Verdensmesterskapet i roing 2003

Verdensmesterskapet i roing i 2003 ble arrangert på Idroscalo i Milano , Italia .

Medaljetabell

Stilling Landsby Total
1  Tyskland 4 4 7 15
2  forente stater 3 2 1 6
3  Italia 3 1 1 5
4  Canada 3 0 2 5
5  Australia 2 3 1 6
6  Danmark 2 0 0 2
7  Storbritannia 1 4 1 6
8  Romania 1 1 2 4
9  Frankrike 1 0 1 2
10  Kina 1 0 0 1
 Norge 1 0 0 1
 New Zeland 1 0 0 1
 Bulgaria 1 0 0 1
14  Nederland 0 3 0 3
15  Hviterussland 0 2 1 3
16  Kroatia 0 2 0 2
17  Polen 0 1 1 2
 Tsjekkisk Republikk 0 1 1 2
19  Sør-Afrika 0 0 1 1
 Hellas 0 0 1 1
 Slovenia 0 0 1 1
 Ungarn 0 0 1 1
 Irland 0 0 1 1
Total 24 24 24 72

Podier

Mann

Begivenhet Gull Utføre. Sølv Utføre. Bronse Utføre.
M1x  Norge
Olaf Tufte
6: 46,15  Tyskland
Marcel Hacker
6: 47,47  Slovenia
Iztok Čop
6: 48,31
M2x  Frankrike
Sebastien Vieilledent (b)
Adrien Hardy (s)
6: 13,93  Italia
Rossano Galtarossa (b)
Alessio Sartori (s)
6: 15,65  Tsjekkia
Milan Dolecek (b)
Ondřej Synek (s)
6: 16,59
M4x  Tyskland
Andre Willms (b)
Stephan Volkert (2)
Marco Geisler (3)
Robert Sens (s)
6: 12,26  Tsjekkia
David Kopriva (b)
Petr Vitasek (2)
Jakub Hanák (3)
David Jirka (s)
6: 15,59  Polen
Adam Bronikowski (b)
Marek Kolbowicz (2)
Slawomir Kruszkowski (3)
Adam Korol (s)
6: 18,80
M2-  Australia
Drew Ginn (b)
James Tompkins (s)
6: 19.31  Kroatia
Siniša Skelin (b)
Nikša Skelin (s)
6: 20,79  Sør-Afrika
Ramon Di Clemente (b)
Donovan Cech (s)
6: 21,69
M4-  Canada
Cameron Baerg (b)
Tom Herschmiller (2)
Jake Wetzel (3)
Barney Williams (s)
5: 52,91  Storbritannia
Steve Williams (b)
Josh West (2)
Toby Garbet (3)
Rick Dunn (s)
5: 53,54  Tyskland
Sebastian Thorman (b)
Paul Dienstbach (2)
Philipp Stueer (3)
Bernd Heidicker (s)
5: 55,13
M2+  USA
Matt Rich (b)
Daniel Beery (s)
Andrew Kelly (c)
7: 10.11  Australia
Luke Pougnault (b)
Jonatan Fievez (s)
Marc Douez (c)
7: 13.13  Canada
Kevin Burt (b)
Geoff Hodgson (s)
Brian Price (c)
7: 20.23
M4+  USA
Brian McDonough (b)
Matt Deakin (2)
Jason Flickinger (3)
Lucas Mc Gee (s)
Marcus Mc Elhenney (c)
6: 04.68  Storbritannia
James Livingston (b)
Richard Egington (2)
Kieran West (3)
Tom Stallard (s)
Peter Rudge (c)
6: 05.82  Tyskland
Arne Landgraf (b)
Matthias Flach (2)
Jan Martin Broeer (3)
Klaus Rogge (s)
Stefan Lier (c)
6: 08.90
M8+  Canada
Joe Stankevicius (b)
Kevin Light (2)
Ben Rutledge (3)
Kyle Hamilton (4)
David Calder (5)
Andrew Hoskins (6)
Adam Kreek (7)
Jeff Powell (s)
Brian Price (c)
6:00.44  USA
Ryan Torgerson (b)
Jonathan Watling (2)
Michael Wherley (3)
Wolfgang Moser (4)
Bryan Volpenhein (5)
Jeff Klepacki (6)
Joseph Hansen (7)
Jason Read (s)
Pete Cipollone (c)
6: 01.46  Storbritannia
Alex Partridge (b)
Dan Ouseley (2)
Jonno Devlin (3)
Andrew Triggs Hodge (4)
Josh West (5)
Ed Coode (6)
Robin Bourne-Taylor (7)
Tom James (s)
Christian Cormack (c)
6:03.45
LM1x  Italia
Stefano Basalini
6: 59,65  Storbritannia
Tom Kay
7: 02.12  Tyskland
Peter Ording
7: 05.36
LM2x  Italia
Elia Luini (b)
Leonardo Pettinari (s)
6: 30,60  Polen
Tomasz Kucharski (b)
Robert Sycz (s)
6: 33.12  Irland
Sam Lynch (b)
Gearoid Towey (s)
6: 35,90
LM4x  Italia
Emanuele Federici (b)
Daniele Gilardoni (2)
Luca Moncada (3)
Filippo Mannucci (s)
6: 07.10  Australia
Deon Birtwitlse (b)
Michael Mikey McBryde (2)
Shane Broad (3)
Samuel Beltz (s)
6: 09.36  Tyskland
Joerg LEhnigk (b)
Matthias Schoemann-Finck (2)
Nils Ipsen (3)
Jens Wittwer (s)
6: 10,88
LM2-  Danmark
Bo Helleberg (b)
Mads Kruse Andersen (s)
6: 35,73  Tyskland
Frank Mager (b)
Christian Gerlach (s)
6: 37,36  USA
Simon Carcagno (b)
Michael Mike Altman (s)
6: 41,05
LM4-  Danmark
Thor Kristensen (b)
Thomas Ebert (2)
Stephan Mølvig (3)
Eskild Ebbesen (s)
6: 10,46  Nederland
Gerard van der Linden (b)
Ivo Snijders (2)
Karel Dormans (3)
Joeri De Groot (s)
6: 12,24  Italia
Lorenzo Bertini (b)
Catello Amarante I (2)
Salvatore Amitrano (3)
Bruno Mascarenhas (s)
6: 13.04
LM8+  Tyskland
Bastian Seibt (b)
Martin Raeder (2)
Joachim Drews (3)
Martin Hasse (4)
Carsten Borchardt (5)
Birger Schmidt (6)
Matthias Hobein (7)
Christian Dahlke (s)
Olaf Kaska (c)
6: 41,43  USA
Thomas Paradiso (b)
Eric Feins (2)
Patrick Todd (3)
Andrew Bolton (4)
William Fedyna (5)
John Wall (6)
Angus Maclaurin (7)
John Wachter III (s)
Joseph Finelli (c)
5: 43,95  Frankrike
Vincent Faucheux (b)
Fabien Dagada (2)
Remi Le Flohic (3)
Damien Margat (4)
Alexis Saitta (5)
Franck Bussiere (6)
Nicolas Planque (7)
Jerome Flag (s)
Nicolas Majerus (c)
6:03.45

