Taça de Portugal 2020-2021

Taça de Portugal 2020-2021
Taça de Portugal-plakat 2020-2021
Konkurranse Taça de Portugal
Sport Fotball
Utgave 81ª
Hos dere fra 26. september 2020
til 23. mai 2021
Plass  Portugal
Deltakere 165
Resultater
Vinner Braga
(tredje tittel)
I følge Benfica
Semifinalister Porto
Estoril Praia
Statistikk
Kamper avholdt 160
Mål scoret 469 (2,93 per kamp)
Tidslinje for konkurransen
Venstre pil.svg 2019–2020 2021-2022 Høyre pil.svg

Taça de Portugal 2020-2021 , også kjent som Taça de Portugal plakat av sponsorårsaker, var den 81. utgaven av Taça de Portugal -turneringen , som startet 26. september 2020 og ble avsluttet 23. mai 2021. Porto var mesterlaget som hadde ansvaret . Braga tok pokalen for tredje gang i historien. [1]

Turneringsformel

Skifte Lag

gjenstående

Lag

deltakere

Vinnere av

forrige runde

Lag

Tast inn

Mesterskap

kommer inn

Hos dere
Første runde 165 131 0 131 Campeonato de Portugal (88)
Campeonato Distrital (43)
27. september 2020
Andre runde 110 nittito 55 + 21 tapere 16 LigaPro (16) 11. oktober 2020
Tredje runde 64 64 46 18 Primeira Liga (18) 22. november 2020
Fjerde runde
32 32 32 0 13. desember 2020
16. runde 16 16 16 0 12.–14. januar 2021
Kvartfinale 8 8 8 0 26.–28. januar 2021
Semifinaler 4 4 4 0 9.–11. februar 2020, 2.–
4. mars 2021
Finalen 2 2 2 0 23. mai 2021

Første runde

Lag 1 Resultat Lag 2
26. september 2020
Amares 0 - 1 Vianense
Porto Cruz 1 - 4 Camacha
Berço 1 - 2 Vilaverdense
Beira-Mar 1 - 0 Oliveira sykehus
Bragança 0 - 1 Limianos
27. september 2020
Águia FC Vimioso 1 - 2 Mirandela
Aguiar da Beira 1 - 4 Vila Cortez
Alcains 2 - 2 (3-4 dtr ) Vitória Sernache
Aljustrelense 1 - 0 Praia Milfontes
Alverca 3 - 0 [2] Guadalupe
Anadia 2-0 ( dts ) Condeixa
Hofte 3 - 1 Tocha
Caçadores das Taipas 0 - 3 Fafe
Calvao 0 - 1 Carapinheirense
Câmara de Lobos 2 - 1 Leça
Canelas 2010 2 - 0 Foz
Cerveira 2 - 0 Brito
Coimbrões 1 - 2 Valadares
Fabril Barreiro 2 - 0 Rabo de Peixe
Fatima 0 - 3 Oleiros
Barreirense 3 - 0 [2] Madalena
Crato 0 - 4 Leiria og Marrazes
Felgueiras 1932 3 - 0 [2] Desp. Aves
Ferreira de Aves 0 - 1 Sanjoanense
Gondomar 7 - 0 Sportslig Mêda
GRAP 2 - 1 Alqueidao
Lusitano Evora 1911 0 - 0 (3-4 dtr ) Moncarapachense
Lusitano FC 0 - 0 (6-5 dtr ) Águias Moradal
Maria da Fonte 1 - 2 Montalegre
Olhanense 0 - 2 Lusitano VRSA
Orientalsk drage 3 - 0 [2] Fayal
Paredes 1 - 0 Castro Daire
Pedras Rubras 2 - 1 Amarante
Pêro Pinheiro 1-0 ( dts ) Praiense
Pinhalnovense 2 - 0 Atlético CP
Portalegrense 0 - 11 Marinhense
Ekte 3 - 0 [2] Lusitânia
São João de Ver 1 - 0 Lourosa
Sacavenense 2 - 0 Sintrense
Santa Marta Penaguiao 2 - 0 Cinfães
São Martinho 2-0 ( dts ) Pevidém
São Roque 0 - 3 Estrela Amadora
Vila Real 1 - 0 Mondinense
Sertanense 1 - 0 Benfica og CB
Tomar 2 - 3 Portomosense
Trofense 0 - 0 (7-6 dtr ) Vila Meã
Vasco da Gama Sines 1 - 2 Juventude de Évora
Sportslig ideell 4 - 0 Vale Formoso
Torreense 3 - 0 União Almeirim
5. oktober 2020
Moura 2 - 0 Culatrense
7. oktober 2020
Fazendense 0 - 2 1. desember
União Madeira 0 - 5 Tirsense
Ferreiras 2 - 2 (4-2 dtr ) Louletano
Ericeirense 0 - 3 Loures
21. oktober 2020
Lourinhanense 0 - 3 [3] União Santarém

