UEFA Europa League 2009-2010

UEFA Europa League 2009-2010
Konkurranse UEFA Europa League
Sport Fotball
Utgave 39ª
sjef UEFA
Hos dere fra 2. juli 2009
til 12. mai 2010
Deltakere 56 (192 i kvalifiseringen)
Nasjoner 53
Endelig hovedkvarter Imtech Arena
( Hamburg )
Resultater
Vinner Atlético Madrid
(1. tittel)
Finalist Fulham
Semifinalister Hamburg
Liverpool
Statistikk
Beste målscorer Claudio Pizarro Óscar Cardozo (9)
Kamper avholdt 161
Mål scoret 408 (2,53 per kamp)
Tidslinje for konkurransen
Venstre pil.svg UEFA-cupen 2008-2009 2010-2011 Høyre pil.svg

UEFA Europa League 2009-2010 var den 39. utgaven (den første under gjeldende formel) av UEFA Europa League (tidligere UEFA Cup ), organisert av UEFA . Finalen ble spilt i Hamburg , Tyskland 12. mai 2010 og ble vunnet av Atletico Madrid som slo Fulham 2-1 etter ekstraomganger.

Kvalifiseringssystem (i henhold til UEFA-koeffisienten for nasjonen)

Holdehold

Šachtar , laget som holder trofeet, kvalifiserte seg til Champions League-forberedelsene, så de ble ikke tatt opp til gruppespillet i Europa League . Som allerede gjort av UEFA for Champions League , vil noen kvalifiserte lag automatisk gå videre til neste runde. Dermed vil mesterskapsvinnerne i Sveits og Bulgaria (posisjon 16-17) bli tatt opp til den fjerde kvalifiseringsrunden; mesterskapsvinnerne av Kypros og Slovenia (posisjon 28-29), vil bli tatt opp til den tredje kvalifiseringsrunden; den andre klassifisert av mesterskapet i Irland og Makedonia (posisjon 35-36) og vinnerne av mesterskapet i Andorra og San Marino vil bli tatt opp til den andre kvalifiseringsrunden.

Kvalifikasjoner

Første kvalifiseringsrunde (46 lag) Andre kvalifiseringsrunde (80 lag)
  • 23 vinnere av første kvalifiseringsrunde
  • 24 nasjonale cupholdklubber (rang 30-53)
  • 3 femte klubber (rang 7-9)
  • 6 quarters klubber (rangene 10-15)
  • 6 tredje klubber (ranger 16-21)
  • 18 andre klubber (rangering 19-36)
Tredje kvalifiseringsrunde (70 lag)
  • 40 vinnerklubber i andre kvalifiseringsrunde
  • 12 nasjonale cupholdklubber (rang 18-29)
  • 3 sjette klubber (rangering 1-3)
  • 3 femte klubber (rang 4-6)
  • 3 quarters klubber (ranger 7-9)
  • 6 tredje klubber (ranger 10-15)
  • 3 andre klubber (rangering 16-18)
Sluttspillrunde (76 lag)
  • 35 vinnere av tredje kvalifiseringsrunde
  • 17 nasjonale cupvinnende klubber (rangering 1-17)
  • 3 femte klubber (rangering 1-3)
  • 3 quarters klubber (ranger 4-6)
  • 3 tredjepartsklubber (ranger 7-9)
  • 15 klubber eliminert i tredje kvalifiseringsrunde av Champions League (10 fra tredje runde - Champions og 5 fra tredje runde plassert)

Gruppespill (48 lag)

  • 38 vinnere av sluttspillrunde
  • 10 klubber eliminert i den fjerde kvalifiseringsrunden av Champions League (5 fra sluttspillmesterne og 5 fra sluttspillplasserte)

32. runde (32 lag)

Kvalifiseringsfase

Første kvalifiseringsrunde

Borte 2. juli 2009 , returnert 9. juli 2009 .

