1 - 4 Red Bull Salzburg 1 - 4 0 - 0
Rad Beograd 1 - 2 Olympiakos Volos 0 - 1 1 - 1
De nye hellige 3 - 8 Midtjylland 1. 3 2 - 5
Kecskemét 1-1 ( gfc ) Aqtöbe 1 - 1 0 - 0
Häcken 3 - 0 Honka 1 - 0 2 - 0
Anorthōsis 3 - 2 Gagra 3 - 0 0 - 2
Vaduz 3-3 ( gfc ) Vojvodina 0 - 2 3 - 1
Rudar Pljevlja 0 - 5 Østerrike Wien 0 - 3 0 - 2
Śląsk Wrocław 3-3 ( gfc ) Dundee Utd 1 - 0 2 - 3
Şaxter 2 - 3 St Patrick's 2 - 1 0 - 2
EB / Strymur 1-1 ( gfc ) Qarabağ 1 - 1 0 - 0
FH Hafnarfjörður 1. 3 Nacional 1 - 1 0 - 2
Paks 4 - 1 Tromsø 1 - 1 3 - 0
TPS 0 - 1 Westerlo 0 - 1 0 - 0
Maccabi Tel Aviv 3 - 1 Xəzər-Lənkəran 3 - 1 0 - 0
Vllaznia 1 - 2 Thun 0 - 0 1 - 2

Tredje runde

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Atletico Madrid 4 - 1 Strømsgodset 2 - 1 2 - 0
Unge gutter 5 - 1 Westerlo 3 - 1 2 - 0
Ventspils 1 - 9 rød stjerne 1 - 2 0 - 7
Alanija Vladikavkaz 2 - 2 (4-2 fm ) Aqtöbe 1 - 1 1-1 ( dts )
AEK Larnaka 5 - 2 Mladá Boleslav 3 - 0 2 - 2
Željezničar 0 - 8 Maccabi Tel Aviv 0 - 2 0 - 6
AZ Alkmaar 3 - 1 Jablonec 2 - 0 1 - 1
Olympia Ljubljana 3 - 4 Østerrike Wien 1 - 1 2 - 3
Bursaspor 5 - 2 Homel ' 2 - 1 3 - 1
Ålesund 5 - 1 Elfsborg 4 - 0 1 - 1
Gaziantepspor 0 - 1 Legia Warszawa 0 - 1 0 - 0
Hapoel Tel Aviv 5 - 2 Vaduz 4 - 0 1 - 2
Olimpi Rustavi 2 - 7 Rennes 2 - 5 0 - 2
Levski Sofia 3 - 3 (4-5 fm ) Spartak Trnava 2 - 1 1-2 ( dts )
Midtjylland 1 - 2 Vitória Guimarães 0 - 0 1 - 2
Dinamo Bucuresti 4 - 3 Varaždin 2 - 2 2 - 1
Karpaty 5 - 1 St Patrick's 2 - 0 3 - 1
Palermo 3-3 ( gfc ) Thun 2 - 2 1 - 1
KR Reykjavík 1 - 6 Dynamo Tbilisi 1 - 4 0 - 2
Omonia 3 - 1 ADO Den Haag 3 - 0 0 - 1
Red Bull Salzburg 4 - 0 Senica 1 - 0 3 - 0
Club Brugge 4 - 2 Qarabağ 4 - 1 0 - 1
Differdange 03 - [5] [6] [7] [8] Olympiakos Volos - -
Mainz 2 - 2 (3-4 fm ) Gaz Metan 1 - 1 1-1 ( dts )
Bnei Yehuda 1. 3 Helsingborg 1 - 0 0 - 3
Stoke City 2 - 0 Hajduk Split 1 - 0 1 - 0
Anorthōsis 2 - 3 Rabotnički 0 - 2 2 - 1
Sparta Praha 7 - 0 Sarajevo 5 - 0 2 - 0
Vorskla 2 - 0 Sligo Rovers 0 - 0 2 - 0
Paks 2 - 5 Hjerter 1 - 1 1 - 4
Śląsk Wrocław 0 - 0 (4-3 fm ) Lokomotiv Sofia 0 - 0 0-0 ( dts )
Nacional 4 - 2 Häcken 3 - 0 1 - 2
Ried 4–4 ( gfc ) Brøndby 2 - 0 2 - 4
Vålerenga 0 - 5 PAOK 0 - 2 0 - 3
RNK Splitt 0 - 2 Fulham 0 - 0 0 - 2

