Verdensmesterskapet i roing 2011

Verdensmesterskapet i roing 2011
Konkurranse verdensmesterskap i roing
Sport Båtliv
Utgave XL utgave
sjef FISA
Hos dere 28. august – 4. september
Plass Lake Bled , Bled ( Slovenia )  
Nettsted offisiell side
Tidslinje for konkurransen
Venstre pil.svg Verdensmesterskapet i roing 2010 Verdensmesterskapet i roing 2012 Høyre pil.svg

Verdensmesterskapet i roing 2011 ble arrangert mellom 28. august og 4. september 2011 ved Bledsjøen i Bled , Slovenia .

Medaljetabell

Mann og kvinne

Stilling Landsby Total
1  Storbritannia 5 3 4 12
2  New Zeland 4 1 4 9
3  Australia 3 3 2 8
4  Italia 2 4 2 8
5  Tyskland 2 3 2 7
6  forente stater 2 1 1 4
7  Tsjekkisk Republikk 1 1 0 2
 Hellas 1 1 0 2
9  Danmark 1 0 2 3
10  Brasil 1 0 0 1
11  Canada 0 2 2 4
12  Hviterussland 0 1 0 1
 Chile 0 1 0 1
 sveitsisk 0 1 0 1
15  Kroatia 0 0 1 1
 Frankrike 0 0 1 1
 Nederland 0 0 1 1
Total 22 22 22 66

Konkurranser for funksjonshemmede

Stilling Landsby Total
1  Storbritannia 2 0 0 2
2  Chile 1 0 0 1
 Hong Kong 1 0 0 1
 Ukraina 1 0 0 1
5  Frankrike 0 2 0 2
6  Tyskland 0 1 1 2
7  Canada 0 1 0 1
 Russland 0 1 0 1
9  Australia 0 0 2 2
10  Israel 0 0 1 1
 Italia 0 0 1 1
Total 5 5 5 15