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
FK Sutjeska 2 - 3 FC MTZ-RIPO Minsk 1 - 1 1-2 ( dts )
Lahti 4 - 3 KS Dinamo Tirana 4 - 1 0 - 2
CS Grevenmacher 0 - 6 FK Vetra 0 - 3 0 - 3
NSÍ Runavík 1 - 6 Rosenborg 0 - 3 1. 3
Haladás FC 2-2 ( gfc ) FC Irtysh Pavlodar 1 - 0 1 - 2
Sligo Rovers FC 2 - 3 Vllaznia 1 - 2 1 - 1
FC Olimpi Rustavi 4 - 0 B36 Tórshavn 2 - 0 2 - 0
Anorthosis Famagusta FC 7 - 1 En Käerjéng ​​97 5 - 0 2 - 1
NK Slaven Koprivnica 1 - 0 Birkirkara FC 1 - 0 0 - 0
FC Zimbru Chisinau 3 - 2 FC Okzhetpes Kokshetau 1 - 2 2 - 0
Lisburn Distillery FC 1 - 11 FC Zestaponi 1 - 5 0 - 6
Helsingborgs IF 4 - 2 Mika Jerevan 3 - 1 1 - 1
Valletta FC 5 - 2 Keflavík 3 - 0 2 - 2
FC Dinaburg 2 - 1 JK Nõmme Kalju 2 - 1 0 - 0
FK Buducnost Podgorica 1 - 2 Polen Warszawa 0 - 2 1 - 0
JK Trans Narva 1 - 6 NK Rudar Velenje 0 - 3 1. 3
Motherwell 3 - 1 Llanelli 0 - 1 3 - 0
Bananter 1 - 2 NK Široki Brijeg 0 - 2 1 - 0
FC Spartak Trnava 5 - 2 FC Inter Baku 2 - 1 3 - 1
Dinamo Minsk 3 - 2 FK Renova 2 - 1 1 - 1
Randers FC 7 - 0 Linfield FC 4 - 0 3 - 0
Simurq PFC 0 - 4 Bnei Yehuda Tel-Aviv FC 0 - 1 0 - 3
Fram Reykjavík 4 - 2 The New Saints FC 2 - 1 2 - 1

Andre kvalifiseringsrunde

Avreise 14.-16. juli 2009 , returnert 23. juli 2009 .

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Rosenborg 0 - 1 Karabakh Agdam 0 - 0 0 - 1
Zimbru Chisinau 0 - 1 Paços de Ferreira 0 - 0 0 - 1
Juvenes-toll 0 - 5 Polen Warszawa 0 - 1 0 - 4
Sturm Graz 3 - 2 NK Široki Brijeg 2 - 1 1 - 1
Basel 7 - 1 FC Santa Coloma 3 - 0 4 - 1
Honka Espoo 3 - 0 Bangor City FC 2 - 0 1 - 0
MŠK Žilina 3 - 0 Dacia Chisinau 2 - 0 1 - 0
Anortose 3 - 4 FK Petrovac 2 - 1 1–3 ( dts )
Saint Patrick's 2 - 1 Valletta 1 - 1 1 - 0
Omonia 8 - 1 HB Tórshavn 4 - 0 4 - 1
NK Gorica 1 - 2 Lahti 1 - 0 0 - 2
Sigma Olomouc 3 - 1 Fram Reykjavík 1 - 1 2 - 0
Legia Warszawa 4 - 0 Olimpi Rustavi 3 - 0 1 - 0
Falkirk 1 - 2 Vaduz 1 - 0 0-2 ( dts )
Elfsborg 3 - 0 Haladás FC 3 - 0 0 - 0
Rapid Wien 8 - 0 Vllaznia 5 - 0 3 - 0
Naftan Navapolack 2-2 ( gfc ) Gent 2 - 1 0 - 1
Metalurgs Liepaja 3 - 4 Dynamo Tbilisi 2 - 1 1. 3
Differdange 1. 3 HNK Rijeka 1 - 0 0 - 3
FK Suduva 1 - 2 Randers FC 0 - 1 1 - 1
FK Vetra 3 - 2 HJK Helsinki 0 - 1 3 - 1
FK Milan 2 - 12 NK Slaven Koprivnica 0 - 4 2 - 8
Dinamo Minsk 1 - 4 Tromsø IL 0 - 0 1 - 4
KR Reykjavík 3 - 1 Larissa FC 2 - 0 1 - 1
Brøndby 4 - 2 Flora Tallinn 0 - 1 4 - 1
Aalborg 1 - 2 FK Slavija Sarajevo 0 - 0 1 - 2
Steaua Bucuresti 4 - 1 Újpest FC 2 - 0 2 - 1
Metalurh Donetsk 5 - 1 FC MTZ-RIPO Minsk 3 - 0 2 - 1
Korsfarere 3 - 5 FK Rabotnicki 1 - 1 2 - 4
Bnei Yehuda Tel-Aviv 5 - 0 FC Dinaburg 4 - 0 1 - 0
NAC Breda 8 - 0 Gandzasar Kapan 6 - 0 2 - 0
PFC Cherno More Varna 4 - 0 FC Iskra-Stali 1 - 0 3 - 0
FK Sevojno 1-1 ( gfc ) FBK Kaunas 0 - 0 1 - 1
Flamurtari 2 - 8 Motherwell 1 - 0 1 - 8
FC Zestafoni 3 - 4 Helsingborgs 1 - 2 2-2 ( dts )
Skonto 1 - 2 Derry City 1 - 1 0 - 1
Sliema Wanderers 0 - 3 Maccabi Netanya 0 - 0 0 - 3
Tobol Kostanay 1. 3 Galatasaray 1 - 1 0 - 2
NK Rudar Velenje 0 - 5 Røde stjerne Beograd 0 - 1 0 - 4
FK Sarajevo 2 - 1 FC Spartak Trnava 1 - 0 1 - 1

Tredje kvalifiseringsrunde

Borte 30. juli 2009 , returnert 6. august 2009 .