Kvinne

Begivenhet Gull Utføre. Sølv Utføre. Bronse Utføre.
B1x  Bulgaria
Rumyana Neykova
7: 18.12  Tyskland
Katrin Rutschow
7: 21.44  Hviterussland
Ekaterina Karsten-Khodotovitch
7: 23.30
B2x  New Zeland 6: 45,79  Tyskland 6: 47,57  Russland 6: 49,50
B4x  Australia 6: 46,52  Hviterussland 6: 48,87  Tyskland 6: 49,34
W2-  Storbritannia 7: 04.88  Hviterussland 7: 05.89  Romania 7: 06.16
W4-  forente stater 6: 53,08  Nederland 6: 54,42  Tyskland 6: 56,36
W8+  Tyskland 6: 41,23  Romania 6: 44,63  Canada 6: 45,53
LW1x  Canada
Fiona Milne
7: 52,87  Kroatia
Mirna Rajle Brođanac
7: 54,49  Tyskland
Janet Raduenzel
7: 56,53
LW2x  Tyskland 7: 14.55  Australia 7: 17.28  Romania 7: 18.24
LW4x  Kina 6: 36,43  Nederland 6: 40,95  Australia 6: 42,02
LW2-  Romania 7: 30,26  Storbritannia 7: 32,53  Hellas 7: 34,50

Relaterte elementer

Andre prosjekter

Eksterne lenker