Andre runde

21 lag fra tapere i første runde trekkes ut til å delta i andre runde.

Lag 1 Resultat Lag 2
9. oktober 2020
Sertanense 0 - 4 Estoril Praia
10. oktober 2020
Caldas 1 - 1 (4-5 dtr ) Covilhã
Ovarense 1-2 ( dts ) Orientalsk drage
União de Montemor 0 - 2 Feirense
Vidago 1 - 5 Vilafranquense
Esperança Lagos 1. 3 Penafiel
Fontinhas 1 - 0 Mafra
Estrela Amadora 2 - 0 Lusitano FC
11. oktober 2020
Juventude de Évora 1. 3 Academica
1. desember 1 - 2 União Leiria
Portomosense 0 - 3 Ekte
Africanos 0 - 5 Arouca
Kjærlighet 1-0 ( dts ) Ferreiras
Hofte 2 - 2 (3-4 dtr ) Sacavenense
Câmara de Lobos 0 - 2 Vizela
Carapinheirense 0 - 2 Pinhalnovense
Montalegre 3 - 1 Vila Cortez
Cerveira 0 - 2 Orientalsk Lisboa
Desportivo de Monção 2 - 0 Barreirense
GRAP 1 - 4 Cova da Piedade
Idanhense 0 - 8 Torreense
Limianos 2-1 ( dts ) Aljustrelense
Loures 0 - 2 Gondomar
Lusitano VRSA 2-1 ( dts ) Mortágua
Moncarapachense 1 - 2 Anadia
Moura 0 - 2 Beira-Mar
Oleiros 3 - 2 Mirandela
Pêro Pinheiro 0 - 1 Fafe
São João de Ver 0-1 ( dts ) Marinhense
Sanjoanense 0 - 0 (4-2 dtr ) Canelas 2010
Santa Marta Penaguiao 1 - 5 Leixões
São Martinho 1 - 2 Paredes
Vianense 0 - 1 Vilar de Perdizes
Vila Real 2 - 3 Pia Hus
Sesimbra 1 - 4 Oliveirense
Espinho 1 - 0 Chaves
Trofense 4 - 2 Águeda
Vitória Sernache 0 - 2 Fabril Barreiro
Sportslig ideell 0 - 0 (3-4 dtr ) Merelinense
Alverca 2 - 1 Camacha
21. oktober 2020
Tirsense 2 - 3 Olímpico do Montijo
28. oktober 2020
Vilaverdense 1 - 1 (5-4 dtr ) União Santarém
Felgueiras 1932 2 - 1 Valadares
Rebordelo 1. 3 Varzim
Vitória Setúbal 0 - 1 Academico de Viseu
11. november 2020
Pedras Rubras 2 - 3 Salgueiros