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Helsingborg 3 - 3 (4-5 fm ) Sarajevo 2 - 1 1 - 2
Fredrikstad 3 - 7 Lech Poznań 1 - 6 2 - 1
Rijeka 1 - 4 Metalist 1 - 2 0 - 2
Roma 10 - 2 Gent 3 - 1 7 - 1
Vaslui 3 - 1 Omonia 2 - 0 1 - 1
Slavija 1 - 5 Košice 0 - 2 1. 3
IFK Gøteborg 2 - 4 Hapoel Tel Aviv 1. 3 1 - 1
PSV 2 - 0 Cerno More Varna 1 - 0 1 - 0
Metalurh Donetsk 5 - 0 Interblock Ljubljana 2 - 0 3 - 0
Vålerenga 2-2 ( gfc ) PAOK 1 - 2 1 - 0
Rapid Wien 4 - 3 APOP 2 - 1 2-2 ( dts )
Honka 1. 3 FK Karabakh Agdam 0 - 1 1 - 2
Vaduz 0 - 3 Slovan Liberec 0 - 1 0 - 2
St. Patrick's Athletic 3-3 ( gfc ) Krylya Sovetov Samara 1 - 0 2 - 3
Randers 1 - 4 Hamburg 0 - 4 1 - 0
Tromsø 4 - 1 Slaven Belupo 2 - 1 2 - 0
Brøndby 3-3 ( gfc ) Legia Warszawa 1 - 1 2 - 2
Vojvodina 3 - 5 Østerrike Wien 1 - 1 2 - 4
CSKA Sofia 2 - 1 Derry City 1 - 0 1 - 1
Steaua Bucuresti 6 - 1 Motherwell 3 - 0 3 - 1
Žilina 2 - 1 Hajduk Split 1 - 1 1 - 0
Braga 1 - 4 Elfsborg 1 - 2 0 - 2
Aberdeen 1 - 8 Sigma Olomouc 1 - 5 0 - 3
FK Rabotnicki 3 - 7 Odense 3 - 4 0 - 3
FK Sevojno 0 - 4 Syrin 0 - 2 0 - 2
Petrovac 1 - 7 Sturm Graz 1 - 2 0 - 5
Fenerbahçe 6 - 2 Honvéd 5 - 1 1 - 1
Bnei Yehuda 2 - 0 Paços de Ferreira 1 - 0 1 - 0
Brugge 4 - 3 Lahti 3 - 2 1 - 1
Athletic Bilbao 2-2 ( gfc ) Unge gutter 0 - 1 2 - 1
KR Reykjavík 3 - 5 Basel 2 - 2 1. 3
Maccabi Netanya 1 - 10 Galatasaray 1 - 4 0 - 6
Dynamo Tbilisi 4 - 5 Røde stjerne Beograd 2 - 0 2 - 5
Polen Warszawa 1 - 4 NAC Breda 0 - 1 1. 3
Vetra 0 - 6 Fulham 0 - 3 0 - 3

Sluttspill

Borte 20. august 2009 , returnert 27. august 2009 . Šachtar Donetsk spilte i den andre etappen 25. august for den europeiske supercupen .