Sluttspill

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Maccabi Tel Aviv 4 - 2 Panathinaikos 3 - 0 1 - 2
Atletico Madrid 6 - 0 Vitória Guimarães 2 - 0 4 - 0
Shamrock Rovers 3 - 2 Partisan 1 - 1 2-1 ( dts )
Metalist 4 - 0 Sochaux 0 - 0 4 - 0
Besiktaş 3 - 2 Alanija Vladikavkaz 3 - 0 0 - 2
Rosenborg 1 - 2 AEK Larnaka 0 - 0 1 - 2
Vorskla 5 - 3 Dinamo Bucuresti 2 - 1 3 - 2
Bursaspor 3 - 4 Anderlecht 1 - 2 2 - 2
Slovan Bratislava 2 - 1 Roma 1 - 0 1 - 1
Differdange 03 [5] 0 - 6 Paris SG 0 - 4 0 - 2
Legia Warszawa 5 - 4 Spartak Moskva 2 - 2 3 - 2
Ekranas 1 - 4 Hapoel Tel Aviv 1 - 0 0 - 4
PAOK 3 - 1 Karpaty 2 - 0 1 - 1
Atletklubb - [9] [10] Trabzonspor - -
Hjerter 0 - 5 Tottenham 0 - 5 0 - 0
Maribor 3 - 2 Rangers 2 - 1 1 - 1
Steaua Bucuresti 3 - 1 CSKA Sofia 2 - 0 1 - 1
Nordsjælland 1 - 2 Sportslig CP 0 - 0 1 - 2
Fulham 3 - 1 Dnipro 3 - 0 0 - 1
Lokomotiv Moskva 3 - 1 Spartak Trnava 2 - 0 1 - 1
Celtic 6 - 0 [11] Sion 3 - 0 3 - 0
Śląsk Wrocław 2 - 4 Rask Bucuresti 1. 3 1 - 1
Litex Lovech 1. 3 Dynamo Kiev 1 - 2 0 - 1
Lazio 9 - 1 Rabotnički 6 - 0 3 - 1
Nacional 0 - 3 Birmingham City 0 - 0 0 - 3
Ried 0 - 5 PSV Eindhoven 0 - 0 0 - 5
Thun 1 - 5 Stoke City 0 - 1 1 - 4
Ålesund 2 - 7 AZ Alkmaar 2 - 1 0 - 6
Vaslui 2 - 1 Sparta Praha 2 - 0 0 - 1
Omonia 2-2 ( gfc ) Red Bull Salzburg 2 - 1 0 - 1
Zest'aponi 3 - 5 Club Brugge 3 - 3 0 - 2
Hannover 96 3 - 2 Sevilla 2 - 1 1 - 1
HJK 3 - 6 Schalke 04 2 - 0 1 - 6
AEK Athen 2 - 1 Dynamo Tbilisi 1 - 0 1-1 ( dts )
rød stjerne 1 - 6 Rennes 1 - 2 0 - 4
Østerrike Wien 3 - 2 Gaz Metan 3 - 1 0 - 1
Braga 2-2 ( gfc ) Unge gutter 0 - 0 2 - 2
Standard Liege 4 - 1 Helsingborg 1 - 0 3 - 1

Gruppespill

Trekningen for å etablere sammensetningen av tolv grupper bestående av fire lag, hvorav ett er seedet, ble gjennomført 26. august 2011 i Monaco . Det ble deltatt av de 38 vinnerne av UEFA Europa League-sluttspillet, vinneren av UEFA Europa League 2010-2011 og de 10 UEFA Champions League -sluttspillstaperne . Lag fra samme nasjon kunne ikke trekkes i samme gruppe. De to første lagene i hver gruppe kvalifiserte seg til 32-delsfinalen.

Hvis to lag eller flere lag i samme gruppe ender på like poeng, tas følgende kriterier i betraktning for å bestemme rekkefølgen på de samme, i følgende rekkefølge:

  1. antall poeng oppnådd i direkte kamper;
  2. målforskjell i direkte kamper;
  3. antall mål scoret i direkte kamper;
  4. antall mål scoret på bortebane i direkte kamper;
  5. målforskjell knyttet til alle kamper som spilles i gruppen;
  6. antall mål scoret i alle kamper spilt i gruppen;
  7. poeng samlet i UEFA-rankingen de siste 5 årene.

