Europeiske friidrettsforsøk for ungdoms-OL 2014

European Youth Olympic Trials 2014
European Youth Olympic Trials 2014
Konkurranse Europeiske forsøk for ungdoms-OL
Sport Friidrett
Utgave II
sjef Aserbajdsjans friidrettsforbund
Hos dere fra 30. mai
til 1. juni
Plass Baku , Aserbajdsjan 
Disipliner 36
(18 menn + 18 kvinner)
Anlegg / I. Tofiq Bəhramov stadion
Nettsted eyot2014baku.com
Tidslinje for konkurransen
2018 Høyre pil.svg

De andre europeiske friidrettsprøvene for ungdoms-OL fant sted fra 30. mai til 1. juni 2014Tofiq Bəhramov Stadium i Baku , Aserbajdsjan .

Ungdoms OL-kvalifiseringer

Resultatene fra Baku-prøvene gjorde det mulig å sette opp listene over de 200 europeiske utøverne som skal delta i ungdoms-OL i Nanjing 2014 , i henhold til følgende kvoter tidligere fastsatt av IAAF [1] :

Menn
Spesialitet Antall idrettsutøvere
100 m 2
200 m 2
400 m 2
800 m 3
1500 m 2
3000 m 1
110 timer 2
400 timer 1
2000 hekker 1
Høydehopp 5
Stangsprang 8
Lengdehopp 6
Trippelhopp 7
Skudd av vekten 9
Diskuskast 6
Hammerkast 10
Spydkast 10
mars 10 000 meter 5
Total 82
Kvinner
Spesialitet Antall idrettsutøvere
100 m 4
200 m 7
400 m 3
800 m 7
1500 m 3
3000 m 2
100 timer 4
400 timer 5
2000 hekker 2
Høydehopp 8
Stangsprang 8
Lengdehopp 7
Trippelhopp 9
Skudd av vekten 9
Diskuskast 5
Hammerkast 11
Spydkast 7
mars 5000 meter 7
Total 108

Resultater

Menn

Spesialitet  Gull Opptreden  Sølv Opptreden  Bronse Opptreden
Flate turer
100 m Kristoffer Hari 10 "68 = Aitor Samme Ekobo 10 "71 Filippo Tortu 10 "72
200 m Filippo Tortu 21 "54 Stanislau Darahakupets 21 "83 Iñaki Canal 21 "87
400 m Benjamin Lobo Vedel 47 "44 Jesus Serrano 48 "15 Andrey Kukharenko 48 "20
800 m Benediktas Mickus 1'52 "29 Ilya Selivanov 1'52 "51 Madalin Dorian Gheban 1'52 "90
1500 m Omer Oti 3'52 "21 Mateusz Borkowski 3'52 "25 Baptiste Mischler 3'52 "56
3000 m Jordi torrents 8'20 "89 Mohamed-Amine El Bouajaji 8'21 "78 Pietro Riva 8'29 "43
Hinderløp
110 timer Juan José Garrantxo 13 "58 Henrik Hannemann 13 "59 Dawid Zebrowski 13 "74
400 timer Victor Coroller 51 "51 Dominik Hufnagl 51 "80 Dimítrios Levantínos 52 "43
2000 hekker Anthony Pontier 5'50 "80 Alexis Rodríguez 5'50 "91 Ivo Balabanov 5'54 "23
Hopp
Høydehopp Danyil Lysenko 2,24 m Oleksandr Barannikov 2,14 m Igor Kopala 2,10 m
Stangsprang Vladimir Shcherbakov 5,00 m = Yeóryios Triadafíllou 4,95 m Denis Akinshin 4,90 m =
Lengdehopp Anatoliy Ryapolov 7,79 m Gabriel Bitan 7,41 m = Bartosz Wójcik 7,33 m
Trippelhopp Nazim Babayev 16,14 m Oleksandr Malosilov 15,71 m Tobia Bocchi 15,57 m =
Lansering
Skudd av vekten Konrad Bukowiecki 23,13 m Andrei Rares Toader 21,42 m Merten Howe 20,32 m
Diskuskast Clemens Prüfer 60,15 m Bence Halász 59,58 m Pavol Žencár 57,47 m
Hammerkast Bence Halász 87,16 m Hlib Piskunov 78,69 m Pyotr Nekiporets 74,97 m
Spydkast Mateusz Strzeszewski 76,39 m Emin Öncel 74,89 m Oleksandr Kozubskyy 72,71 m
Utstyr
10 000 m mars Vladislav Saraykin 43'45 "38 ~ ~ Manuel Bermúdez 44'38 "10 Aleksey Shevchuk 45'05 "26 ~