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
PAOK Thessaloniki 1-1 ( gfc ) Heerenveen 1 - 1 0 - 0
Dinamo Zagreb 4 - 2 Hjertet av Midlothian 4 - 0 0 - 2
Werder Bremen 8 - 3 Aktobe 6 - 3 2 - 0
Everton 5 - 1 Sigma Olomouc 4 - 0 1 - 1
BATE 4 - 1 Litex Lovech 0 - 1 4-0 ( dts )
NAC Breda 2 - 9 Villarreal 1. 3 1 - 6
Lech Poznań 1-1 (3-4 fm ) Club Brugge 1 - 0 0 - 1
Fulham 3 - 2 Amkar Perm ' 3 - 1 0 - 1
Galatasaray 6 - 1 Levadia 5 - 0 1 - 1
Teplice 2 - 3 Hapoel Tel Aviv 1 - 2 1 - 1
Metalurh Donetsk 4 - 5 Østerrike Wien 2 - 2 2-3 ( dts )
Twente 3 - 1 Karabakh 3 - 1 0 - 0
Košice 4 - 10 Roma 3 - 3 1 - 7
Dynamo Moskva 1 - 2 CSKA Sofia 0 - 0 1 - 2
Racing Genk 3 - 6 Syrin 1 - 2 2 - 4
PSV 2 - 0 Bnei Yehuda 1 - 0 1 - 0
Lazio 3 - 1 Elfsborg 3 - 0 0 - 1
Trabzonspor 2 - 3 Toulouse 1. 3 1 - 0
Partisan 3 - 1 MŠK Žilina 1 - 1 2 - 0
Baku 2 - 8 Basel 1. 3 1 - 5
Ajax 7 - 1 Slovan Bratislava 5 - 0 2 - 1
Sivasspor 0 - 5 Šachtar 0 - 3 0 - 2
Brøndby 3 - 4 Hertha Berlin 2 - 1 1. 3
Athletic Bilbao 4 - 3 Tromsø 3 - 2 1 - 1
Sarajevo 2 - 3 CFR Cluj 1 - 1 1 - 2
Rapid Wien 2-2 ( gfc ) Aston Villa 1 - 0 1 - 2
Steaua Bucuresti 5 - 1 St Patrick's Athletic 3 - 0 2 - 1
Maribor 0 - 3 Sparta Praha 0 - 2 0 - 1
Nacional 5 - 4 Zenit St. Petersburg 4 - 3 1 - 1
Genova 4 - 2 Odense 3 - 1 1 - 1
Dinamo Bucuresti 3 - 3 (9-8 fm ) Slovan Liberec 0 - 3 (tabell) [1] 3 - 0
Guingamp 2 - 8 Hamburg 1 - 5 1. 3
Sion 2 - 4 Fenerbahçe 0 - 2 2 - 2
Sturm Graz 2 - 1 Metalist Kharkiv 1 - 1 1 - 0
Slavia Praha 4 - 2 rød stjerne 3 - 0 1 - 2
Benfica 5 - 2 Vorskla Poltava 4 - 0 1 - 2
Vaslui 2 - 4 AEK Athen 2 - 1 0 - 3
Stabæk 1 - 7 Valencia 0 - 3 1 - 4

Gruppespill

Trekningen for å etablere sammensetningen av tolv grupper bestående av fire lag, hvorav ett er seedet, fant sted 28. august 2009 i Monte Carlo . Lag fra samme nasjon kunne ikke trekkes i samme gruppe. De to første i hver gruppe får tilgang til 32-delsfinalen.

Kampene spilles på følgende dager: 17. september 2009 (1. kampdag), 1. oktober 2009 (2. kampdag), 22. oktober 2009 (3. kampdag), 5. november 2009 (4. kampdag), 2. og 3. desember 2009 (5. kampdag ). ), 16. og 17. desember (6. dag).

Seeded

Gruppe Band 1 Band 2 Band 3 Band 4
TIL Ajax Anderlecht Dinamo Zagreb Timisoara
B. Valencia Syrin Slavia Praha Genova
C. Hamburg Celtic Hapoel Tel Aviv Rapid Wien
D. Sportslig Lisboa Heerenveen Hertha Berlin Ventspils
Og Roma Basel Fulham CSKA Sofia
F. Panathīnaïkos Galatasaray Dinamo Bucuresti Sturm Graz
G. Villarreal Lazio Levski Sofia Salzburg
H. Steaua Bucuresti Fenerbahçe Twente lensmann Tiraspol
DE Benfica Everton AEK Athen BATĖ Borisov
J Šachtar Club Brugge Partisan Toulouse
K. PSV København Sparta Praha CFR Cluj
L Werder Bremen Østerrike Wien Athletic Bilbao Nacional

Gruppe A

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Anderlecht 11 6 3 2 1 9 4 +5
Ajax 11 6 3 2 1 8 6 +2
Dinamo Zagreb 6 6 2 0 4 6 8 -2
Timisoara 5 6 1 2 3 4 9 -5
1. dag
Ajax 0-0 Timisoara
Dinamo Zagreb 0-2 Anderlecht
2. dag
Anderlecht 1-1 Ajax
Timisoara 0-3 Dinamo Zagreb
3. dag
Ajax 2-1 Dinamo Zagreb
Timisoara 0-0 Anderlecht
4. dag
Anderlecht 3-1 Timisoara
Dinamo Zagreb 0-2 Ajax
5. dag
Anderlecht 0-1 Dinamo Zagreb
Timisoara 1-2 Ajax
6. dag
Ajax 1-3 Anderlecht
Dinamo Zagreb 1-2 Timisoara

Gruppe B

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Valencia 12 6 3 3 0 12 8 +4
Syrin 10 6 3 1 2 15 9 +6
Genova 7 6 2 1 3 8 10 -2
Slavia Praha 3 6 0 3 3 5 1. 3 -8
1. dag
Genova 2-0 Slavia Praha
Syrin 1-1 Valencia
2. dag
Slavia Praha 1-5 Syrin
Valencia 3-2 Genova
3. dag
Syrin 3-0 Genova
Valencia 1-1 Slavia Praha
4. dag
Genova 3-2 Syrin
Slavia Praha 2-2 Valencia
5. dag
Slavia Praha 0-0 Genova
Valencia 2-0 Syrin
6. dag
Genova 1-2 Valencia
Syrin 3-1 Slavia Praha

