Verdensmesterskapet i svømming for ungdom 2013

Verdensmesterskapet i svømming for ungdom 2013
Konkurranse verdensmesterskap i svømming for ungdom
Sport jeg svømmer
Utgave IV
sjef FINA
Hos dere 26. - 31. august
Plass Dubai ( De forente arabiske emirater )  
Anlegg / I. Dubai sportskompleks
Nettsted dubai2013.com
Statistikk
Beste medalje Menn Mackenzie Horton 5 , 1 , 0


Kvinner Rūta Meilutytė 4 , 2 , 0

Beste nasjon  Australia
10 , 6 , 2
Konkurranser 42
Tidslinje for konkurransen
Venstre pil.svg Ungdoms-VM 2011 Ungdoms-VM 2015 Høyre pil.svg

Den fjerde utgaven av verdensmesterskapet i svømming for ungdom fant sted i Dubai ( De forente arabiske emirater ) fra 26. til 31. august 2013 . Konkurransen ble deltatt av svømmere i alderen 16-18 ('95, '96, '97) og svømmere i alderen 15-17 ('96, '97, '98). I tillegg kunne ikke mer enn 2 svømmere per forbund og stevne delta.

Medaljetabell

Pos. Landsby
1  Australia 10 6 2 18
2  Russland 9 8 9 26
3  forente stater 9 7 12 28
4  Litauen 4 3 0 7
5  Japan 2 3 5 10
6  Italia 2 1 3 6
7  Storbritannia 1 4 2 7
 Ukraina 1 2 1 4
9  Hellas 1 0 1 2
 Hong Kong 1 0 1 2
11  New Zeland 1 0 0 1
 Slovenia 1 0 0 2
1. 3  Ungarn 0 3 0 3
14  Tsjekkisk Republikk 0 2 2 4
15  Brasil 0 1 0 1
 Tyskland 0 1 0 1
 Trinidad og Tobago 0 1 0 1
18  Canada 0 0 2 2
 Polen 0 0 2 2
20  Sør-Afrika 0 0 1 1
Total 42 42 43 127

Podier

Menn

Begivenhet Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
Freestyle
50 m Luke Percy 22 "14 Evgeny Sedov 22 "19 Caeleb Dressel 22 "22
100 m Caeleb Dressel 48 "97 Luke Percy 49 "06 Evgeny Sedov 49 "47
200 m Mackenzie Horton 1'47 "55 James Guy 1'48 "18 Andrea Mitchell D'Arrigo 1'48 "28
400 m Mackenzie Horton 3'47 "12 James Guy 3'48 "05 Jan Micka 3'48 "32
800 m Mackenzie Horton 7'45 "67 Jan Micka 7'56 "33 Paweł Furtek 7'58 "33
1500 m Mackenzie Horton 14'56 "60 Jan Micka 15'08 "43 Paweł Furtek 15'17 "48
Tilbake
50 m Grigorij Tarasevič 25 "44 Carl Louis Schwarz 25 "76 Michail Kontizas 25 "90
100 m Apostolos Christou 54 "87 Danas Rapšys 55 "24 Grigorij Tarasevič 55 "33
200 m Luca Mencarini 1'57 "92 Keita Sunama 1'58 "21 Connor Green 1'58 "42
Frosk
50 m Peter John Stevens 27 "98 Kōhei Gotō 28 "09 Vsevolod Zanko 28 "18
100 m Ilya Khomenko 1'00 "88 Vsevolod Zanko 1'01 "10 Kōhei Gotō 1'01 "39
200 m Aleksandr Palatov 2'10 "75 David Horvath 2'11 "95 Mikhail Dorinov 2'12 "11
Sommerfugl
50 m Cameron Jones 23 "96 Dylan Carter 23 "98 Takaya Yasue 24 "01
100 m Takaya Yasue 53 "01 Pedro Vieira 53 "17 Justin Lynch Matthew Josa
53 "27
200 m Andrew Seliskar 1'56 "42 Masato Sakai 1'56 "82 Alexander Kudashev 1'58 "57
Blandet
200 m Joseph Bentz 1'59 "44 Semen Makovich 1'59 "50 Keita Sunama 1'59 "74
400 m Joseph Bentz 4'14 "97 Semen Makovich 4'15 "89 Keita Sunama 4'17 "67
Reléer
4x100m fristil  Australia
Luke Percy (49 "14) Regan Leong (49" 11) Blake Jones (49 "38) Mackenzie Horton (49" 33)