Tredje runde

Lag 1 Resultat Lag 2
20. november 2020
Oleiros 0 - 0 (2-4 dtr ) Gil Vicente
Feirense 0 - 1 Kjærlighet
União Leiria 1 - 0 Portimonense
21. november 2020
Orientalsk drage 0 - 0 (3-4 dtr ) Leixões
Orientalsk Lisboa 0 - 3 Famalicão
Montalegre 2 - 3 Academico de Viseu
Fabril Barreiro 0 - 2 Havn
Marinhense 1 - 1 (3-5 dtr ) Cova da Piedade
Arouca 0 - 0 (6-7 dtr ) Vitória Guimarães
Trofense 1 - 2 Braga
Paredes 0 - 1 Benfica
22. november 2020
Anadia 2 - 1 Pinhalnovense
Fafe 5 - 1 Vilar de Perdizes
Felgueiras 1932 0 - 1 Tondela
Limianos 1 - 2 Fontinhas
Espinho 2 - 1 Gondomar
Torreense 2 - 0 Alverca
Vilaverdense 2 - 3 Olímpico do Montijo
Beira-Mar 1. 3 Santa Clara
Monção 1 - 2 Rio Ave
Merelinense 0 - 1 Moreirense
Oliveirense 0 - 4 Paços Ferreira
Vizela 0-1 ( dts ) Boavista
23. november 2020
Salgueiros 2 - 1 Covilhã
Penafiel 2-3 ( dts ) Marítimo
Ekte 0 - 2 Belenenses
Academica 1 - 0 Varzim
Sacavenense 1 - 7 Sportslig Lisboa
25. november 2020
Pia Hus 2-3 ( dts ) Nacional
3. desember 2020
Estrela Amadora 2 - 0 Farense
9. desember 2020
Estoril Praia 5 - 0 Lusitano VRSA
Vilafranquense 2 - 1 Sanjoanense

Fjerde runde

Lag 1 Resultat Lag 2
11. desember 2020
Academico de Viseu 3 - 0 Academica
Sportslig Lisboa 3 - 0 Paços Ferreira
12. desember 2020
Fontinhas 1 - 1 (3-4 dtr ) Fafe
Rio Ave 2 - 1 Famalicão
Estoril Praia 2 - 1 Boavista
13. desember 2020
Cova da Piedade 2-3 ( dts ) Moreirense
Vitória Guimarães 0 - 1 Santa Clara
Havn 2 - 1 Tondela
Benfica 5 - 0 Vilafranquense
14. desember 2020
Torreense 1 - 0 Kjærlighet
Anadia 0 - 1 Estrela Amadora
Olímpico do Montijo 0 - 7 Braga
23. desember 2020
Marítimo 2-1 ( dts ) Salgueiros
União Leiria 0 - 3 Gil Vicente
Belenenses 3-0 ( dts ) Espinho
Nacional 3 - 1 Leixões

16. runde

Lag 1 Resultat Lag 2
11. januar 2021
Marítimo 2 - 0 Sportslig Lisboa
12. januar 2021
Rio Ave 1 - 2 Estoril Praia
Moreirense 1 - 2 Santa Clara
Nacional 2–4 ( dts ) Havn
Estrela Amadora 0 - 4 Benfica
13. januar 2021
Braga 5 - 0 Torreense
14. januar 2021
Fafe 2-3 ( dts ) Belenenses
Gil Vicente 3-2 ( dts ) Academico de Viseu

Kvartfinale

Lag 1 Resultat Lag 2
27. januar 2021
Marítimo 1–3 ( dts ) Estoril Praia
28. januar 2021
Benfica 3 - 0 Belenenses
29. januar 2021
Braga 2 - 1 Santa Clara
Gil Vicente 0 - 2 Havn

Semifinaler

Lag 1 Total Lag 2 Borte Komme tilbake
10. februar / 3. mars 2021
Braga 4 - 3 Havn 1 - 1 3 - 2
11. februar / 4. mars 2021
Estoril Praia 1 - 5 Benfica 1. 3 0 - 2

Endelig

Coimbra
23. mai 2021 kl. 20.30 VEST
Braga2 - 0
rapport
BenficaCity of Coimbra Stadium  (0 [4] tilskuere)
Dommer: Nuno Almeida

Merknader

  1. ^ ( PT ) SC Braga erobrer på Taça de Portugal Placard 2020/2021 , på fpf.pt , 23. mai 2021.
  2. ^ a b c d e Et salongbord.
  3. ^ Kampen endte først med resultatet 1-0 ( aet ) , og ble senere tildelt en tabellseier til fordel for selskapet União Santarém.
  4. ^ Løp holdt bak lukkede dører på grunn av COVID-19-pandemien .

Relaterte elementer

Eksterne lenker