Gruppe C

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Hapoel Tel Aviv 12 6 4 0 2 1. 3 8 +5
Hamburg 10 6 3 1 2 7 6 +1
Celtic 6 6 1 3 2 7 7 0
Rapid Wien 5 6 1 2 3 8 14 -6
1. dag
Hapoel Tel Aviv 2-1 Celtic
Rapid Wien 3-0 Hamburg
2. dag
Hamburg 4-2 Hapoel Tel Aviv
Celtic 1-1 Rapid Wien
3. dag
Celtic 0-1 Hamburg
Hapoel Tel Aviv 5-1 Rapid Wien
4. dag
Hamburg 0-0 Celtic
Rapid Wien 0-3 Hapoel Tel Aviv
5. dag
Hamburg 2-0 Rapid Wien
Celtic 2-0 Hapoel Tel Aviv
6. dag
Hapoel Tel Aviv 1-0 Hamburg
Rapid Wien 3-3 Celtic

Gruppe D

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Sportslig Lisboa 11 6 3 2 1 8 6 +2
Hertha Berlin 10 6 3 1 2 6 5 +1
Heerenveen 8 6 2 2 2 11 7 +4
Ventspils 3 6 0 3 3 3 10 -7
1. dag
Heerenveen 2-3 Sportslig Lisboa
Hertha Berlin 1-1 Ventspils
2. dag
Sportslig Lisboa 1-0 Hertha Berlin
Ventspils 0-0 Heerenveen
3. dag
Hertha Berlin 0-1 Heerenveen
Ventspils 1-2 Sportslig Lisboa
4. dag
Heerenveen 2-3 Hertha Berlin
Sportslig Lisboa 1-1 Ventspils
5. dag
Sportslig Lisboa 1-1 Heerenveen
Ventspils 0-1 Hertha Berlin
6. dag
Heerenveen 5-0 Ventspils
Hertha Berlin 1-0 Sportslig Lisboa

Gruppe E

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Roma 1. 3 6 4 1 1 10 5 +5
Fulham 11 6 3 2 1 8 6 +2
Basel 9 6 3 0 3 10 7 +3
CSKA Sofia 1 6 0 1 5 2 12 -10
1. dag
Basel 2-0 Roma
CSKA Sofia 1-1 Fulham
2. dag
Fulham 1-0 Basel
Roma 2-0 CSKA Sofia
3. dag
CSKA Sofia 0-2 Basel
Fulham 1-1 Roma
4. dag
Basel 3-1 CSKA Sofia
Roma 2-1 Fulham
5. dag
Fulham 1-0 CSKA Sofia
Roma 2-1 Basel
6. dag
Basel 2-3 Fulham
CSKA Sofia 0-3 Roma
  • Roma og Fulham kvalifiserte seg til 32-delsfinalen

Gruppe F

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Galatasaray 1. 3 6 4 1 1 12 4 +8
Panathīnaïkos 12 6 4 0 2 7 4 +3
Dinamo Bucuresti 6 6 2 0 4 4 12 -8
Sturm Graz 4 6 1 1 4 3 6 -3
1. dag
Panathīnaïkos 1-3 Galatasaray
Sturm Graz 0-1 Dinamo Bucuresti
2. dag
Dinamo Bucuresti 0-1 Panathīnaïkos
Galatasaray 1-1 Sturm Graz
3. dag
Galatasaray 4-1 Dinamo Bucuresti
Panathīnaïkos 1-0 Sturm Graz
4. dag
Dinamo Bucuresti 0-3 Galatasaray
Sturm Graz 0-1 Panathīnaïkos
5. dag
Dinamo Bucuresti 2-1 Sturm Graz
Galatasaray 1-0 Panathīnaïkos
6. dag
Panathīnaïkos 3-0 Dinamo Bucuresti
Sturm Graz 1-0 Galatasaray

Gruppe G

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Salzburg 18 6 6 0 0 9 2 +7
Villarreal 9 6 3 0 3 8 6 +2
Lazio 6 6 2 0 4 9 10 -1
Levski Sofia 3 6 1 0 5 1 9 -8
1. dag
Lazio 1-2 Salzburg
Villarreal 1-0 Levski Sofia
2. dag
Levski Sofia 0-4 Lazio
Salzburg 2-0 Villarreal
3. dag
Lazio 2-1 Villarreal
Salzburg 1-0 Levski Sofia
4. dag
Levski Sofia 0-1 Salzburg
Villarreal 4-1 Lazio
5. dag
Levski Sofia 0-2 Villarreal
Salzburg 2-1 Lazio
6. dag
Lazio 0-1 Levski Sofia
Villarreal 0-1 Salzburg

