Roing ved lekene i XXIX Olympiad - 4 uten menn

 
4 uten menn
Beijing 2008
Generell informasjon
Plass Shunyi olympiske ro-kanopadling park
Periode 9-16 august
Deltakere 52 fra 13 nasjoner
Podium

Tom James
Steve Williams
Peter Reed
Andrew Triggs Hodge
 Storbritannia

Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie
Francis Hegerty
 Australia

Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
 Frankrike
Forrige og neste utgave
Athen 2004 London 2012
Roing i
Beijing 2008
Enkelt   menn   kvinner
2 par menn kvinner
2 av par pl menn kvinner
2 uten menn kvinner
4 av dreiemoment menn kvinner
4 uten menn
4 uten pl menn
Åtte menn kvinner

Batterier

13 ekvipasjer deltok i kvalifiseringsheatene, fordelt på 3 heat: de tre første av hvert heat gikk direkte til semifinalen, mens de andre gjennomførte omkampen.

Lørdag 9. august 2008 , timer: 17:30-18:00

Batteri 1
Stilling Atlet Landsby Tid Merk
1  Storbritannia Tom James , Steve Williams , Peter Reed og Andrew Triggs Hodge 6: 00.59 SF
2  Italia Carlo Mornati , Alessio Sartori , Niccolo Mornati og Lorenzo Carboncini 6: 02.84 SF
3  forente stater David Banks , Paul Teti , Giuseppe Lanzone og Brett Newlin 6: 03.96 SF
4  Kina Zhang Xingbo , Zhao Linquan , Guo Kang og Song Kai 6: 09.64 R.
5  Hviterussland Andrei Dzemyanenka , Vadzim Lialin , Yauheni Nosau og Aliaksandr Kazubouski 6: 12,63 R.
Batteri 2
Stilling Atlet Landsby Tid Merk
1  Nederland Geert Cirkel , Matthijs Vellenga , Jan-Willem Gabriels og Gijs Vermeulen 6:00.50 SF
2  New Zeland Carl Meyer , James Dallinger , Eric Murray og Hamish Bond 6: 00.73 SF
3  Slovenia Tomaž Pirih , Rok Rozman , Rok Kolander og Miha Pirih 6: 03.78 SF
4  Tsjekkisk Republikk Jan Gruber , Michal Horvath , Milan Bruncvik og Karel Neffe 6: 10,36 R.
Batteri 3
Stilling Atlet Landsby Tid
1  Australia Matt Ryan , James Marburg , Cameron McKenzie og Francis Hegerty 6:00.40 SF
2  Tyskland Gregor Hauffe , Toni Seifert , Urs Kaeufer og Filip Adamski 6: 00,95 SF
3  Irland Cormac Folan , Sean Casey , Jonno Devlin og Sean O'Neill 6: 02.85 SF
4  Frankrike Julien Desprès , Benjamin Rondeau , Germain Chardin og Dorian Mortelette 6:05.00 R.

Repechage

De 3 beste ekvipasjene kvalifiserte seg til semifinalen.

mandag 11. august 2008 , fra 17:30 til 17:40

Gjentakelse
Stilling Atlet Landsby Tid Merk
1  Tsjekkisk Republikk Jan Gruber , Michal Horvath , Milan Bruncvik og Karel Neffe 5: 58,69 SF
2  Frankrike Julien Desprès , Benjamin Rondeau , Germain Chardin og Dorian Mortelette 6: 00.01 SF
3  Hviterussland Andrei Dzemyanenka , Vadzim Lialin , Yauheni Nosau og Aliaksandr Kazubouski 6:00.44 SF
4  Kina Zhang Xingbo , Zhao Linquan , Guo Kang og Song Kai 6: 02.37

Semifinaler

De tre første ekvipasjene i semifinalen kvalifiserte seg til finale A, mens de andre konkurrerte i finale B.

Onsdag 13. august 2008 , timer: 16:50-17:10

Semifinale A
Stilling Atlet Landsby Tid Merk
1  Storbritannia Tom James , Steve Williams , Peter Reed og Andrew Triggs Hodge 5: 54,77 GJØR
2  Australia Matt Ryan , James Marburg , Cameron McKenzie og Francis Hegerty 5: 56,20 GJØR
3  Frankrike Julien Desprès , Benjamin Rondeau , Germain Chardin og Dorian Mortelette 5: 56,73 GJØR
4  New Zeland Carl Meyer , James Dallinger , Eric Murray og Hamish Bond 5: 57,31 FB
5  forente stater David Banks , Paul Teti , Giuseppe Lanzone og Brett Newlin 5: 57,52 FB
6  Irland Cormac Folan , Sean Casey , Jonno Devlin og Sean O'Neill 5: 58,14 FB
Semifinale B
Stilling Atlet Landsby Tid
1  Slovenia Tomaž Pirih , Rok Rozman , Rok Kolander og Miha Pirih 5: 56,08 GJØR
2  Tsjekkisk Republikk Jan Gruber , Michal Horvath , Milan Bruncvik og Karel Neffe 5: 58,02 GJØR
3  Tyskland Gregor Hauffe , Toni Seifert , Urs Kaeufer og Filip Adamski 5: 58,72 GJØR
4  Nederland Geert Cirkel , Matthijs Vellenga , Jan-Willem Gabriels og Gijs Vermeulen 6: 02.46 FB
5  Hviterussland Andrei Dzemyanenka , Vadzim Lialin , Yauheni Nosau og Aliaksandr Kazubouski 6: 02.79 FB
6  Italia Carlo Mornati , Alessio Sartori , Niccolo Mornati og Lorenzo Carboncini 6: 05.21 FB

Finaler

Final B

Fredag ​​15. august 2008 , timer: 17:50-18:00

Stilling Atlet Landsby Tid
1  New Zeland Carl Meyer , James Dallinger , Eric Murray og Hamish Bond 6:06.30
2  Nederland Geert Cirkel , Matthijs Vellenga , Jan-Willem Gabriels og Gijs Vermeulen 6: 06.37
3  forente stater David Banks , Paul Teti , Giuseppe Lanzone og Brett Newlin 6: 07.17
4  Irland Cormac Folan , Sean Casey , Jonno Devlin og Sean O'Neill 6: 07.97
5  Italia Carlo Mornati , Alessio Sartori , Niccolo Mornati og Lorenzo Carboncini 6: 08.77
6  Hviterussland Andrei Dzemyanenka , Vadzim Lialin , Yauheni Nosau og Aliaksandr Kazubouski 6: 12,54

Final A

Lørdag 16. august 2008 , timer: 17:30-17:40

Stilling Atlet Landsby Tid
 Storbritannia Tom James , Steve Williams , Peter Reed og Andrew Triggs Hodge 6: 06.57
 Australia Matt Ryan , James Marburg , Cameron McKenzie og Francis Hegerty 6: 07.85
 Frankrike Julien Desprès , Benjamin Rondeau , Germain Chardin og Dorian Mortelette 6: 09.31
4  Slovenia Tomaž Pirih , Rok Rozman , Rok Kolander og Miha Pirih 6: 11,62
5  Tsjekkisk Republikk Jan Gruber , Michal Horvath , Milan Bruncvik og Karel Neffe 6: 16,56
6  Tyskland Gregor Hauffe , Toni Seifert , Urs Kaeufer og Filip Adamski 6: 19,63