2009 verdensmesterskap i roing

2009 verdensmesterskap i roing
Konkurranse verdensmesterskap i roing
Sport Båtliv
Utgave XXXVIII utgave
sjef FISA
Hos dere 23-30 august
Plass Maltasjøen , Poznań ( Polen )  
Nettsted offisiell side
Statistikk
Beste nasjon  Tyskland (4/1/3)
Konkurranser 13 herrekonkurranser
9 damekonkurranser
5 konkurranser for funksjonshemmede
Tidslinje for konkurransen
Venstre pil.svg 2008 verdensmesterskap i roing Verdensmesterskapet i roing 2010 Høyre pil.svg

Verdensmesterskapet i roing i 2009 ble arrangert mellom 23. og 30. august 2009 ved Maltasjøen , i Poznań i Polen .

Medaljetabell

Mann og kvinne

Stilling Landsby Total
1  Tyskland 4 1 3 8
2  New Zeland 4 0 1 5
3  forente stater 3 3 1 7
4  Italia 2 2 1 5
5  Polen 2 1 1 4
6  Storbritannia 1 5 1 7
7  Frankrike 1 2 0 3
8  Hellas 1 1 1 3
9  Nederland 1 0 3 4
10  Hviterussland 1 0 0 1
 sveitsisk 1 0 0 1
 Ukraina 1 0 0 1
1. 3  Australia 0 2 0 2
 Romania 0 2 0 2
15  Danmark 0 1 3 4
16  Tsjekkisk Republikk 0 1 2 3
17  Canada 0 1 1 1
18  Bulgaria 0 0 1 1
 Estland 0 0 1 1
 Slovenia 0 0 1 1
 Serbia 0 0 1 1
Total 22 22 22 66

Konkurranser for funksjonshemmede

Stilling Landsby Total
1  Ukraina 2 1 0 3
2  Storbritannia 2 0 0 2
3  Hong Kong 1 0 0 1
4  Italia 0 2 0 2
5  Brasil 0 1 0 1
 Frankrike 0 1 0 1
7  Australia 0 0 1 1
 Hviterussland 0 0 1 1
 Tyskland 0 0 1 1
 Polen 0 0 1 1
Total 5 5 4 14