Gruppe H

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Fenerbahçe 15 6 5 0 1 8 3 +5
Twente 8 6 2 2 2 5 6 -1
lensmann Tiraspol 5 6 1 2 3 4 5 -1
Steaua Bucuresti 4 6 0 4 2 3 6 -3
1. dag
Fenerbahçe 1-2 Twente
Steaua Bucuresti 0-0 lensmann Tiraspol
2. dag
lensmann Tiraspol 0-1 Fenerbahçe
Twente 0-0 Steaua Bucuresti
3. dag
lensmann Tiraspol 2-0 Twente
Steaua Bucuresti 0-1 Fenerbahçe
4. dag
Fenerbahçe 3-1 Steaua Bucuresti
Twente 2-1 lensmann Tiraspol
5. dag
lensmann Tiraspol 1-1 Steaua Bucuresti
Twente 0-1 Fenerbahçe
6. dag
Fenerbahçe 1-0 lensmann Tiraspol
Steaua Bucuresti 1-1 Twente

Gruppe I

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Benfica 15 6 5 0 1 1. 3 3 +10
Everton 9 6 3 0 3 7 9 -2
BATĖ Borisov 7 6 2 1 3 7 9 -2
AEK Athen 4 6 1 1 4 5 11 -6
1. dag
Benfica 2-0 BATĖ Borisov
Everton 4-0 AEK Athen
2. dag
AEK Athen 1-0 Benfica
BATĖ Borisov 1-2 Everton
3. dag
BATĖ Borisov 2-1 AEK Athen
Benfica 5-0 Everton
4. dag
AEK Athen 2-2 BATĖ Borisov
Everton 0-2 Benfica
5. dag
AEK Athen 0-1 Everton
BATĖ Borisov 1-2 Benfica
6. dag
Benfica 2-1 AEK Athen
Everton 0-1 BATĖ Borisov

Gruppe J

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Šachtar 1. 3 6 4 1 1 14 3 +11
Club Brugge 11 6 3 2 1 10 8 +2
Toulouse 7 6 2 1 3 6 11 -5
Partisan 3 6 1 0 5 6 14 -8
1. dag
Club Brugge 1-4 Šachtar
Partisan 2-3 Toulouse
2. dag
Šachtar 4-1 Partisan
Toulouse 2-2 Club Brugge
3. dag
Club Brugge 2-0 Partisan
Šachtar 4-0 Toulouse
4. dag
Partisan 2-4 Club Brugge
Toulouse 0-2 Šachtar
5. dag
Šachtar 0-0 Club Brugge
Toulouse 1-0 Partisan
6. dag
Club Brugge 1-0 Toulouse
Partisan 1-0 Šachtar

Gruppe K

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
PSV 14 6 4 2 0 8 3 +5
København 10 6 3 1 2 7 4 +3
Sparta Praha 7 6 2 1 3 7 9 -2
CFR Cluj 3 6 1 0 5 4 10 -6
1. dag
CFR Cluj 2-0 København
Sparta Praha 2-2 PSV
2. dag
København 1-0 Sparta Praha
PSV 1-0 CFR Cluj
3. dag
PSV 1-0 København
Sparta Praha 2-0 CFR Cluj
4. dag
CFR Cluj 2-3 Sparta Praha
København 1-1 PSV
5. dag
København 2-0 CFR Cluj
PSV 1-0 Sparta Praha
6. dag
CFR Cluj 0-2 PSV
Sparta Praha 0-3 København

Gruppe L

Troppen P.ti G. V. Nei. P. GF GS DR
Werder Bremen 16 6 5 1 0 17 6 +11
Athletic Bilbao 10 6 3 1 2 10 8 +2
Nacional 5 6 1 2 3 11 12 -1
Østerrike Wien 2 6 0 2 4 4 16 -12
1. dag
Athletic Bilbao 3-0 Østerrike Wien
Nacional 2-3 Werder Bremen
2. dag
Østerrike Wien 1-1 Nacional
Werder Bremen 3-1 Athletic Bilbao
3. dag
Athletic Bilbao 2-1 Nacional
Østerrike Wien 2-2 Werder Bremen
4. dag
Nacional 1-1 Athletic Bilbao
Werder Bremen 2-0 Østerrike Wien
5. dag
Østerrike Wien ' 0-3 Athletic Bilbao
Werder Bremen 4-1 Nacional
6. dag
Athletic Bilbao 0-3 Werder Bremen
Nacional 5-1 Østerrike Wien