Seeded

Gruppe Band 1 Band 2 Band 3 Band 4
TIL Tottenham Gni inn PAOK Shamrock Rovers
B. København Standard Liege Hannover 96 Vorskla
C. PSV Hapoel Tel Aviv Rask Bucuresti Legia Warszawa
D. Sportslig Lisboa Lazio Zürich Vaslui
Og Dynamo Kiev Besiktaş Stoke City Maccabi Tel Aviv
F. Paris Saint-Germain Athletic Bilbao Salzburg Slovan Bratislava
G. AZ Alkmaar Metalist Østerrike Wien Malmö FF
H. Braga Club Brugge Birmingham City Maribor
DE Atletico Madrid Udinese Rennes Celtic
J Schalke 04 Steaua Bucuresti Maccabi Haifa AEK Larnaka
K. Twente Fulham Odense Wisła Krakow
L Anderlecht Lokomotiv Moskva AEK Athen Sturm Graz

Gruppe A

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
PAOK 12 6 3 3 0 10 6 +4
Gni inn 11 6 3 2 1 11 5 +6
Tottenham 10 6 3 1 2 9 4 +5
Shamrock Rovers 0 6 0 0 6 4 19 -15
1. dag
PAOK 0-0 Tottenham
Shamrock Rovers 0-3 Gni inn
2. dag
Gni inn 2-2 PAOK
Tottenham 3-1 Shamrock Rovers
3. dag
PAOK 2-1 Shamrock Rovers
Tottenham 1-0 Gni inn
4. dag
Gni inn 1–0 Tottenham
Shamrock Rovers 1-3 PAOK
5. dag
Gni inn 4-1 Shamrock Rovers
Tottenham 1-2 PAOK
6. dag
PAOK 1-1 Gni inn
Shamrock Rovers 0–4 Tottenham
  • PAOK og Rubin kvalifiserte seg til 32-delsfinalen.

Gruppe B

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Standard Liege 14 6 4 2 0 9 1 +8
Hannover 96 11 6 3 2 1 9 7 +2
København 5 6 1 2 3 5 9 -4
Vorskla 2 6 0 2 4 4 10 -6
1. dag
København 1-0 Vorskla
Hannover 96 0-0 Standard Liege
2. dag
Standard Liege 3-0 København
Vorskla 1-2 Hannover 96
3. dag
Hannover 96 2-2 København
Standard Liege 0-0 Vorskla
4. dag
København 1-2 Hannover 96
Vorskla 1-3 Standard Liege
5. dag
Standard Liege 2-0 Hannover 96
Vorskla 1–1 København
6. dag
København 0-1 Standard Liege
Hannover 96 3-1 Vorskla

Gruppe C

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
PSV 16 6 5 1 0 1. 3 5 +8
Legia Warszawa 9 6 3 0 3 7 9 -2
Hapoel Tel Aviv 7 6 2 1 3 10 9 +1
Rask Bucuresti 3 6 1 0 5 5 12 -7
1. dag
Hapoel Tel Aviv 0-1 Rask Bucuresti
PSV 1-0 Legia Warszawa
2. dag
Legia Warszawa 3-2 Hapoel Tel Aviv
Rask Bucuresti 1-3 PSV
3. dag
Hapoel Tel Aviv 0-1 PSV
Rask Bucuresti 0-1 Legia Warszawa
4. dag
Legia Warszawa 3-1 Rask Bucuresti
PSV 3-3 Hapoel Tel Aviv
5. dag
Legia Warszawa 0-3 PSV
Rask Bucuresti 1-3 Hapoel Tel Aviv
6. dag
Hapoel Tel Aviv 2-0 Legia Warszawa
PSV 2-1 Rask Bucuresti