Podier

Begivenhet Gull Utføre. Sølv Utføre. Bronse Utføre.
Herrekonkurranser
M1x  New Zealand
Mahé Drysdale
6: 33,25  Storbritannia
Alan Campbell
6:34.30  Tsjekkia
Ondřej Synek
6: 38,53
M2x  Tyskland
Eric Knittel (b)
Stephan Krueger (s)
6: 07.02  Frankrike
Julien Bahain (b)
Cédric Berrest (s)
6: 07.82  Estland
Allar Raja (b)
Kaspar Taimsoo (s)
6: 07.86
M4x  Polen
Konrad Wasielewski (b)
Marek Kolbowicz (2)
Michał Jeliński (3)
Adam Korol (s)
5: 38,53  Australia
Nick Hudson (b)
Jarred Bidwell (2)
David Crawshay (3)
Daniel Noonan (s)
5: 39,66  Tyskland
Tim Grohmann (b)
Karsten Brodowski (2)
Marcel Hacker (3)
Tim Bartels (s)
5: 39,85
M2+  USA
Troy Kepper (b)
Henrik Rummel (s)
Marcus Mc Elhenney (c)
6: 53,58  Tsjekkia
Jakub Makovicka (b)
Vaclav Chalupa Jr (s)
Oldrich Hejdusek (c)
6: 54,58  Tyskland
Philipp Naruhn (b)
Florian Eichner (s)
Tim Berent (c)
6: 55,44
M2-  New Zealand
Eric Murray (b)
Hamish Bond (s)
6: 15,93  Storbritannia
Peter Reed (b)
Andrew Triggs Hodge (s)
18:45  Hellas
Nikolaos Gkountoulas (b)
Apostolos Gkountoulas (s)
6: 23.01
M4-  Storbritannia
Alex Partridge (b)
Richard Egington (2)
Alex Gregory (3)
Matthew Langridge (s)
5: 47,28  Australia
Matthew Ryan (b)
James Marburg (2)
Cameron McKenzie-McHarg (3)
Francis Hegerty (s)
5: 49,20  Slovenia
Tomaz Pirih (b)
Rok Rozman (2)
Rok Kolander (3)
Miha Pirih (s)
5: 51,11
M8+  Tyskland
Urs Kaeufer (b)
Gregor Hauffe (2)
Florian Mennigen (3)
Kristof Wilke (4)
Richard Schmidt (5)
Pilip Adamski (6)
Toni Seifert (7)
Sebastian Schmidt (s)
Martin Sauer (c)
5: 24.13  Canada
Steven Vanknotsenburg (b)
Gabriel Bergen (2)
Robert Gibson (3)
Douglas Csima (4)
Malcolm Howard (5)
Andrew Byrnes (6)
James Dunaway (7)
Derek O'Farrell (s)
Mark Laidlaw (c)
5: 27.15  Nederland
Meindert Klem (b)
Robert Luecken (2)
David Kuiper (3)
Jozef Klaassen (4)
Olivier Siegelaar (5)
Mitchel Steenman (6)
Olaf van Andel (7)
Diederik Simon (s)
Peter Wiersum (c)
5: 28,32
LM1x  New Zealand
Duncan Grant
6: 50,78  Hellas
Vasileios Polymeros
6: 52,33  Danmark
Mads Rasmussen
6: 56,25
LM2x  New Zealand
Storm Uru (b)
Peter Taylor (s)
6: 10,62  Frankrike
Jérémie Azou (b)
Frédéric Dufour (s)
6: 12,57  Italia
Marcello Miani (b)
Elia Luini (s)
6: 15.08
LM4x  Italia
Franco Sancassani (b)
Daniele Gilardoni (2)
Lorenzo Bertini (3)
Stefano Basalini (s)
5: 47,50  Tyskland
Knud Lange (b)
Lars Wichert (2)
Felix Oevermann (3)
Michael Wieler (s)
5: 49,89  Danmark
Hans Christian Soerensen (b)
Christian Nielsen (2)
Rasmus Quist (3)
Andreas Ramboel (s)
5: 51,67
LM2-  Frankrike
Fabien Tilliet (b)
Jean-Christophe Bette (s)
6: 29,63  Italia
Andrea Caianiello (b)
Armando Dell'Aquila (s)
6: 31.40  Serbia
Nenad Babović (b)
Milos Tomić (s)
6: 31,58
LM4-  Tyskland
Matthias Schömann-Finck (b)
Jost Schömann-Finck (2)
Jochen Kühner (3)
Martin Kühner (s)
5: 50,77  Danmark
Christian Pedersen (b)
Jens Vilhelmsen (2)
Kasper Winther (3)
Morten Jørgensen (s)
5: 51,02  Polen
Łukasz Pawłowski (b)
Lukasz Siemion (2)
Miłosz Bernatajtys (3)
Paweł Rańda (s)
5: 52,70
LM8+  Italia
Luigi Scala (b)
Davide Riccardi (2)
Livio La Padula (3)
Martino Moretti (4)
Emiliano Ceccatelli (5)
Gennaro Gallo (6)