Podier

Begivenhet Gull Utføre. Sølv Utføre. Bronse Utføre.
Herrekonkurranser
M1x  New Zealand
Mahé Drysdale
6: 39,56  Tsjekkia
Ondřej Synek
6: 40,05  Storbritannia
Alan Campbell
6: 44,86
M2x  New Zealand
Nathan Cohen (b)
Joseph Sullivan (s)
6: 10,76  Tyskland
Hans Gruhne (b)
Stephan Krüger (s)
6: 10,82  Frankrike
Cédric Berrest (b)
Julien Bahain (s)
6: 14.31
M4x  Australia
Chris Morgan (b)
James McRae (2)
Karsten Forsterling (3)
Daniel Noonan (s)
5: 39,31  Tyskland
Karl Schulze (b)
Philipp Wende (2)
Lauritz Schoof (3)
Tim Grohmann (s)
5: 39,56  Kroatia
David Šain (b)
Martin Sinković (2)
Damir Martin (3)
Valent Sinković (s)
5: 42,82
M2+  Italia
Vincenzo Capelli (b)
Pierpaolo Frattini (s)
Niccolò Fanchi (c)
6: 56,45  Australia
William Lockwood (b)
James Chapman (s)
David Webster (c)
6: 58,20  Canada
Kevin Light (b)
Steven Vanknotsenburg (s)
Brian Price (c)
7: 00,76
M2-  New Zealand
Eric Murray (b)
Hamish Bond (s)
6: 14,77  Storbritannia
Pete Reed (b)
Andrew Triggs Hodge (s)
6: 16,27  Italia
Niccolò Mornati (b)
Lorenzo Carboncini (s)
6: 21.33
M4-  Storbritannia
Matthew Langridge
Richard Egington
Tom James
Alex Gregory
5: 55,18  Hellas
Stergios Papachristos
Ioannis Tsilis
Georgios Tziallas
Ioannis Christou
5: 57,20  Australia
Samuel Loch
Drew Ginn
Nicholas Purnell
Joshua Dunkley-Smith
5: 58,44
M8+  Tyskland
Gregor Hauffe (b)
Andreas Kuffner (2)
Eric Johannesen (3)
Maximilian Reinelt (4)
Richard Schmidt (5)
Lukas Müller (6)
Florian Mennigen (7)
Kristof Wilke (s)
Martin Sauer (c)
5: 28,81  Storbritannia
Nathaniel Reilly-O'Donnell (b)
Cameron Nichol (2)
James Foad (3)
Alex Partridge (4)
Mohamed Sbihi (5)
Gregory Searle (6)
Tom Ransley (7)
Daniel Ritchie (s)
Phelan Hill (c ) )
5: 30,83  Canada
Gabriel Bergen (b)
Andrew Byrnes (2)
Jeremianh Brown (3)
Douglas Csima (4)
Malcolm Howard (5)
Conlin McCabe (6)
Robert Gibson (7)
Will Crothers (s)
Brian Price (c)
5: 31.18
LM1x  Danmark
Henrik Stephansen
6: 54,73  Italia
Pietro Ruta
7: 01.54  New Zealand
Duncan Grant
7:03.30
LM2x  Storbritannia
Zac Kjøp
Mark Hunter
6: 18,67  New Zealand
-stormen Uru
Peter Taylor
6: 19.01  Italia
Lorenzo Bertini
Elia Luini
6: 21.33
LM4x  Italia
Francesco Rigon
Daniele Gilardoni
Franco Sancassani
Stefano Basalini
6: 00,95  Tyskland
Michael Wieler
Stefan Wallat
Jonas Schützeberg
Ingo Voigt
6: 01.08  Danmark
Steffen Jensen
Martin Batenburg
Christian Nielsen
Hans Christian Sørensen
6: 02.81
LM2-  Storbritannia
Peter Chambers (b)
Kieren Emery (s)
6: 27.30  Italia
Luca De Maria (b)
Armando Dell'Aquila (s)
6: 28,59  Tyskland
Bastian Seibt (b)
Lars Wichert (s)
6: 29.05
LM4-  Australia
Anthony Edwards (b)
Samuel Beltz (2)
Benjamin Cureton (3)
Todd Skipworth (s)
5: 55,10  Italia
Daniele Danesin (b)
Andrea Caianello (2)
Marcello Miani (3)
Martino Goretti (s)
5: 56,33  Storbritannia
Richard Chambers (b)
Chris Bartley (2)
Paul Mattick (3)
Rob Williams (s)
5: 57,33
LM8+  Australia
Thomas Bertrand
Ross Brown
Blair Tunevitsch
Thomas Gibson
Alister Foot
Roderick Chisholm
Nicholas Baker
Darryn Purcell
David Webster
5: 44,57  Italia
Luigi Scala
Fabrizio Gabriele
Davide Riccardi
Gianluca Santi
Livio La Padula
Catello Amarante II
Jiri Vlcek
Giorgio Tuccinardi
Gianluca Barattolo
5: 44,73  Danmark
Lasse Dittmann
Daniel Graff
Anders Hansen
Jens Vilhelmsen
Thorbjørn Patscheider
Jacob Larsen