Knockout-stadiet

Resultattavle

16. runde 16. runde Kvartfinale Semifinaler Finalen
Ajax 1 0 1
Juventus 2 0 2 Juventus 3 1 4
Fulham 2 1 3 Fulham 1 4 5
Šachtar 1 1 2 Fulham 2 1 3
Rubin Kazan 3 0 3 Wolfsburg 1 0 1
Hapoel Tel Aviv 0 0 0 Rubin Kazan 1 1 2
Villarreal 2 1 3 Wolfsburg 1 2 3
Wolfsburg 2 4 6 Fulham 0 2 2
Hamburg 1 2 3 Hamburg 0 1 1
PSV Eindhoven 0 3 3 Hamburg 3 3 6
Athletic Bilbao 1 0 1 Anderlecht 1 4 5
Anderlecht 1 4 5 Hamburg 2 3 5
Panathinaikos 3 3 6 Standard Liege 1 1 2
Roma 2 2 4 Panathinaikos 1 0 1
Standard Liege 3 0 3 Standard Liege 3 1 4
Salzburg 2 0 2 Fulham 1
Brugge 1 0 1 Atletico Madrid 2
Valencia 0 3 3 Valencia 1 4 5
Twente 1 1 2 Werder Bremen 1 4 5
Werder Bremen 0 4 4 Valencia 2 0 2
Atletico Madrid 1 2 3 Atletico Madrid 2 0 2
Galatasaray 1 1 2 Atletico Madrid 0 2 2
Everton 2 0 2 Sportslig 0 2 2
Sportslig 1 3 4 Atletico Madrid 1 1 2
Hertha Berlin 1 0 1 Liverpool 0 2 2
Benfica 1 4 5 Benfica 1 2 3
København 1 1 2 Marseille 1 1 2
Marseille 3 3 6 Benfica 2 1 3
Syrin 2 1 3 Liverpool 1 4 5
Fenerbahçe 1 1 2 Syrin 1 0 1
Liverpool 1 3 4 Liverpool 0 3 3
Unirea Urziceni 0 1 1
32. runde
  • Avreise 18. februar 2010 - Retur 25. februar 2010 ;
  • 24 klubber som består gruppespillet (første og andre i hver gruppe);
  • 8 tredjeplasserte klubber i gruppespillet i Champions League ;
  • Toppseedingene er 16, og det er vinnerne av de tolv gruppene i Europa League pluss de fire beste, målt i totalt poeng, av de åtte lagene som er klassifisert som tredje i Champions League-gruppene. De andre havner derimot i den andre urnen. Champions Leagues tredjepartsrangering er:
Gir. Troppen Poeng V. Nei. P. GF GS Forskj.
G. Unirea Urziceni 8 2 2 2 8 8 0
TIL Juventus 8 2 2 2 4 7 -3
B. Wolfsburg 7 2 1 3 9 8 +1
C. Olympique Marseille 7 2 1 3 10 10 0
Og Liverpool 7 2 1 3 5 7 -2
F. Rubin Kazan ' 6 1 3 2 4 7 -3
H. Standard Liege 5 1 2 3 7 9 -2
D. Atletico Madrid 3 0 3 3 3 12 -9
  • Trekningen av 32-delsfinalen, også gyldig for 16-delsfinalen, ble avholdt 18. desember 2009 .
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Rubin Kazan ' 3 - 0 Hapoel Tel Aviv 3 - 0 0 - 0
Athletic Bilbao 1 - 5 Anderlecht 1 - 1 0 - 4
København 2 - 6 O. Marseille 1. 3 1. 3
Panathinaikos 6 - 4 Roma 3 - 2 3 - 2
Atletico Madrid 3 - 2 Galatasaray 1 - 1 2 - 1
Ajax 1 - 2 Juventus 1 - 2 0 - 0
Brugge 1-2 ( dts ) Valencia 1 - 0 0-2 ( dts )
Fulham 3 - 2 Šachtar 2 - 1 1 - 1
Liverpool 4 - 1 Unirea Urziceni 1 - 0 3 - 1
Hamburg 3-3 ( gfc ) PSV Eindhoven 1 - 0 2 - 3
Villarreal 3 - 6 Wolfsburg 2 - 2 1 - 4
Standard Liege 3 - 2 Salzburg 3 - 2 0 - 0
Twente 2 - 4 Werder Bremen 1 - 0 1 - 4
Syrin 3 - 2 Fenerbahçe 2 - 1 1 - 1
Everton 2 - 4 Sportslig 2 - 1 0 - 3
Hertha Berlin 1 - 5 Benfica 1 - 1 0 - 4
16. runde
  • Avreise 11. mars 2010 - Retur 18. mars 2010 .
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Hamburg 6 - 5 Anderlecht 3 - 1 3 - 4
Rubin Kazan ' 2-3 ( dts ) Wolfsburg 1 - 1 1-2 ( dts )
Atletico Madrid 2-2 ( gfc ) Sportslig 0 - 0 2 - 2
Benfica 3 - 2 Marseille 1 - 1 2 - 1
Panathinaikos 1 - 4 Standard Liege 1. 3 0 - 1
Syrin 1. 3 Liverpool 1 - 0 0 - 3
Juventus 4 - 5 Fulham 3 - 1 1 - 4
Valencia 5-5 ( gfc ) Werder Bremen 1 - 1 4 - 4
Kvartfinale
  • Avreise 1. april 2010 - Retur 8. april 2010 .
  • Trekningen av kvartfinalen, også gyldig for semifinalen, ble gjennomført 19. mars 2010 .
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Fulham 3 - 1 Wolfsburg 2 - 1 1 - 0
Hamburg 5 - 2 Standard Liege 2 - 1 3 - 1
Valencia 2-2 ( gfc ) Atletico Madrid 2 - 2 0 - 0
Benfica 3 - 5 Liverpool 2 - 1 1 - 4
Semifinaler
  • Avreise 22. april 2010 - Retur 29. april 2010 .
Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
Hamburg 1 - 2 Fulham 0 - 0 1 - 2
Atletico Madrid 2-2 ( gfc ) Liverpool 1 - 0 1-2 ( dts )
Endelig
Hamburg
12. mai 2010, 20.45 CEST
Atletico Madrid 2 - 1
( dts )
rapport
FulhamImtech Arena  (48.793 tilskuere)
Dommer:  Rizzoli
Atletico Madrid Fulham
Formasjoner
Atlético Madrid ( 4-4-2 )
POR 43 David de Gea
DEF 3 Antonio López ( C )
DEF 18 Álvaro Domínguez Soto
DEF 21 Luis Amaranto Perea
DEF 17 Tomáš Ujfaluši
CEN 8 Raúl García Gult kort på 112'112 '
CEN 12 Paulo Assunção
CEN 20 Simão Sabrosa Avslutt ved 68'68 '
CEN 19 José Antonio Reyes Avslutt ved 78'78 '
ATT 10 Sergio Agüero Avslutt ved 119'119 '
ATT 7 Diego Forlán Gult kort på 117'117 '
Bytter:
POR 42 Joel Robles
DEF 2 Juan Valera Espín Inngang til 119'119 '
CEN 6 Ignacio Camacho
CEN 9 José Manuel Jurado Inngang til 68'68 '
ATT 14 Eduardo Salvio Gult kort på 107'107 ' Inngang til 78'78 '
DEF 16 Juanito
ATT 24 Leandro Cabrera
Trener:
Quique Sánchez Flores
Fulham ( 4-2-3-1 )
POR 1 Mark Schwarzer
DEF 3 Paul Konchesky
DEF 5 Brede Hangeland Gult kort i det 63. minutt63 '
DEF 18 Aaron Hughes
DEF 6 Chris Baird
CEN 1. 3 Danny Murphy ( C ) Avslutt ved 118'118 '
CEN 20 Dickson Etuhu
CEN 29 Simon Davis
CEN 11 Zoltán Gera
CEN 16 Damien Duff 84 'utgang84 '
ATT 25 Bobby Zamora Avslutt ved 55'55 '
Bytter:
POR 19 Pascal Zuberbühler
DEF 4 John Paintsil
ATT 10 Erik Nevland Inngang til 84'84 '
CEN 17 Bjørn Helge Riise
CEN 23 Clint Dempsey Inngang til 55'55 '
CEN 27 Jonathan Greening Inngang til 118'118 '
CEN 34 Kagiso Dikgacoi
Trener:
Roy Hodgson