Jiri Vlcek (7)
Bruno Mascarenhas (s)
Andrea Lenzi (c)
5: 33,92  USA
John Dise (b)
Kenneth McMahon (2)
Ryan Fox (3)
Andrew Diebold (4)
Anthony Fahden (5)
Matthew Muffelman (6)
James Sopko (7)
Matthew Kochem (s)
Kerry Quinn (c)
5: 37,15  Nederland
Thom van den Anker (b)
Diederick van den Bouwhuijsen (2)
Maarten Tromp (3)
Jolmer ven der Sluis (4)
Stijn Verwey (5)
Rutger Bruil (6)
Dion van Schie (7)
Joeri Bruschinski (s)
Ryan den Drijver (c)
5: 39,69
Kvinnelige konkurranser
B1x  Hviterussland
Ekaterina Karsten-Khodotovitch
7: 11,78  Storbritannia
Katherine Grainger
7: 13,57  Tsjekkia
Mirka Knapkova
7: 16.22
B2x  Polen
Magdalena Fularczyk (b)
Julia Michalska (s)
6: 47,18  Storbritannia
Anna Bebington (b)
Annabel Vernon (s)
6: 48,82  Bulgaria
Rumyana Neykova (b)
Miglena Markova (s)
6: 50,16
B4x  Ukraina
Svitlana Spiriukova (b)
Tetiana Kolesnikova (2)
Anastasiia Kozhenkova (3)
Yana Dementieva (s)
6: 18,41  USA
Megan Walsh (b)
Stesha Carle (2)
Sarah Trowbridge (3)
Kathleen Bertko (s)
6: 21,54  Tyskland
Annekatrin Thiele (b)
Peggy Waleska (2)
Stephanie Schiller (3)
Christiane Huth (s)
6: 24,27
W2-  USA
Zsuzsanna Frankrike (b)
Erin Cafaro (s)
7: 06.28  Romania
Camelia Lupascu (b)
Nicoleta Albu (s)
7: 06.64  New Zealand
Emma-Jane Feathery (b)
Rebecca Scown (s)
7: 06.94
W4-  Nederland
Chantal Achterberg (b)
Nienke Kingma (2)
Carline Bouw (3)
Femke Dekker (s)
6: 31,34  USA
Amanda Polk (b)
Jamie Redman (2)
Eleanor Logan (3)
Esther Lofgren (s)
6: 36,01  Canada
Sarah Waterfield (b)
Sandra Kisil (2)
Jennifer Tuters (3)
Emma Darling (s)
6: 36,87
W8+  USA
Erin Cafaro (b)
Mara Allen (2)
Laura Larsen-Strecker (3)
Zsuzsanna Frankrike (4)
Anna Goodale (5)
Lindsay Shoop (6)
Caroline Lind (7)
Katherine Glessner (s)
Katlin Snyder (c)
6: 05.34  Romania
Roxana Cogianu (b)
Ionelia Neacsu (2)
Maria Diana Bursuc (3)
Ioana Craciun (4)
Adelina Cojocariu (5)
Nicoleta Albu (6)
Camelia Lupascu (7)
Enikő Barabás (s)
Teodora Stoica (c)
6: 06.94  Nederland
Nienke Groen (b)
Claudia Belderbos (2)
Jacobine Veenhoven (3)
Systke De Groot (4)
Chantal Achterberg (5)
Nienke Kingma (6)
Carline Bouw (7)
Femke Dekker (s)
Anne Schellekens (c)
6: 07.43
LW1x  Sveits
Pamela Weisshaupt
7: 36,23  Italia
Laura Milani
7: 37,18  Danmark
Juliane Rasmussen
7: 37,42
LW2x  Hellas
Christina Giazitzidou (b)
Alexandra Tsiavou (s)
6: 51,46  Polen
Magdalena Kemnitz (b)
Agnieszka Renc (s)
6: 56,65  Storbritannia
Hester Goodsell (b)
Sophie Hosking (s)
6: 56,67
LW4x  Tyskland
Lena Mueller (b)
Helke Nieschlag (2)
Laura Tibitanzl (3)
Julia Kroeger (s)
6: 32,91  Storbritannia
Stephanie Cullen (b)
Laura Greenhalgh (2)
Andrea Dennis (3)
Jane Hall (s)
6: 35,42  USA
Hillary Saeger (b)
Lindsey Hochman (2)
Stefanie Sydlik (3)
Abelyn Broughton (s)
6: 36,88
Konkurranser for funksjonshemmede
ASM1x  Storbritannia 4: 51,48  Ukraina 5: 07.37  Australia 5: 12.11
ASW1x  Ukraina 5: 25.17  Frankrike 5: 29,95  Hviterussland 5: 34,45
TAMx2x  Ukraina 4: 03.96  Brasil 4: 04.80  Polen 4: 05.28
LTAIDMx4 +  Hong Kong 3: 55,70  Italia 4: 31,66
LTAMx4 +  Storbritannia 3: 25,33  Italia 3: 28,44  Tyskland 3: 28,90

Relaterte elementer

Andre prosjekter

Eksterne lenker