Gruppe D

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Sportslig Lisboa 12 6 4 0 2 8 4 +4
Lazio 9 6 2 3 1 7 5 +2
Vaslui 6 6 1 3 2 5 8 -3
Zürich 5 6 1 2 3 5 8 -3
1. dag
Lazio 2-2 Vaslui
Zürich 0-2 Sportslig Lisboa
2. dag
Sportslig Lisboa 2-1 Lazio
Vaslui 2-2 Zürich
3. dag
Sportslig Lisboa 2-0 Vaslui
Zürich 1-1 Lazio
4. dag
Lazio 1-0 Zürich
Vaslui 1-0 Sportslig Lisboa
5. dag
Sportslig Lisboa 2-0 Zürich
Vaslui 0-0 Lazio
6. dag
Lazio 2-0 Sportslig Lisboa
Zürich 2-0 Vaslui

Gruppe E

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Besiktaş 12 6 4 0 2 1. 3 7 +6
Stoke City 11 6 3 2 1 10 7 +3
Dynamo Kiev 7 6 1 4 1 7 7 0
Maccabi Tel Aviv 2 6 0 2 4 8 17 -9
1. dag
Besiktaş 5-1 Maccabi Tel Aviv
Dynamo Kiev 1-1 Stoke City
2. dag
Maccabi Tel Aviv 1-1 Dynamo Kiev
Stoke City 2-1 Besiktaş
3. dag
Dynamo Kiev 1–0 Besiktaş
Stoke City 3-0 Maccabi Tel Aviv
4. dag
Besiktaş 1-0 Dynamo Kiev
Maccabi Tel Aviv 1-2 Stoke City
5. dag
Maccabi Tel Aviv 2-3 Besiktaş
Stoke City 1-1 Dynamo Kiev
6. dag
Besiktaş 3–1 Stoke City
Dynamo Kiev 3-3 Maccabi Tel Aviv

Gruppe F

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Athletic Bilbao 1. 3 6 4 1 1 11 8 +3
Salzburg 10 6 3 1 2 11 8 +3
Paris Saint-Germain 10 6 3 1 2 8 7 +1
Slovan Bratislava 1 6 0 1 5 4 11 -7
1. dag
Paris Saint-Germain 3-1 Salzburg
Slovan Bratislava 1-2 Athletic Bilbao
2. dag
Athletic Bilbao 2-0 Paris Saint-Germain
Salzburg 3-0 Slovan Bratislava
3. dag
Athletic Bilbao 2-2 Salzburg
Slovan Bratislava 0-0 Paris Saint-Germain
4. dag
Paris Saint-Germain 1-0 Slovan Bratislava
Salzburg 0-1 Athletic Bilbao
5. dag
Athletic Bilbao 2-1 Slovan Bratislava
Salzburg 2-0 Paris Saint-Germain
6. dag
Paris Saint-Germain 4-2 Athletic Bilbao
Slovan Bratislava 2-3 Salzburg

Gruppe G

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Metalist 14 6 4 2 0 15 6 +9
AZ Alkmaar 8 6 1 5 0 10 7 +3
Østerrike Wien 8 6 2 2 2 10 11 -1
Malmö FF 1 6 0 1 5 4 15 -11
1. dag
Østerrike Wien 1-2 Metalist
AZ Alkmaar 4-1 Malmö FF
2. dag
Malmö FF 1-2 Østerrike Wien
Metalist 1-1 AZ Alkmaar
3. dag
AZ Alkmaar 2-2 Østerrike Wien
Malmö FF 1-4 Metalist
4. dag
Østerrike Wien 2-2 AZ Alkmaar
Metalist 3-1 Malmö FF
5. dag
Malmö FF 0-0 AZ Alkmaar
Metalist 4-1 Østerrike Wien
6. dag
Østerrike Wien 2-0 Malmö FF
AZ Alkmaar 1-1 Metalist

Gruppe H

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Club Brugge 11 6 3 2 1 12 9 +3
Braga 11 6 3 2 1 12 6 +6
Birmingham City 10 6 3 1 2 8 8 0
Maribor 1 6 0 1 5 6 15 -9
1. dag
Birmingham City 1-3 Braga
Club Brugge 2-0 Maribor
2. dag
Braga 1-2 Club Brugge
Maribor 1-2 Birmingham City
3. dag
Club Brugge 1-2 Birmingham City
Maribor 1-1 Braga
4. dag
Birmingham City 2-2 Club Brugge
Braga 5-1 Maribor
5. dag
Braga 1-0 Birmingham City
Maribor 3-4 Club Brugge
6. dag
Birmingham City 1-0 Maribor
Club Brugge 1-1 Braga