Poengplasseringer

Her er toppscorerne i konkurransen [2] [3] :

Pos. Fornavn Troppen Mål Minutter spilt
1 Claudio Pizarro Werder Bremen 9 692 '
Óscar Cardozo Benfica 995 '
3 Jonathan Legear Anderlecht 6 487 '
Fernando Llorente Athletic Bilbao 544 '
Diego Forlán Atletico Madrid 599 '
David Villa Valencia 710 '
Mladen Petrić Hamburg 870 '
Bobby Zamora Fulham 1027 '
Zoltán Gera Fulham 1276 '
7 Gervinho Syrin 5 282 '
Rúben Micael Nacional 525 '
Alexander Frei Basel 531 '
Luiz Adriano Šachtar 690 '
Djibril Cissé Panathīnaïkos 720 '
Juan Manuel Mata Valencia 789 '

Merknader

  1. ^ Fotball, Europa League: Dinamo Bucharest beseiret , på sport.repubblica.it , 25. august 2009. Hentet 26. august 2009 .
  2. ^ Målscoret statistikk , på it.uefa.com , UEFA.com. Hentet 19. mars 2010 .
  3. ^ Toppscorere , på eurocupshistory.com . _ _ Hentet 2. januar 2011 .

Relaterte elementer

Andre prosjekter