David di Donatello for den beste produsenten
David di Donatello for beste produsent er en filmpris som deles ut årlig som en del av David di Donatello , med start fra den første utgaven , med unntak av utgavene fra 1970 til 1977 og 1979 [1] .
Vinnere og nominerte
Vinnerne er angitt med fet skrift .
1950-tallet
1960-tallet
1970-tallet
1980-tallet
1990-tallet
2000-tallet
2010-tallet
- 2010
- 2011
- Tilde Corsi , Gianni Romoli og Claudio Bonivento - 20 sigaretter
- Isabella Cocuzza , Arturo Paglia , Mark Lombardo og Elisabetta Olmi - Basilicata kyst til kyst
- Riccardo Tozzi , Marco Chimenz , Giovanni Stabilini , Francesca Longardi - Velkommen til Sørlandet
- Angelo Barbagallo - Gianni og kvinner
- Gregorio Paonessa , Marta Donzelli , Susanne Marian , Philippe Bober , Gabriella Manfrè , Elda Guidinetti og Andres Pfaeffli - De fire tidene
- Carlo Degli Esposti , Conchita Airoldi og Giorgio Magliulo - Vi trodde
- 2012
- 2013
- 2014
- Nicola Giuliano , Francesca Cima for Indigo Film - Den store skjønnheten
- For Indiana Production Company Fabrizio Donvito , Benedetto Habib , Maco Cohen , co-produsent for Manny Films Philippe Gompel , Birgit Kemner , med Rai Cinema og Motorino Amaranto - Il capitaluman
- Mario Gianani , Lorenzo Mieli for Wildside med Rai Cinema - Mafiaen dreper bare om sommeren
- Riccardo Scamarcio , Viola Prestieri for Buena Onda med Rai Cinema - Miele
- Massimo Cristaldi , Fabrizio Mosca - Salvo
- Domenico Procacci , Matteo Rovere med Rai Cinema - Jeg kan stoppe når jeg vil
- 2015
- 2016
- Gabriele Mainetti for Goon Films, med Rai Cinema - De kalte ham Jeeg Robot
- 21uno Film, Stemal Entertainment, Istituto Luce Cinecittà , Rai Cinema og Les Films d'Ici med Arte France Cinéma - Fuocoammare
- Archimede og Rai Cinema - The tale of tales - Tale of Tales
- Paolo Bogna , Simone Isola og Valerio Mastandrea for Kimera Film, med Rai Cinema og Taodue Film , assosiert produsent Pietro Valsecchi , i samarbeid med Leone Film Group - Ikke vær dårlig
- Nicola Giuliano , Francesca Cima , Carlotta Calori for Indigo Film - Youth - Youth
- 2017
- 2018
- 2019
- Cinemaundici , Lucky Red - On my skin
- Howard Rosenman , Peter Spears , Luca Guadagnino , Emilie Georges , Rodrigo Teixeira , Marco Morabito , James Ivory - Call Me by Your Name
- Archimede , Rai Cinema , Le Pacte - Dogman
- Agostino Saccà , Maria Grazia Saccà og Giuseppe Saccà for Pepito Produzioni , med Rai Cinema - Landet med nok
- Carlo Cresto-Dina for Tempesta med Rai Cinema i samproduksjon med Amka Films Productions , Ad Vitam Production , KNM , Pola Pandora - Lazzaro felice
2020-tallet
- 2020
- Grønland , Gapbusters , Rai Cinema , Roman Citizen - Den første kongen
- Domenico Procacci , Anna Maria Morelli ( TIMvision ) - Bangla
- IBC Movie , Kavac Film , Rai Cinema - Forræderen
- Pietro Marcello , Beppe Caschetto , Thomas Ordonneau , Michael Weber , Viola Fügen , Rai Cinema - Martin Eden
- Archimede , Rai Cinema , Le Pacte - Pinocchio
- 2021
- 2022
Merknader
- ^ Kronologi av David di Donatello-prisene , på daviddidonatello.it . Hentet 15. januar 2018 .
Eksterne lenker