Christian Pedersen
Martin Kristensen
Emil Blach
5: 46,75
Kvinnelige konkurranser
B1x  Tsjekkia
Mirka Knapkova
7: 26,64  Hviterussland
Ekaterina Karsten
7: 28,68  New Zealand
Emma Twigg
7: 30,68
B2x  Storbritannia
Anna Watkins (b)
Katherine Grainger (s)
6: 44,73  Australia
Kerry Hore (b)
Kim Crow (s)
6: 45,98  New Zealand
Fiona Paterson (b)
Anna Reymer (s)
6: 46,74
B4x  Tyskland
Julia Richter (b)
Tina Manker (2)
Stephanie Schiller (3)
Britta Oppelt (s)
6: 18.37  USA
Stesha Carle (b)
Natalie Dell (2)
Adrienne Martelli (3)
Megan Kalmoe (s)
6: 19,90  New Zealand
Sarah Gray (b)
Louise Trappit (2)
Fiona Bourke (3)
Eve MacFarlane (s)
6: 23.33
W2-  New Zealand
Juliette Haigh (b)
Rebecca Scown (s)
6: 58,16  Storbritannia
Helen Glover (b)
Heather Stanning (s)
7: 20.24  Australia
Sarah Tait (b)
Kate Hornsey (s)
7: 03.98
W4-  USA
Sarah Zelenka (b)
Kara Kohler (2)
Emily Regan (3)
Sara Hendershot (s)
6:30.30  Australia
Peta White (b)
Renee Chatterton (2)
Pauline Frasca (3)
Kate Hornsey (s)
6: 31.18  Nederland
Wianka van Dorp (b)
Olivia van Rooijen (2)
Elisabeth Hogerwerf (3)
Femke Dekker (s)
6: 34,06
W8+  USA
Esther Lofgren (b)
Zsuzsanna Frankrike (2)
Meghan Musnicki (3)
Taylor Ritzel (4)
Jamie Redman (5)
Amanda Polk (6)
Caroline Lind (7)
Eleanor Logan (s)
Mary Whipple (c)
6: 03.65  Canada
Janine Hanson (b)
Rachelle Viinberg (2)
Natalie Mastracci (3)
Cristy Nurse (4)
Krista Guloien (5)
Ashley Brzozowicz (6)
Darcy Marquardt (7)
Andreanne Morin (s)
Lesley Thompson-Willie (c)
6: 04.39  Storbritannia
Alison Knowles (b)
Jo Cook (2)
Jessica Eddie (3)
Louisa Reeve (4)
Natasha Page (5)
Lindsey Maguire (6)
Katie Solesbury (7)
Victoria Thornley (s)
Caroline O'Connor (c)
6: 06.03
LW1x  Brasil
Fabiana Beltrame
7: 44,58  Sveits
Pamela Weisshaupt
7: 48,24  Tyskland
Lena Müller
7: 50,44
LW2x  Hellas
Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
6: 59,80  Canada
Lindsay Jennerich
Patricia Obee
7: 03.46  Storbritannia
Hester Goodsell
Sophie Hosking
7: 04.33
LW4x  Storbritannia
Stephanie Cullen (b)
Imogen Walsh (2)
Kathryn Twymnan (3)
Andrea Dennis (s)
6: 28.14  Kina
Dandan Pan (b)
Chanjuan Tang (2)
Jing Liu (3)
Xiaohua Yab (s)
6: 30,41  USA
Hillary Saeger (b)
Nicole Dinion (2)
Lindsey Hochman (3)
Katherine Robinson (s)
6: 33,91
Konkurranser for funksjonshemmede
ASM1x  Storbritannia
Tom Aggar
4: 58,01  Russland
Alexey Chuvashev
5: 00.09  Australia
Erik Horrie
5: 04.75
ASW1x  Ukraina
Alla Lysenko
5: 39,52  Frankrike
Nathalie Benoit
5: 41,39  Israel
Moran Samuel
5: 49,97
TAMx2x  Kina
Xiaoxian Lou (b)
Tianming Fei (s)
4: 01.81  Frankrike
Perle Bouge (b)
Stephane Tardieu (s)
4: 02.98  Australia
John Maclean (b)
Kathryn Ross (s)
4: 05.13
IDMx4 +  Hong Kong
Wang Sin Liu
Lam King Shan
Szeto Tung Chun
Tsui Kwok Man
Tsz Wai Chan
3: 51,08  Tyskland
Clara von der Gruen
Paula Hamann
Fabian Neitzel
Maximilian Kunze
Florian Schaefer
4: 01.12  Italia
Giorgia Indelicato
Elisabetta Tieghi
Luca Varesano
Francesco Borsani
Federico Zoppi
4: 01.41
LTAMx4 +  Storbritannia
Pamela Relph
Naomi Riches
David Smith
James Roe
Lily Van Den Broecke
3: 27.10  Canada
Anthony Theriault
David Blair
Victoria Nolan
Meghan Montgomery
Laura Comeau
3: 31,84  Tyskland
Anke Molkenthin
Christiane Quirin
Martin Lossau
Michael Schulz
Katrin Splitt
3: 33,27

Relaterte elementer

Andre prosjekter

Eksterne lenker