Roing ved lekene i XXIX Olympiad

Roing i
Beijing 2008
Enkelt   menn   kvinner
2 par menn kvinner
2 av par pl menn kvinner
2 uten menn kvinner
4 av dreiemoment menn kvinner
4 uten menn
4 uten pl menn
Åtte menn kvinner

Konkurransene ble holdt i Shunyi Olympic Roing-Canoeing Park fra 9. til 17. august 2008 .

Planlagte hendelser

Det ble avholdt 14 ro -arrangementer : 8 for menn og 6 for kvinner.

arrangementer Menn Kvinner
Par båter Single
To skaller To
skaller Lettvekter
Fire skaller
Single
To skaller To
skaller Lettvekter
Fire skaller
Topp båter To uten
fire uten
fire uten lettvektere
åtte
To uten
åtte

Program

Tidene er ( UTC + 8 )

Dato Timer Begivenhet Skifte
9. august 13:50-14:50 Enkelt kvinnelig par Batteri
14:50-15:50 Single mannlig par Batteri
15:50-16:10 Dobbel kvinne Batteri
16:10-16:40 Dobbel hann Batteri
16:40-17:00 Dobbeltpar Kvinne Batteri
17.00-17.30 Hann dobbelt par Batteri
17:30-17:50 4 hann Batteri
10. august 14:50-15:20 Lettvekts dobbeltparede kvinner Batteri
15:20-16:00 Lett dobbelsculler for menn Batteri
16.00-16.30 Lett 4 hann Batteri
16:30-16:50 Fire av et kvinnepar Batteri
16:50-17:20 Fire skaller Hann Batteri
17:20-17:40 8 Kvinne Batteri (utsatt til mandag)
17:40-18:00 8 hann Batteri (utsatt til mandag)
11 august 14:50-15:10 8 Kvinne Batteri (utsatt fra søndag)
15:10-15:30 8 hann Batteri (utsatt fra søndag)
15:30-16:10 Enkelt kvinnelig par Gjentakelse
16:10-16:50 Single mannlig par Gjentakelse
16:50-17:10 Dobbel kvinne Gjentakelse (utsatt til tirsdag)
16:50-17:00 Dobbel hann Gjentakelse (mulig revisjon av tidsplanen)
17.00-17.20 Dobbeltpar Kvinne Gjentakelse (mulig revisjon av tidsplanen)
17:20-17:30 Hann dobbelt par Gjentakelse (mulig revisjon av tidsplanen)
17:30-17:40 4 hann Gjentakelse (mulig revisjon av tidsplanen)
17:40-18:00 Single mannlig par semifinale C / D (mulig tidtabellrevidering)
12. august 16:00-16:20 Lettvekts dobbeltparede kvinner Gjentakelse
16:20-16:40 Lett dobbelsculler for menn Gjentakelse
16:40-16:50 Lett 4 hann Gjentakelse
16:50-17:00 Fire av et kvinnepar Gjentakelse
17:00-17:10 Fire skaller Hann Gjentakelse
17:10-17:20 8 Kvinne Gjentakelse (utsatt til onsdag)
17:10-17:20 8 hann Gjentakelse (mulig revisjon av tidsplanen)
17:20-17:40 Dobbel kvinne Gjentakelse (utsatt fra mandag)
Dato Timer Begivenhet Skifte
13. august 14:50-15:10 Enkelt kvinnelig par Semifinale C/D
15:10-15:30 Single mannlig par Semifinale C/D
15:30-15:50 Enkelt kvinnelig par Semifinale A/B
15:50-16:10 Single mannlig par Semifinale A/B
16:10-16:30 Dobbel hann Semifinale A/B
16:30-16:50 Hann dobbelt par Semifinale A/B
16:50-17:10 4 hann Semifinale A/B
17:10-17:20 Single mannlig par Finale F
17:20-17:30 Dobbel hann Finale C
17:30-17:40 Hann dobbelt par Finale C
17:40-17:50 8 Kvinne Gjentakelse (utsatt fra tirsdag)
14. august 14:10-14:20 Enkelt kvinnelig par Finale E
14:20-14:30 Single mannlig par Finale E
14:30-14:40 Enkelt kvinnelig par Finale D
14:40-14:50 Single mannlig par Finale D
14:50-15:00 Enkelt kvinnelig par Finale C
15:00-15:10 Single mannlig par Finale C
15:30-15:50 Lettvekts dobbeltparede kvinner Semifinale C/D
15:50-16:10 Lett dobbelsculler for menn Semifinale C/D
16:10-16:30 Lett 4 hann Semifinale A/B
16:30-16:50 Fire skaller Hann Semifinale A/B
16:50-17:00 Enkelt kvinnelig par Finale B
17:00-17:10 Single mannlig par Finale B
17:10-17:20 Dobbel kvinne Finale B
17:20-17:30 Dobbel hann Finale B
17:30-17:40 Dobbeltpar Kvinne Finale B
17:40-17:50 Hann dobbelt par Finale B
17:50-18:00 4 hann Finale B
16. august 14:00-14:10 Lett dobbelsculler for menn Finale D
14:10-14:20 Lettvekts dobbeltparede kvinner Finale C
14:20-14:30 Lett dobbelsculler for menn Finale C
14:30-14:40 Lettvekts dobbeltparede kvinner Finale B
14:40-14:50 Lett dobbelsculler for menn Finale B
14:50-15:00 Lett 4 hann Finale B
15:00-15:10 Fire av et kvinnepar Finale B
15:10-15:20 Fire skaller Hann Finale B
15:20-15:30 8 hann Finale B
15:30-15:40 Enkelt kvinnelig par Final A
15:50-16:00 Single mannlig par Final A
16:10-16:20 Dobbel kvinne Final A
16:30-16:40 Dobbel hann Final A
16:50-17:00 Dobbeltpar Kvinne Final A
17:10-17:20 Hann dobbelt par Final A
17:30-17:40 4 hann Final A
17. august 15:30-15:40 Lettvekts dobbeltparede kvinner Final A
15:50-16:00 Lett dobbelsculler for menn Final A
16:10-16:20 Lett 4 hann Final A
16:30-16:40 Fire av et kvinnepar Final A
16:50-17:00 Fire skaller Hann Final A
17:10-17:20 8 Kvinne Final A
17:30-17:40 8 hann Final A