Gruppe I

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Atletico Madrid 1. 3 6 4 1 1 11 4 +7
Udinese 9 6 2 3 1 6 7 -1
Celtic 6 6 1 3 2 6 7 -1
Rennes 3 6 0 3 3 5 10 -5
1. dag
Atletico Madrid 2-0 Celtic
Udinese 2-1 Rennes
2. dag
Celtic 1-1 Udinese
Rennes 1-1 Atletico Madrid
3. dag
Rennes 1–1 Celtic
Udinese 2-0 Atletico Madrid
4. dag
Atletico Madrid 4-0 Udinese
Celtic 3-1 Rennes
5. dag
Celtic 0-1 Atletico Madrid
Rennes 0-0 Udinese
6. dag
Atletico Madrid 3-1 Rennes
Udinese 1-1 Celtic

Gruppe J

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Schalke 04 14 6 4 2 0 1. 3 2 +11
Steaua Bucuresti 8 6 2 2 2 9 11 -2
Maccabi Haifa 6 6 2 0 4 10 12 -2
AEK Larnaka 5 6 1 2 3 4 11 -7
1. dag
Maccabi Haifa 1-0 AEK Larnaka
Steaua Bucuresti 0-0 Schalke 04
2. dag
AEK Larnaka 1-1 Steaua Bucuresti
Schalke 04 3-1 Maccabi Haifa
3. dag
AEK Larnaka 0-5 Schalke 04
Maccabi Haifa 5-0 Steaua Bucuresti
4. dag
Schalke 04 0-0 AEK Larnaka
Steaua Bucuresti 4-2 Maccabi Haifa
5. dag
AEK Larnaka 2-1 Maccabi Haifa
Schalke 04 2-1 Steaua Bucuresti
6. dag
Maccabi Haifa 0-3 Schalke 04
Steaua Bucuresti 3-1 AEK Larnaka

Gruppe K

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Twente 1. 3 6 4 1 1 14 7 +7
Wisła Krakow 9 6 3 0 3 8 1. 3 -5
Fulham 8 6 2 2 2 9 6 +3
Odense 4 6 1 1 4 9 14 -5
1. dag
Fulham 1-1 Twente
Wisła Krakow 1-3 Odense
2. dag
Odense 0-2 Fulham
Twente 4-1 Wisła Krakow
3. dag
Odense 1-4 Twente
Wisła Krakow 1-0 Fulham
4. dag
Fulham 4-1 Wisła Krakow
Twente 3-2 Odense
5. dag
Odense 1-2 Wisła Krakow
Twente 1-0 Fulham
6. dag
Fulham 2-2 Odense
Wisła Krakow 2-1 Twente

Gruppe L

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Anderlecht 18 6 6 0 0 18 5 +13
Lokomotiv Moskva 12 6 4 0 2 14 11 +3
AEK Athen 3 6 1 0 5 8 15 -7
Sturm Graz 3 6 1 0 5 5 14 -9
1. dag
Anderlecht 4-1 AEK Athen
Sturm Graz 1-2 Lokomotiv Moskva
2. dag
AEK Athen 1-2 Sturm Graz
Lokomotiv Moskva 0-2 Anderlecht
3. dag
Lokomotiv Moskva 3-1 AEK Athen
Sturm Graz 0-2 Anderlecht
4. dag
AEK Athen 1-3 Lokomotiv Moskva
Anderlecht 3-0 Sturm Graz
5. dag
AEK Athen ' 1–2 Anderlecht
Lokomotiv Moskva 3-1 Sturm Graz
6. dag
Anderlecht 5-3 Lokomotiv Moskva
Sturm Graz 1-3 AEK Athen

Knockout-stadiet

Kvalifiserte lag

Frøede hoder

Ikke seedet

(*) Lag fra UEFA Champions League

Resultattavle

Parene for kvartfinalene og semifinalene og kamprekkefølgen til finalen ble trukket (uten begrensning) 16. mars 2012 .