Kvinner

Spesialitet  Gull Opptreden  Sølv Opptreden  Bronse Opptreden
Flate turer
100 m Ewa Swoboda 11 "66 Paraskevi Andreou 11 "80 Kristina Sivkova 11 "80
200 m Dzhoys Koba 23 "81 Ewa Swoboda 23 "88 Ioana Gheorghe 23 "95
400 m Lyndra-Sareena Carti 53 "66 Ilaria Verderio 53 "86 Yana Kachur 54 "39
800 m Yekaterina Alekseyeva 2'09 "88 Lotte Scheldeman 2'10 "04 Mareen Kalis 2'10 "07
1500 m Konstanze Klosterhalfen 4'23 "95 Sylwia Indeka 4'29 "26 Chiara Ferdani 4'30 "80
3000 m Alina Reh 9'26 "52 Behafeta Hadiyes 9'34 "46 Maria Magdalena Ifteni 9'36 "58
Hinderløp
100 timer Klaudia Sorok 13 "32 ĖL'vira Herman 13 "45 Ruslana Rashkovan 13 "56
400 timer Eileen Demes 58 "93 Anne Sofie Kirkegaard 59 "19 Michelle Mueller 59 "25
2000 hekker Nicole Reina 6'42 "15 Lili Anna Tóth 6'42 "19 Lea Navarro 6'44 "96
Hopp
Høydehopp Michaela Hrubá 1,87 m Petra Lutheran 1,82 m Yuliya Levchenko 1,82 m
Stangsprang Angelica Moser 4,20 m Anna Shpak 4,05 m Zuzana Pražáková 3,90 m
Lengdehopp Yekaterina Kropivko 6,19 m Hanne Maudens 6,15 m Beatrice Fiorese 6,14 m
Trippelhopp Tatyana Blagoveshchenskaia 13,34 m = Yanis David 13,14 m Eszter Bajnok 12,81 m
Lansering
Skudd av vekten Alyona Bugakova 18,33 m Anika Nehls 17,56 m Alina Kenzel 17,33 m
Diskuskast Lara Kempka 50,25 m Alyona Belyakova 48,30 m Kristina Rakocevic 47,23 m
Hammerkast Zsófia Bácskay 69,70 m Lucia Prinetti Anzalapaya 67,62 m Sofia Palkina 65,77 m
Spydkast Eda Tugsuz 58,96 m Hanna Tarasiuk 55,80 m Fabienne Schönig 54,11 m
Utstyr
5000 m mars Noemi Stella 23'31 "50 Yana Smerdova 23'46 "40 > Irene Vazquez 24'01 "50

Medaljetabell

Pos. Landsby
1  Russland 8 2 6 16
2  Tyskland 5 2 4 11
3  Polen 3 3 3 9
4  Ungarn 3 3 1 7
5  Italia 3 2 5 10
6  Frankrike 3 2 2 7
7  Spania 2 4 2 8
8  Danmark 2 1 0 3
 Tyrkia 2 1 0 3
10  Ukraina 1 4 3 8
11  Aserbajdsjan 1 1 0 2
12  Tsjekkisk Republikk 1 0 1 2
 sveitsisk 1 0 1 2
14  Litauen 1 0 0 1
15  Hviterussland 0 4 1 5
16  Romania 0 2 3 5
17  Belgia 0 2 0 2
18  Hellas 0 1 1 2
19  Østerrike 0 1 0 1
 Kypros 0 1 0 1
21  Bulgaria 0 0 1 1
 Montenegro 0 0 1 1
 Slovakia 0 0 1 1
Total 36 36 36 108

Merknader

  1. ^ Youth Olympic Games Nanjing 2014 - Quota Places by Continent and Event ( PDF ) , på eyot2014baku.com . Hentet 1. juni 2014 (arkivert fra originalen 2. juni 2014) .

Eksterne lenker