Kalender

Rokonkurranser ved sommer- OL i Beijing 2008 fant sted fra 9. august til 17. august, ved Shunyi Olympic Roing-Kanoing Basin.

Roing ved XXIX Olympiad
august '08 9 10 11 12 1. 3 14 15 16 17 Total
Menn Enkel
2 uten
Dobbel
4 uten
Doble lette
vekter 4 lette vekter
4 dreiemoment
8
8
Kvinner Enkel
2 uten
dobbel
Dobbel lettvekt
4 dreiemoment
8
6
Total 7 7 14
       Kvalifikasjoner        FINALE

Podier

Menn

Begivenhet Gull Utføre. Sølv Utføre. Bronse Utføre.
Singel
( detaljer )
 Norge
Olaf Tufte
6: 59,83  Tsjekkia
Ondrej Synek
7: 00.63  New Zealand
Mahé Drysdale
7: 01.56
To skaller
( detaljer )
 Australia
David Crawshay
Scott Brennan
6: 27,77  Estland
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
6: 29.05  Storbritannia
Matthew Wells
Stephen Rowbotham
6: 29.10
To par lettvektere
( detaljer )
 Storbritannia
Zac Kjøp
Mark Hunter
6: 10,99  Hellas
Dimitrios Mougios
Vasileios Polymeros
6: 11,72  Danmark
Mads Rasmussen
Rasmus Quist Hansen
6: 12.45
To uten
( detaljer )
 Australia
Drew Ginn
Duncan gratis
6: 37,44  Canada
David Calder
Scott Frandsen
6: 39,55  New Zealand
Nathan Twaddle
George Bridgewater
6: 44,19
Fire skaller
( detaljer )
 Polen
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
5: 41,33  Italia
Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
5: 43,57  Frankrike
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
5: 44,34
Fire uten
( detaljer )
 Storbritannia
Tom James
Steve Williams
Peter Reed
Andrew Triggs Hodge
6: 06.57  Australia
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
6: 07.85  Frankrike
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
6: 09.31
Fire uten lettvektere
( detaljer )
 Danmark
Thomas Ebert
Morten Jørgensen
Eskild Ebbesen
Mads Kruse Andersen
5: 47,76  Polen
Łukasz Pawłowski
Bartłomiej Pawełczak
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
5: 49,39  Canada
Iain Brambell
Jon Beare
Mike Lewis
Daniel Parsons
5: 50,09
Otto
( detaljer )
 Canada
Kevin Light
Ben Rutledge
Andrew Byrnes
Jake Wetzel
Malcolm Howard
Dominic Seiterle
Adam Kreek
Kyle Hamilton
Brian Price
5: 23,89  Storbritannia
Alex Partridge
Tom Stallard
Tom Lucy
Richard Egington
Josh West
Alastair Heathcote
Matthew Langridge
Colin Smith
Acer Nethercott
5: 25.11  USA
Beau
Hoopman Matt Schnobrich
Micah Boyd
Wyatt Allen
Dan Walsh
Steven Coppola
Josh Inman
Bryan Volpenhein
Marcus McElhenney
5: 25,34