16. runde 16. runde Kvartfinale Semifinaler Finalen
Lazio 1 0 1
Atletico Madrid 3 1 4 Atletico Madrid 3 3 6
Braga 0 1 1 Besiktaş 1 0 1
Besiktaş 2 0 2 Atletico Madrid 2 2 4
Hannover 96 2 1 3 Hannover 96 1 1 2
Club Brugge 1 0 1 Hannover 96 2 4 6
Wisła Krakow 1 0 1 Standard Liege 2 0 2
Standard Liege ( gfc ) 1 0 1 Atletico Madrid 4 1 5
AZ Alkmaar 1 1 2 Valencia 2 0 2
Anderlecht 0 0 0 AZ Alkmaar 2 1 3
Udinese 0 3 3 Udinese 0 2 2
PAOK 0 0 0 AZ Alkmaar 2 0 2
Stoke City 0 0 0 Valencia 1 4 5
Valencia 1 1 2 Valencia 4 1 5
Trabzonspor 1 1 2 PSV 2 1 3
PSV 2 4 6 Atletico Madrid 3
Legia Warszawa 2 0 2 Athletic Bilbao 0
Sportslig Lisboa 2 1 3 Sporting Lisboa ( gfc ) 1 2 3
Havn 1 0 1 Manchester City 0 3 3
Manchester City 2 4 6 Sportslig Lisboa 2 1 3
Salzburg 0 1 1 Metalist 1 1 2
Metalist 4 4 8 Metalist ( gfc ) 0 2 2
Gni inn 0 0 0 Olympiakos 1 1 2
Olympiakos 1 1 2 Sportslig Lisboa 2 1 3
Steaua Bucuresti 0 0 0 Athletic Bilbao 1 3 4
Twente 1 1 2 Twente 1 1 2
Viktoria Plzeň 1 1 2 Schalke 04 0 4 4
Schalke 04 ( dts ) 1 3 4 Schalke 04 2 2 4
Ajax 0 2 2 Athletic Bilbao 4 2 6
Manchester Utd 2 1 3 Manchester Utd 2 1 3
Lokomotiv Moskva 2 0 2 Athletic Bilbao 3 2 5
Athletic Bilbao ( gfc ) 1 1 2

32. runde

  • Trekningen av 32-delsfinalen, også gyldig for 16-delsfinalen, ble avholdt 16. desember 2011 .
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Havn 1 - 6 Manchester City 1 - 2 0 - 4
Ajax 2 - 3 Manchester Utd 0 - 2 2 - 1
Lokomotiv Moskva 2-2 ( gfc ) Athletic Bilbao 2 - 1 0 - 1
Salzburg 1 - 8 Metalist 0 - 4 1 - 4
Stoke City 0 - 2 Valencia 0 - 1 0 - 1
Rubin Kazan ' 0 - 2 Olympiakos 0 - 1 0 - 1
AZ Alkmaar 2 - 0 Anderlecht 1 - 0 1 - 0
Lazio 1 - 4 Atletico Madrid 1. 3 0 - 1
Steaua Bucuresti 0 - 2 Twente 0 - 1 0 - 1
Viktoria Plzeň 2 - 4 Schalke 04 1 - 1 1–3 ( dts )
Wisła Krakow 1-1 ( gfc ) Standard Liege 1 - 1 0 - 0
Braga 1 - 2 Besiktaş 0 - 2 1 - 0
Udinese 3 - 0 PAOK 0 - 0 3 - 0
Trabzonspor 2 - 6 PSV Eindhoven 1 - 2 1 - 4
Hannover 96 3 - 1 Club Brugge 2 - 1 1 - 0
Legia Warszawa 2 - 3 Sportslig CP 2 - 2 0 - 1

16. runde

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Metalist 2-2 ( gfc ) Olympiakos 0 - 1 2 - 1
Sportslig CP 3-3 ( gfc ) Manchester City 1 - 0 2 - 3
Twente 2 - 4 Schalke 04 1 - 0 1 - 4
Standard Liege 2 - 6 Hannover 96 2 - 2 0 - 4
Valencia 5 - 3 PSV Eindhoven 4 - 2 1 - 1
AZ Alkmaar 3 - 2 Udinese 2 - 0 1 - 2
Atletico Madrid 6 - 1 Besiktaş 3 - 1 3 - 0
Manchester Utd 3 - 5 Athletic Bilbao 2 - 3 1 - 2