3'16 "96  USA
Paul Powers (49 "94)
Brett Ringgold (50" 33)
Kyle Gornay (50 "65)
Caeleb Dressel (48" 29)
3'19 "21  Russland
Evgeny Sedov (49 "27)
Ivan Kuzmenko (49" 98)
Daniil Melyanenkov (50 "68)
Sergei Tarkhanov (49" 64)
3'19 "57
4x200m fristil  Storbritannia
Matthew Johnson
Max Litchfield
Caleb Hughes
James Guy
7'15 "36  Australia
Isaac Jones
Regan Leong
Jack McLoughlin
Mackenzie Horton
7'16 "82  USA
Blake Pieroni
Joseph Bentz
Caeleb Dressel
Alexander Katz
7'17 "67
4x100 m blandet  Japan
Keita Sunama
Kohei Goto
Takaya Yasue
Toru Maruyama
3'38 "13  Russland
Grigory Tarasevich
Vsevolod
Zanko Alexander Kudashev
Evgeny Sedov
3'38 "72  Sør-Afrika
Christopher Reid
Jarred Crous
Ryan Coetzee
Caydon Muller
3'42 "01

Kvinner

Begivenhet Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
Freestyle
50 m Rūta Meilutytė 25 "10 Rozaliya Nasretdinova 25 "16 Siobhán Bernadette Haughey 25 "38
100 m Siobhán Bernadette Haughey 54 "47 Rūta Meilutytė 54 "94 Shayna Jack 55 "23
200 m Diletta Carli 1'58 "94 Mariia Baklakova 1'59 "51 Quinn Carriage 1'59 "69
400 m Remy Fairweather 4'07 "77 Alanna Bowles 4'10 "32 Quinn Carriage 4'11 "14
800 m Alanna Bowles 8'32 "68 Rebecca Mann 8'37 "85 Linda Caponi 8'38 "42
1500 m Rebecca Mann 16'23 "89 Linda Caponi 16'33 "62 Isabella Rongione 16'35 "28
Tilbake
50 m Gabrielle Fa'Amausili 28 "64 Daria Ustinova 28 "71 Clara Smiddy 28 "86
100 m Daria Ustinova 1'01 "05 Kathleen Baker 1'01 "18 Jessica Fullalove 1'01 "27
200 m Kylie Stewart 2'09 "04 Kathleen Baker 2'10 "68 Daria Ustinova 2'10 "79
Frosk
50 m Rūta Meilutytė 29 "86 Viktoriya Solnceva 31 "34 Sophie Taylor 31 "38
100 m Rūta Meilutytė 1'06 "61 Sophie Taylor 1'07 "36 Victoriya Solnceva 1'07 "53
200 m Victoria Solnceva 2'23 "12 Anastasiya Malyavina 2'27 "46 Silvia Guerra 2'27 "51
Sommerfugl
50 m Svetlana Čimrova 26 "32 Stephanie Whan 26 "71 Lucie Svecena 26 "97
100 m Svetlana Čimrova 58 "34 Liliána Szilágyi 58 "73 Jemma Schlicht 59 "08
200 m Kathryn McLaughlin 2'08 "72 Liliána Szilágyi 2'09 "46 Misuzu Yabu 2'10 "76
Blandet
200 m Rūta Meilutytė 2'12 "32 Ella Eastin 2'13 "76 Sydney Pickrem 2'14 "36
400 m Ella Eastin 4'40 "02 Rebecca Mann 4'40 "26 Emily Overholt 4'42 "03
Reléer
4x100m fristil  Russland
Mariia Baklakova
Rozaliya Nasretdinova
Valeriia Kolotushkina
Daria S. Ustinova
3'41 "40  Australia
Chelsea Gillett
Shayna Jack
Georgia Miller
Jemma Schlicht
3'43 "03  USA
Cierra Runge
Kathryn McLaughin
Alexandra Meyers
Mary Schneider
3'43 "'04
4x200m fristil  United States
Quinn Carriage
Kathryn McLaughin
Katherine Drabot Cierra
Runge
7'59 "42  Australia
Chelsea Gillett
Shayna Jack
Remy Fairweather
Alanna Bowles
8'03 "07  Russland
Mariia Baklakova
Valeriia Kolotushkina
Valeriia Salamatina
Anastasia Guzhenkova
8'05 "45
4x100 m blandet  Russland
Daria Ustinova
Anna Belousova
Svetlana Čimrova
Rozaliya Nasretdinova
4'04 "48  Storbritannia
Jessica Fullalove
Sophie Taylor
Emma Day
Grace Vertigans
4'05 "42  USA
Kathleen Baker
Olivia Anderson
Courtney Weaver
Cierra Runge
4'05 "76

Blandede konkurranser

Begivenhet Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
Reléer
4x100m fristil  Australia
Luke Percy
Regan Leong
Shayna Jack
Georgia Miller
3'28 "74  USA
Paul Powers
Cierra Runge
Mary Schneider
Caeleb Dressel
3'29 "56  Russland
Evgeny Sedov
Ivan Kuzmenko
Rozaliya Nasretdinova
Mariia Baklakova
3'29 "'93
4x100 m blandet  Russland
Daria Ustinova
Vsevolod
Zanko Svetlana Čimrova
Evgeny Sedov
3'48 "89  Litauen
Danas Rapšys
Rūta Meilutytė
Povilas Strazdas
Eva Gliozeryte
3'52 "52  USA
Kathleen Baker
Joseph Bentz
Kathryn McLaughlin
Caeleb Dressel
3'52 "63

Multimedaljevinnere

Eksterne lenker