Kvinner

Begivenhet Gull Utføre. Sølv Utføre. Bronse Utføre.
Singel
( detaljer )
 Bulgaria
Rumyana Neykova
7: 22.34  USA
Michelle Guerette
7: 22,78  Hviterussland
Ekaterina Karsten
7: 23,98
To skaller
( detaljer )
 New Zealand
Georgina Evers-Swindell
Caroline Evers-Swindell
7: 07.32  Tyskland
Annekatrin Thiele
Christiane Huth
7: 07.33  Storbritannia
Elise Laverick
Anna Bebington
7:07.55
To par lettvektere
( detaljer )
 Nederland
Kirsten van der Kolk
Marit van Eupen
6: 54,74  Finland
Sanna Stén
Minna Nieminen
6: 56,03  Canada
Melanie Kok
Tracy Cameron
6: 56,68
To uten
( detaljer )
 Romania
Georgeta Andrunache
Viorica Susanu
7: 20.60  Kina
Wu You
Gao Yulan
7: 22.28  Hviterussland
Yuliya Bichyk
Natallia Helakh
7: 22,91
Fire skaller
( detaljer )
 Kina
Tang Bin
Jin Ziwei
Xi Aihua
Zhang Yangyang
6: 16.06  Storbritannia
Annabel Vernon
Debbie Flood
Frances Houghton
Katherine Grainger
6: 17,37  Tyskland
Britta Oppelt
Manuela Lutze
Kathrin Boron
Stephanie Schiller
6: 19,56
Otto
( detaljer )
 USA
Erin Cafaro
Lindsay Shoop
Anna Goodale
Elle Logan
Anna Cummins
Susan Frankrike
Caroline Lind
Caryn Davies
Mary Whipple
6: 05.34  Nederland
Femke Dekker
Marlies Smulders
Nienke Kingma
Roline Repelaer van Driel
Annemarieke van Rumpt
Helen Tanger
Sarah Siegelaar
Annemiek de Haan
Ester Workel
6: 07.22  Romania
Constanța Pipotă-Burcică
Viorica Susanu
Rodica Șerban
Beniko Barabas
Simona Mușat
Ioana Papuc
Georgeta Andrunache
Doina Ignat
Elena Georgescu
6: 07.25

Medaljetabell

Stilling Landsby Total
1  Storbritannia 2 2 2 6
2  Australia 2 1 0 3
3  Canada 1 1 2 4
4  forente stater 1 1 1 3
5  Kina 1 1 0 2
 Nederland 1 1 0 2
 Polen 1 1 0 2
8  New Zeland 1 0 2 3
9  Danmark 1 0 1 2
 Romania 1 0 1 2
11  Bulgaria 1 0 0 1
 Norge 1 0 0 1
1. 3  Tyskland 0 1 1 2
14  Tsjekkisk Republikk 0 1 0 1
 Estland 0 1 0 1
 Finland 0 1 0 1
 Hellas 0 1 0 1
 Italia 0 1 0 1
19  Hviterussland 0 0 2 2
 Frankrike 0 0 2 2
Total 14 14 14 42

Andre prosjekter