Kvartfinale

  • Trekningen av kvartfinalen, også gyldig for semifinalen og finalen, ble gjennomført 16. mars 2012 .
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
AZ Alkmaar 2 - 5 Valencia 2 - 1 0 - 4
Schalke 04 4 - 6 Athletic Bilbao 2 - 4 2 - 2
Sportslig CP 3 - 2 Metalist 2 - 1 1 - 1
Atletico Madrid 4 - 2 Hannover 96 2 - 1 2 - 1

Semifinaler

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Atletico Madrid 5 - 2 Valencia 4 - 2 1 - 0
Sportslig CP 3 - 4 Athletic Bilbao 2 - 1 1. 3

Endelig

Lag 1 Resultat Lag 2
Atletico Madrid 3 - 0 Athletic Bilbao

Statistikk

Kampene i de innledende rundene er ekskludert. [12]

Toppscorere

Oppdatert 9. mai 2012

Mål Minutter spilt Spiller Troppen
12 1215 ' Radamel Falcao Atletico Madrid
10 923 ' Klaas-Jan Huntelaar Schalke 04
8 1034 ' Adrián López Atletico Madrid
7 612 ' Matías Suárez Anderlecht
7 1121 ' Fernando Llorente Athletic Bilbao
6 408 ' Dmitry Sychev Lokomotiv Moskva
6 1045 ' Ricky van Wolfswinkel Sportslig CP
5 411 ' Andrew Johnson Fulham
5 484 ' Marko Dević Metalist
5 579 ' Jonathan Cristaldo Metalist
5 698 ' Guillaume Gillet Anderlecht
5 760' Ola Toivonen PSV Eindhoven
5 787 ' Tim Matavž PSV Eindhoven
5 1216 ' Markel Susaeta Athletic Bilbao
5 1227 ' Iker Muniain Athletic Bilbao

Merknader

  1. ^ Sporting Fingal , som endte på 4. plass i ligaen , meldte seg ikke på den påfølgende sesongen på grunn av konkurs, og forlot dermed også sin plass i Europa League gratis
  2. ^ Lokomotiv Astana , vinner av Kazakhstan Cup 2010 , fikk ikke UEFA-lisensen
  3. ^ Timișoara , som endte på andreplass i ligaen , ble nedrykket til Liga II på grunn av gjeld. Vaslui okkuperte deretter den ledige plassen i Champions League , og Gaz Metan den i Europa League
  4. ^ Zalgiris Vilnius , som endte på tredjeplass i ligaen , har ikke fått UEFA-lisensen
  5. ^ a b Til tross for å ha vunnet 3-0 mot Differdange 03 i både første og andre omgang, har Olympiakos Volos blitt ekskludert fra Europa League på grunn av deres involvering i noen kampfiksing. Differdange 03 ble gjeninnlagt i stedet.
  6. ^ Olympiakos Volou ekskludert fra Europa League , på it.uefa.com , UEFA.com, 11. august 2011. Hentet 12. august 2011 .
  7. ^ Olympiakos Volos utenfor Europa League , på ansa.it , 11. august 2011. Hentet 12. august 2011 .
  8. ^ Europa League, Olympiacos Volou-erstatter Differdange , på it.uefa.com , UEFA.com, 11. august 2011. Hentet 12. august 2011 .
  9. ^ Kampen, som endte i den første etappen 0-0, ble avlyst da Trabzonspor ble reddet i UEFA Champions League 2011-2012 i stedet for Fenerbahçe; derfor blir Atletklubben automatisk tatt opp i gruppespillet.
  10. ^ Fenerbahçe erstattet i UEFA Champions League , på uefa.com , 24. august 2011. Hentet 24. august 2011 .
  11. ^ Den 2. september 2011 opprettholdt UEFA Celtics anke om unormal bruk av noen Sion -spillere, og tildelte den skotske klubben seier for begge sluttspillkampene, som dermed kom inn i gruppespillet. På banen hadde Celtic blitt beseiret av Sion (første etappe 0-0, andre etappe 1-3). Celtics anke tatt til følge , på it.uefa.com , UEFA.com, 2. september 2011. Hentet 3. september 2011 (arkivert fra originalen 22. oktober 2011) .
  12. ^ Statistikk - Mål scoret , på it.uefa.com . Hentet 9. mai 2012 .

Relaterte elementer

Andre prosjekter

Eksterne lenker